Skontaktuj się z Nami Tutaj

Przyjazny w użytkowaniu – tego potrzebują użytkownicy

Sztuka projektowania wysoko użytecznych produktów sprowadza się do jednego zasadniczego pytania: czego tak naprawdę użytkownicy chcą, potrzebują i oczekują. Przed rozpoczęciem prac nad projektem pilota LINAK® HC40 do obsługi łóżek wypoczynkowych dokładnie takie pytanie im zadaliśmy.

Analiza potrzeb użytkowników doprowadziła do powstania przyjaznego w użytkowaniu pilota obsługowego HC40

Konstrukcja i funkcjonalność pilota HC40 do obsługi łóżek wypoczynkowych zostały w dużej mierze oparte na wynikach wnikliwej analizy opinii i potrzeb użytkowników. Pozostałych danych dostarczyli nam dostawcy i producenci markowych łóżek. Tak powstał prawdopodobnie najbardziej użytkowy na rynku pilot LINAK do obsługi systemów siłownikowych.

Poniżej prezentujemy cechy i funkcje pilota HC40, które decydują o jego wysokich walorach użytkowych. Zaprojektowaliśmy dwa modele – HC40 TWIST™ i HC40 FRAME™, z których każdy jest dodatkowo dostępny w wersjach Standard i Advanced.

Aby dowiedzieć się więcej, wybierz interesującą Cię sekcję:

 • Wygląd, kształt i właściwości pilota HC40
  Linie referencyjne, gładkie krawędzie, profilowane przyciski, odpowiednie wyważenie, sygnalizacja dźwiękowa, podświetlenie i inne rozwiązania, które zapewniają wysoką jakość i komfort obsługi. Wersje: Standard i Advanced.

 • Intuicyjny interfejs użytkownika
  Wyświetlacz, który pełni funkcję nawigacyjną i równocześnie może służyć jako osobisty asystent użytkownika w codziennych czynnościach. Wersje: Advanced
   
 • Opis skrócony
  Zestawienie najważniejszych cech i funkcji.

Wygląd, kształt i właściwości pilota HC40
Zważywszy na różnorodność typów i konstrukcji łóżek, pilot HC40 jest dostępny w dwóch modelach – HC40 FRAME™ i HC40 TWIST™. Model HC40 FRAME jest osadzony w eleganckiej metalicznej ramce, natomiast model HC40 TWIST ma ciekawą pofalowaną obudowę. Dodatkowo, oba modele są dostępne w dwóch wersjach: Standard i Advanced. Pilot w wersji Advanced oferuje jeszcze więcej wyjątkowych funkcji, które są źródłem dodatkowych korzyści dla użytkownika.

Pilot HC40 odznacza się lekką i subtelną formą. Na prośbę użytkowników nadaliśmy jego powierzchni matowe wykończenie, które nie odbija śladów palców i pozwala zachować estetyczny wygląd.

Sam wygląd to jednak nie wszystko. Pilot do obsługi łóżka wypoczynkowego powinien być wygodny w użyciu w każdych warunkach, w tym także w ciemności. Modele HC40 FRAME™ i HC40 TWIST™ zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikowi optymalnego chwytu z możliwością jednoznacznego rozróżnienia między górą i dołem pilota. Linie referencyjne z tyłu obudowy zapewniają idealne ułożenie pilota w dłoni – nawet po omacku.

Wyobraź sobie,
że budzisz się w środku nocy. Sięgasz po pilota. Niestety manewrowanie w ciemności nie jest łatwe i ostatecznie pilot spada na podłogę.

Podnosisz go, trzymając spodem do góry, ale w ciemności nie potrafisz zorientować się, który przycisk do czego służy. Poddajesz się!

To jednak już przeszłość!
Zadbaliśmy o to, aby nasz pilot był szybki, prosty i wygodny w obsłudze.

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu, ekrany dotykowe nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku przedmiotów, które są często użytkowane w warunkach bardzo ograniczonego oświetlenia. Zdaniem użytkowników, przyciski dotykowe są bardziej funkcjonalne. Dlatego zaprojektowaliśmy panel, który jest wyposażony w wypukłe i wklęsłe przyciski dla łatwiejszego ich rozróżnienia w ciemności. W wersji Advanced przyciski są podświetlane, co stanowi dodatkowe ułatwienie dla użytkownika. Z przodu obudowy pilot posiada centralny przycisk nawigacyjny, który ułatwia orientację i zapewnia dostęp do wszystkich funkcji.

Panele pilotów z serii HC40 też zostały zmodernizowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom jeszcze lepszej orientacji dotykowej podczas korzystania z pilota. Wiemy, na przykład, że sygnalizacja dźwiękowa ma duże znaczenie dla użytkowników. Dlatego zależało nam na uzyskaniu odpowiedniego oporu podczas naciskania przycisków, sygnalizowanego słyszalnym kliknięciem.

Również dlatego na etapie projektowania zadbaliśmy o odpowiednie wyważenie samego pilota. Pilot, który jest zbyt lekki, może sprawiać wrażenie delikatnego i kruchego, natomiast zbyt ciężki pilot może wydawać się nieporęczny.

Przyciski dotykowe i gładkie krawędzie dodatkowo wpływają na wygodne ułożenie pilota w dłoni.

Intuicyjny interfejs użytkownika
Pilot HC40 jest dostępny w wersjach Standard i Advanced. Obie oferują rozwiązania i funkcje, które sprawiają, że pilot jest niezwykle ergonomiczny i wyjątkowo intuicyjny w obsłudze. Ponadto w obu wersjach dostępna jest funkcja oświetlenia pod łóżkiem (UBL). Przytłumione światło, które pada na podłogę, ułatwia poruszanie się w ciemności bez potrzeby budzenia partnera.

Pilot w wersji Advanced jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz i wiele zintegrowanych rozwiązań, które znacznie podnoszą komfort obsługi. Przykładem takiego rozwiązania jest funkcja latarki. Wystarczy dwukrotnie potrząsnąć pilotem na boki, aby włączyć latarkę i oświetlić drogę w ciemności bez budzenia partnera. Błądzenie w ciemności to już przeszłość.

Teraz wyświetlacz, oprócz funkcji regulacji, zapewnia użytkownikowi inne dodatkowe korzyści. Na przykład, pozwala monitorować poziom naładowania baterii, odbierać spersonalizowane powitania (np. „Dzień dobry Julio”), czy nawet sygnalizować ikoną dzwonka włączenie cichego alarmu, który aktywuje silniki mechanizmu masażu i budzi użytkownika delikatnie wibrując. W wersjach HC40 Advanced wyświetlacz oferuje także instrukcje dla użytkownika, które pokazują krok po kroku, w jaki sposób przeprowadzić parowanie pilota z wybraną stroną łóżka

lub wyłączyć funkcję blokowania przed dziećmi.

Podaj swoje imię i korzystaj ze spersonalizowanych powiadomień w HC40 Advanced
 

Na wyświetlaczu pokazana jest informacja o tym, że pilot jest zablokowany i jak w prosty sposób wyłączyć blokadę.

Więcej informacji na temat wersji Advanced można znaleźć na stronie: Pilot HC40 Advanced – przemyślana konstrukcja i wyjątkowa funkcjonalność.


Blokowanie przed dziećmi uniemożliwia niezamierzoną zmianę położenia łóżka. Aby wyłączyć blokadę, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na wyświetlaczu.

Wyobraźmy to sobie!
Dla małych dzieci łóżko z regulacją wysokości może stanowić doskonałe miejsce do zabawy. Pilot może zostać schowany, aby nie dostał się w niepowołane ręce. Ale dzieci mają swoje sposoby i zanim dorosły się zorientuje, usłyszy dochodzące z sypialni odgłosy i chichoty.

To jednak już przeszłość! Wystarczy włączyć blokowanie przed dziećmi. Aby wyłączyć blokadę jednym prostym ruchem, wystarczy skorzystać ze wskazówek podanych na wyświetlaczu. Koncepcja ta zapewnia ochronę przez niezamierzonym ruchem i równocześnie gwarantuje dostępność wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

 

Opis skrócony
W pełni funkcjonalny interfejs, konstrukcja, kształt i wszystkie funkcje – każdy element pilota HC40 został przetestowany przez rzeczywistych użytkowników. Wiemy, że najważniejsza jest użyteczność!

Oto nasz sposób na większą użyteczność:

 • Badanie opinii użytkowników i kompleksowe prototypowanie
 • Matowa powierzchnia, gładkie krawędzie i wygodny chwyt
 • Profilowane przyciski z dyskretną sygnalizacją dźwiękową
 • Odpowiednie wyważenie
 • Linie referencyjne z tyłu obudowy oraz przycisk nawigacyjny na przodzie poprawiające ergonomię użytkowania
 • Pięciokierunkowy przycisk funkcyjny znany z innych produktów użytkowych
 • Podświetlenie przycisków i możliwość konfiguracji wyświetlacza (wersja Advanced)
 • Wskazówki dla użytkownika, np. jak przeprowadzić parowanie pilota lub wyłączyć blokowanie przed dziećmi
 • Personalizowane powiadomienia i powitana, np.: „Dzień dobry Julio!”
 • Cichy alarm, który budzi delikatnymi wibracjami (alarm korzysta z silników mechanizmu masażu)
 • Latarka włączana/wyłączana przez dwukrotne potrząśnięciem pilotem na boki
 • Blokowanie przed dziećmi
 • Wymienne baterie

Aby dowiedzieć się więcej o wersjach Standard lub wersjach Advanced, zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej pilotom serii HC40: Pilot, który wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników.

Pilot LINAK HC40 FRAME do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia play-icon

Pilot HC40 do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia

Pilot LINAK Hand Control HC40 TWIST™ do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia play-icon

Pilot LINAK Hand Control HC40 TWIST™ do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia

Jak korzystać z pilota HC40 Advanced play-icon

HC40 Advanced: Jak korzystać z pilota

Wymiana baterii w pilocie HC40 play-icon

Jak wymienić baterie w pilocie LINAK HC40 FRAME™

Zerowanie HC40 do ustawień fabrycznych play-icon

HC40 Advanced: Jak przywrócić ustawienia fabryczne

Pierwsze kroki z HC40 play-icon

HC40 Advanced: Od czego zacząć?

Jak zapisać wybrane położenia w pamięci pilota HC40 play-icon

Jak zapisać wybrane położenia w pamięci pilota HC40

Jak utworzyć skrót na ekranie pilota HC40 play-icon

HC40 Advanced: Jak tworzyć skróty

Pliki

HC40 FRAME™

Jest to pilot nowej generacji do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia, który wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników. Osadzony w metalicznej ramce model HC40 FRAME™, różni się wyglądem od drugiego modelu z tej serii, HC40 TWIST™.

HC40 TWIST™

Jest to pilot nowej generacji do obsługi łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia, który wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników. Dzięki unikalnemu skręconemu kształtowi HC40 TWIST™ różni się wyglądem od swoich odpowiedników z wersji HC40 FRAME™.