Technologie i trendy

Moc niezbędna do podnoszenia ciężkich ładunków z dużą prędkością

Mocny system siłowników jest wymagany w wielu zastosowaniach związanych z opieką zdrowotną, co ostatecznie zapewnia optymalne warunki leczenia. LINAK oferuje zarówno moc, jak i szybkość podczas tworzenia efektywnego ruchu.

Na jakość współczesnej opieki medycznej i kierunek rozwoju systemów do zastosowań w szpitalach wpływ mają dwa dominujące obecnie trendy: starzenie się społeczeństwa oraz rosnąca liczba osób cierpiących na otyłość. Prowadzi to do wzrostu liczby pacjentów wymagających profesjonalnej opieki.

Mając to na uwadze podjęliśmy bardziej intensywne działania w kierunku rozwoju znacznie mocniejszych systemów z możliwością regulacji do zastosowań w opiece medycznej, gdzie precyzja, kontrola i prędkość odgrywają zasadniczą rolę. 

Aby sprostać zapotrzebowaniu na większy udźwig i uzyskać wydajność potrzebną do zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa, przy projektowaniu własnego rozwiązania należy uwzględnić dwa podstawowe kryteria: moc i prędkość.

Wydajne systemy na potrzeby zaawansowanego napędu
Od ponad 35 lat firma LINAK nieustannie śledzi – a w niektórych przypadkach kreuje – rozwój systemów regulacji położenia do zastosowań w branży opieki medycznej. Podczas gdy sprawdzone i przetestowane siłowniki i kolumny podnoszące, takie jak LC3, LA20 i LA40 HP, zapewniają trwały ruch na potrzeby aplikacji naszych klientów, sekret zapewnienia odpowiedniej koordynacji, precyzji i kontroli tkwi w skrzynce kontrolnej LINAK® OpenBus™.

Sparowanie skrzynki kontrolnej CO71 z niektórymi z tych produktów pozwala uzyskać wystarczającą nadwyżkę mocy, która zapewnia bezproblemowe wykonanie czynności związanych z opieką nad pacjentem nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Innymi słowy: można uzyskać większy udźwig bez konieczności kompromisu w zakresie prędkości.

Zbuduj własne rozwiązanie o mocy jakiej potrzebujesz
Produkty marki LINAK® wychodzą naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na moc i prędkość. Bogaty asortyment LINAK obejmuje szereg niezawodnych w działaniu i wnikliwie przetestowanych produktów – a wszystkie wzajemnie ze sobą kompatybilne i łatwe w integracji. 

Aby jednak w pełni wykorzystać ich potencjał do tworzenia złożonych schematów ruchu o dużej mocy i wysokiej prędkości pracy na potrzeby zaawansowanych urządzeń medycznych, wskazane jest połączenie ze sobą następujących elementów:

  • skrzynka kontrolna CO71 (350 W SMPS)
  • skrzynka przyłączeniowa PJ2 (dwa dodatkowe kanały)
  • kolumna podnosząca LC3 (6000 N, 29 mm/s, wysoki moment zginający)
  • siłownik liniowy LA40 HP (8000 N w pełnym zakresie skoku)
  • siłownik liniowy LA31 (do pchania i ciągnięcia)
  • oraz elegancki siłownik liniowy LA20 (2500 N, jeśli do dyspozycji jest mała ilość wolnej przestrzeni lub gdzie liczą się niewielkie rozmiary)

Do obsługi systemu może posłużyć pilot HB80, który pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości różnych wariantów regulacji położenia oraz zapewnia dostęp do funkcji pamięci położenia w skrzynce kontrolnej. Wprowadzenie dodatkowej skrzynki kontrolnej CO71 i połączenie dwóch skrzynek kontrolnych w systemie LINAK® CO-Link™ pozwoli na podwojenie liczby kanałów oraz ilości mocy, tworząc system praktycznie bez ograniczeń.

 
Kolumna podnosząca LC3 ustanawia standard dla podnoszenia pionowego play-icon

Kolumna podnosząca LC3 ustanawia standard dla podnoszenia pionowego

Film poświęcony siłownikowi LA40 play-icon

LA40

Pliki

Moc i prędkość

Połącz moc i prędkość w swoim rozwiązaniu. Systemy LINAK zapewniają większy udźwig bez konieczności kompromisu w zakresie prędkości i bezpieczeństwa.

Więcej o leżankach i stołach

Funkcjonalność i ergonomia to wymogi stawiane współczesnym leżankom zabiegowo-diagnostycznym.

Więcej o łóżkach medycznych

Łóżko jest naturalnym punktem wyjścia dla poszukiwań innowacyjnych sposobów na zapewnienie osobom chorym większej niezależności. Oferta produktowa LINAK doskonale sprawdza się w rozwiązaniach wykorzystywanych w łóżkach medycznych.

Kolumna podnosząca LC3 ustanawia standard dla podnoszenia pionowego

Zapewnia cichy, mocny i bezpieczny napęd w zaawansowanych urządzeniach medycznych, takich jak stoły operacyjne, fotele zabiegowe i aparatura rentgenowska.

Przegląd produktów MEDLINE & CARELINE

Poznaj szeroki wybór innowacyjnych produktów MEDLINE & CARELINE, które pomogą ci usprawnić sprzęt wykorzystywany w szpitalach i placówkach opieki medycznej.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.