Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Wstań dla zdrowia

Istnieje wiele sposobów na odzyskanie energii w trakcie pracy. Najłatwiejszy z nich jest bardzo prosty: wystarczy co godzinę wstać. Dzięki temu – jak pokazują badania – podniesiemy wydajność pracy, poprawimy samopoczucie i będziemy zdrowsi.

Czy cieszysz się względnie dobrym zdrowiem, chociaż pod koniec dnia pracy odczuwasz zmęczenie? Istnieje wiele sposobów na odzyskanie energii w trakcie pracy: pomocna może okazać się krótka drzemka, zdrowy posiłek lub wejście po schodach zamiast korzystania z windy.

Warto także sobie uświadomić, że istnieje znacznie łatwiejszy sposób – dłuższe przebywanie w pozycji stojącej.

Jak pokazują badania, zerwanie z siedzącym trybem życia przekłada się na podniesienie wydajności pracy i poprawę samopoczucia – jest także korzystne dla zdrowia. Coraz więcej dowodów wskazuje także na istnienie zależności między siedzącym trybem życia a wzrostem ryzyka cukrzycy typu II, chorób układu krążenia, przedwczesnego zgonu, niektórych nowotworów (zwłaszcza jelita grubego, płuc i endometrium), a także depresji. 

Niemniej wprowadzenie kilku prostych zmian, w tym dłuższe przebywanie w pozycji stojącej, pozwala ograniczyć wspomniane ryzyko.

Dowiedz się więcej o ergonomii i korzyściach wynikających z dłuższego przebywania w pozycji stojącej, korzystając z naszych infografik.

Znak słowny i logotypy Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG Inc., a każde użycie tych znaków i logotypów przez firmę LINAK® jest objęte licencją.

Wstań dla zdrowia play-icon

Wstań dla zdrowia

Ruch to życie play-icon

Ruch to życie

Sześć wskazówek LINAK, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną play-icon

Sześć wskazówek LINAK, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną

Pliki

MOVE – W jaki sposób biurka do pracy siedząco-stojącej przyczyniają się do poprawy wydajności pracy

Zmniejsz liczbę dni nieobecności w pracy spowodowanej chorobą i stwórz nowoczesne środowisko biurowe dzięki biurkom do pracy siedząco-stojącej z napędem elektrycznym. Atrakcyjna inwestycja dla pracodawców i ich pracowników.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt