Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Sypialnia w trybie offline – luksus bycia nieobecnym

W świecie zdominowanym przez smartfony i inne urządzenia mobilne, dzięki którym potrafimy robić coraz więcej, szybciej i wszędzie, wyłania się nowy trend – bycie offline! Wprawdzie rozwiązania technologii mobilnych zapewniają użytkownikom szereg wyjątkowych korzyści, to jednak nadmierne korzystanie z tego typu urządzeń może stać się problemem. Projektanci LINAK® wychodzą temu naprzeciw.

Odłóż telefon – bądź JOMO

JOMO, czyli Joy Of Missing Out. Możliwość wyłączenia od czasu do czasu smartfona i nienoszenia go cały czas przy sobie zyskuje coraz więcej zwolenników wśród osób z pokolenia epoki cyfrowej.

W LINAK jesteśmy w pełni świadomi korzyści płynących z takiego podejścia i w oparciu o najnowsze raporty z badań społecznych projektujemy rozwiązania z myślą o użytkownikach, którzy chcą czasem pobyć offline.

Rozmaite korzyści – coś kosztem czegoś
Nie ulega wątpliwości, że smartfonowa rewolucja przyczyniła się do poprawy jakości życia ludzi na całym świecie.

Jej aspekt socjalizacyjny, organizacyjny i informacyjny oraz rola, jaką odgrywa w życiu rodzinnym czy sprawach finansowych, sprawiły, że życie stało się łatwiejsze, szybsze i bardziej wydajne.

Niemniej wyniki najnowszych badań* dowodzą, że zaczynamy być świadomi możliwości wywołania przez te technologie i ich wszechobecność, efektu odwrotnego do zamierzonego. Moc i prędkość rozwiązań mobilnych potęgują oczekiwania użytkowników względem wydajności i czasu reakcji.  Mamy poczucie, że musimy pozostać produktywni przez całą dobę, dzień i noc.

Smartfony są wszechobecne, nawet w sypialni, gdzie już nie są potrzebne
 

Odkładając telefon nie tracisz nic
Wyłączenie telefonu może być trudne, bo jest on naszym jedynym źródłem kontaktu z resztą świata. A przynajmniej tak nam się wydaje. Wbrew pozorom, użytkownicy żyjący w cyfrowej rzeczywistości, zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że chwilowe rozstanie się z telefonem komórkowym jest jednak możliwe. Co więcej, NIE bycie online od czasu do czasu wydaje się być obecnie w modzie.

Odkładanie telefonu na czas posiłku czy spaceru ewoluowało w ostatnich latach w stronę spędzania „weekendów offline”. Są też tacy, którzy poszli jeszcze dalej i zaczęli spędzać urlopy bez telefonu.

Sypialnia w trybie offline z LINAK®
Oczywiście urządzenia mobilne nadal pozostają nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Jednak w miarę jak uczymy się doceniać czas wolny, chwile spędzone na odpoczynku, z rodziną lub znajomymi, zaczynają być dla nas priorytetem. Użytkownikom łóżek wypoczynkowych, którzy preferują sypialnię w wersji analogowej, LINAK oferuje piloty do regulacji położenia łóżka, wyposażone w wiele z tych samych funkcji co nowoczesne urządzenia mobilne.

HC40 Advanced

Jednym z przykładów jest pilot HC40. Urządzenie jest dostępne w wersjach Standard i Advanced, przy czym wersja Advanced, oprócz standardowej regulacji położenia, oferuje funkcje takie jak wyświetlacz z odczytem daty i czasu, latarka i dostępną opcjonalnie funkcję alarmu, czym całkowicie wpisuje się w trend bycia offline.
Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji rozwiązanie obsługowe w pełni zoptymalizowane pod kątem jego potrzeb.

Bycie offline bez konieczności rezygnowania z niektórych praktycznych funkcji telefonu komórkowego jeszcze nigdy nie było tak proste. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób LINAK dostosowuje produkty do pracy w trybie zarówno online, jak i offline, a następnie dobrać rozwiązanie odpowiednie dla posiadanego łóżka, skontaktuj się lokalnym oddziałem firmy LINAK.

*) Julie H. Aranda i Safia Baig. 2018 r. Kierunek “JOMO”: The Joy of Missing Out and the Freedom of Disconnecting, (MobileHCI '18) Barcelona, Hiszpania.

Pilot LINAK HC40 FRAME do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia play-icon

Pilot HC40 do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia

Pilot LINAK Hand Control HC40 TWIST™ do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia play-icon

Pilot LINAK Hand Control HC40 TWIST™ do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia

Pliki

HC40 FRAME™

Jest to pilot nowej generacji do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia, który wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników. Osadzony w metalicznej ramce model HC40 FRAME™, różni się wyglądem od drugiego modelu z tej serii, HC40 TWIST™.

HC40 TWIST™

Jest to pilot nowej generacji do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia, który wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników. Dzięki unikalnemu skręconemu kształtowi HC40 TWIST™ różni się wyglądem od swoich odpowiedników z wersji HC40 FRAME™.

Dlaczego warto wybrać łóżko z regulacją?

Poznaj sześć powodów, dla których – w każdym wieku i na co dzień – warto mieć łóżko wypoczynkowe z elektryczną regulacją. Dzięki wyjątkowej wygodzie i większej funkcjonalności łóżka wypoczynkowego z elektryczną regulacją każdego dnia można czuć się znacznie bardziej komfortowo.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt