Skontaktuj się z Nami Tutaj

Godność i niezależność

Coraz więcej osób starszych pragnie jak najdłużej zachować samodzielność i godność pomimo nieuniknionych barier i utrudnień fizycznych pojawiających się wraz z upływem czasu. Rodzi to kolejne wyzwania w zakresie projektowania i funkcjonalności nowoczesnego sprzętu medycznego. Wiele z tych osób jest skłonnych zainwestować w rozwiązania, które pozwolą im godnie funkcjonować na co dzień.

Cztery trendy współczesnej opieki zdrowotnej

Konstrukcja nabiera zatem istotnego znaczenia, ponieważ nowoczesny sprzęt medyczny jest obecnie wykorzystywany także w domach pacjentów i podopiecznych. Jednym z przykładów jest łóżko. Wiele osób nie chce, aby było to łóżko typowo szpitalne, nawet jeżeli musi taką funkcję pełnić.

Dłużej we własnym domu
Obecnie średnia długość życia jest dłuższa niż kiedykolwiek, stanowiąc wyzwanie dla naszego organizmu. Wielu podopiecznych wymaga rozwiązań wspomagających, aby móc dłużej funkcjonować samodzielnie. Jest oczywiste, że chcemy być samowystarczalni i żyć godnie – również z niepełnosprawnością. Na szczęście z pomocą przychodzi postęp technologiczny, który przynosi realne rozwiązania. Stale powstają nowe produkty, których wspólnym celem jest ułatwienie codziennego życia osób, które bez nich potrzebowałyby pomocy ze strony rodziny lub opiekunów.

Wiele aplikacji przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością wymaga mechanizmu regulacji położenia. Wychodząc naprzeciwko tym potrzebom, wielu producentów decyduje się na wprowadzenie do konstrukcji danego rozwiązania systemu siłownikowego LINAK®. W przypadku łóżek, napęd na bazie siłowników może pomóc osobie pozostającej w łóżku zmienić pozycję z leżącej na siedzącą. Z kolei siłowniki zastosowane w konstrukcji fotela ułatwiają wstawanie.

Technologie cyfrowe
Meble z regulacją położenia to nie jedyny sposób na ułatwienie codziennego życia. Równie duże znaczenie odgrywają technologie cyfrowe z dostępem do Internetu, takie jak Internet Rzeczy. Obecnie możliwe jest podłączenie do sieci Internet rozmaitych urządzeń gospodarstwa domowego, pozwalając na inteligentne zarządzanie urządzeniami powszechnego użytku. W praktyce oznacza to możliwość wykonywania codziennych czynności za pomocą pilota obsługowego lub poleceń głosowych.

Nieustanny rozwój nowoczesnych technologii pozwala osobom z niepełnosprawnością i chcącym żyć godnie i samodzielnie, z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dotychczas jednym z najważniejszych wynalazków wspierających niezależność jest samochód bezzałogowy. Jest to ogromny przełom technologiczny, który dla osób z rozmaitymi ograniczeniami fizycznymi oznacza możliwość samodzielnego przemieszczania się.

 
Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt