Otyłość

Wzrost liczby osób zmagających się z nadwagą stawia wysokie wymagania rozwiązaniom przeznaczonym do zastosowań w opiece medycznej, gdyż teraz muszą one być w stanie wytrzymać więcej. Potrzebne są nowe i mocniejsze produkty, które pozwolą zapewnić cięższym pacjentom opiekę na najwyższym poziomie jakości i bezpieczeństwa.

Cztery trendy współczesnej opieki zdrowotnej

Coraz więcej szpitali i placówek opieki stwierdza, że istniejący sprzęt nie jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć cięższych pacjentów i podopiecznych. Sprzęt przeznaczony dla mniejszych obciążeń może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Niemożność optymalnego wykorzystania posiadanego zaplecza może ponadto docelowo skomplikować leczenie i opiekę.

Nowe i mocne produkty
Z tego powodu konieczne może być zastąpienie istniejącego sprzętu produktami, które będą w stanie sprostać zarówno obecnym, jak i przyszłym potrzebom w zakresie mocy i udźwigu. W LINAK nieustanie pracujemy nad rozwojem nowych produktów, które pozwolą zapewnić najwyższy udźwig bez względu na obciążenie. 

Dzięki temu możemy pomóc naszym klientom w tworzeniu sprzętów takich jak łóżka, leżanki i podnośniki, przystosowane do leczenia skrajnie otyłych pacjentów.

Sprzęt i ergonomia
Decydując się na sprzęt o większym udźwigu należy uwzględnić jego dopasowanie do budynku lub pomieszczenia, w którym będzie on użytkowany na co dzień. Przejścia, przez które sprzęt będzie przenoszony, muszą być wystarczająco szerokie, a pomieszczenia na tyle duże, by go pomieścić.

Równolegle ze wzrostem liczby otyłych pacjentów, na całym świecie rośnie zainteresowanie kwestią ergonomii pracy personelu medycznego. W zapobieganiu rozmaitym schorzeniom i urazom związanym z wykonywaną pracą szczególnie ważny jest sprzęt wspomagający podnoszenie i regulację położenia. Bieżący rozwój mocniejszych rozwiązań dla sektora opieki medycznej pozwoli także złagodzić konsekwencje odczuwalne przez personel, którego zadaniem jest zapewnienie opieki coraz większej liczbie cięższych pacjentów.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.