Internet Rzeczy

Zjawisko Internetu Rzeczy (IoT) od dłuższego czasu znajduje się w centrum uwagi wielu różnych branż. W obszarze opieki medycznej koncepcja ta całkowicie zmieni podejście na przestrzeni całego sektora

Cztery trendy współczesnej opieki zdrowotnej

Inteligentne pozyskiwanie danych dotyczących parametrów działania sprzętu i stanu pacjentów pozwala zoptymalizować procedury pracy oraz jakość leczenia i opieki. Przewiduje się, że Internet Rzeczy Medycznych (IoMT) zrewolucjonizuje opiekę zdrowotną.

Nowe możliwości
Inteligentne urządzenia medyczne z dostępem do Internetu stwarzają nowe możliwości dbania o pacjenta. Czujniki znajdujące się w sprzętach i urządzeniach gromadzą informacje i dane na temat pacjentów, aby następnie móc je wykorzystać do opracowania schematów leczenia czy planowania wizyt. Jako że są to dane oparte na faktycznych parametrach i dostępne zawsze, gdy są potrzebne, dodatkowo usprawniają pracę i poprawiają jakość opieki.

Technologia cyfrowa może przyczynić się do złagodzenia kwestii niedoboru personelu oraz sprawić, że konsekwencje stałych redukcji kosztów będą w niewielkim lub w żadnym stopniu odczuwalne w sektorze opieki medycznej. Internet Rzeczy ma doprowadzić do zapewnienia bardziej wydajnej opieki bez kompromisów w kwestii jakości. Ostatecznie – dzięki inteligentnym systemom – będzie można identyfikować przyczyny, powiązania i zależności, a w efekcie szybciej reagować.

LINAK odpowiada
LINAK tworzy inteligentne rozwiązania dla sektora opieki medycznej, które za pośrednictwem czujników pobierają informacje o pacjentach i gromadzą je w wirtualnej chmurze, skąd są przesyłane na urządzenia mobilne personelu medycznego. Dzięki temu personel może efektywniej planować i składać pacjentom i podopiecznym wizyty wtedy, gdy są one konieczne, zapewniając im w efekcie lepszą opiekę w odpowiednim czasie. Na przykład, dane z czujników pozwalają monitorować stan higieny pacjenta w porze nocnej i podjąć natychmiastowe działania, aby zapewnić, że podopieczny wstanie do toalety w odpowiednim czasie. 

Dostęp do danych serwisowych danego urządzenia zapewniają natomiast przyrządy serwisowe. Pozyskane w ten sposób szczegółowe informacje na temat stanu i przebiegu eksploatacji można następnie wykorzystać do analizy pracy systemu i lokalizacji usterek.

 

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.