JOMO, czyli Joy Of Missing Out. Możliwość wyłączenia od czasu do czasu smartfona i nienoszenia go cały czas przy sobie zyskuje coraz więcej zwolenników wśród osób z pokolenia epoki cyfrowej.
W LINAK jesteśmy w pełni świadomi korzyści płynących z takiego podejścia i w oparciu o najnowsze raporty z badań społecznych projektujemy rozwiązania z myślą o użytkownikach, którzy chcą czasem pobyć offline.
Rozmaite korzyści – coś kosztem czegoś
Nie ulega wątpliwości, że smartfonowa rewolucja przyczyniła się do poprawy jakości życia ludzi na całym świecie.
Jej aspekt socjalizacyjny, organizacyjny i informacyjny oraz rola, jaką odgrywa w życiu rodzinnym czy sprawach finansowych, sprawiły, że życie stało się łatwiejsze, szybsze i bardziej wydajne.
Niemniej wyniki najnowszych badań* dowodzą, że zaczynamy być świadomi możliwości wywołania przez te technologie i ich wszechobecność, efektu odwrotnego do zamierzonego. Moc i prędkość rozwiązań mobilnych potęgują oczekiwania użytkowników względem wydajności i czasu reakcji. Mamy poczucie, że musimy pozostać produktywni przez całą dobę, dzień i noc.
Odkładając telefon nie tracisz nic
Wyłączenie telefonu może być trudne, bo jest on naszym jedynym źródłem kontaktu z resztą świata. A przynajmniej tak nam się wydaje. Wbrew pozorom, użytkownicy żyjący w cyfrowej rzeczywistości, zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że chwilowe rozstanie się z telefonem komórkowym jest jednak możliwe. Co więcej, NIE bycie online od czasu do czasu wydaje się być obecnie w modzie.
Odkładanie telefonu na czas posiłku czy spaceru ewoluowało w ostatnich latach w stronę spędzania „weekendów offline”. Są też tacy, którzy poszli jeszcze dalej i zaczęli spędzać urlopy bez telefonu.
Sypialnia w trybie offline z LINAK®
Oczywiście urządzenia mobilne nadal pozostają nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Jednak w miarę jak uczymy się doceniać czas wolny, chwile spędzone na odpoczynku, z rodziną lub znajomymi, zaczynają być dla nas priorytetem. Użytkownikom łóżek wypoczynkowych, którzy preferują sypialnię w wersji analogowej, LINAK oferuje piloty do regulacji położenia łóżka, wyposażone w wiele z tych samych funkcji co nowoczesne urządzenia mobilne.
Jednym z przykładów jest pilot HC40. Urządzenie jest dostępne w wersjach Standard i Advanced, przy czym wersja Advanced, oprócz standardowej regulacji położenia, oferuje funkcje takie jak wyświetlacz z odczytem daty i czasu, latarka i dostępną opcjonalnie funkcję alarmu, czym całkowicie wpisuje się w trend bycia offline.
Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji rozwiązanie obsługowe w pełni zoptymalizowane pod kątem jego potrzeb.
Bycie offline bez konieczności rezygnowania z niektórych praktycznych funkcji telefonu komórkowego jeszcze nigdy nie było tak proste. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób LINAK dostosowuje produkty do pracy w trybie zarówno online, jak i offline, a następnie dobrać rozwiązanie odpowiednie dla posiadanego łóżka, skontaktuj się lokalnym oddziałem firmy LINAK.
*) Julie H. Aranda i Safia Baig. 2018 r. Kierunek “JOMO”: The Joy of Missing Out and the Freedom of Disconnecting, (MobileHCI '18) Barcelona, Hiszpania.