Technologie i trendy

Wstań dla zdrowia

Istnieje wiele sposobów na odzyskanie energii w trakcie pracy. Najłatwiejszy z nich jest bardzo prosty: wystarczy co godzinę wstać. Dzięki temu – jak pokazują badania – podniesiemy wydajność pracy, poprawimy samopoczucie i będziemy zdrowsi.

Czy cieszysz się względnie dobrym zdrowiem, chociaż pod koniec dnia pracy odczuwasz zmęczenie? Istnieje wiele sposobów na odzyskanie energii w trakcie pracy: pomocna może okazać się krótka drzemka, zdrowy posiłek lub wejście po schodach zamiast korzystania z windy.

Warto także sobie uświadomić, że istnieje znacznie łatwiejszy sposób – dłuższe przebywanie w pozycji stojącej.

Jak pokazują badania, zerwanie z siedzącym trybem życia przekłada się na podniesienie wydajności pracy i poprawę samopoczucia – jest także korzystne dla zdrowia. Coraz więcej dowodów wskazuje także na istnienie zależności między siedzącym trybem życia a wzrostem ryzyka cukrzycy typu II, chorób układu krążenia, przedwczesnego zgonu, niektórych nowotworów (zwłaszcza jelita grubego, płuc i endometrium), a także depresji. 

Niemniej wprowadzenie kilku prostych zmian, w tym dłuższe przebywanie w pozycji stojącej, pozwala ograniczyć wspomniane ryzyko.

Dowiedz się więcej o ergonomii i korzyściach wynikających z dłuższego przebywania w pozycji stojącej, korzystając z naszych infografik.
Wstań dla zdrowia play-icon

Wstań dla zdrowia

Ruch to życie play-icon

Ruch to życie

Sześć wskazówek LINAK, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną play-icon

Sześć wskazówek LINAK, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną

Pliki

Broszura Move

Broszurka, z której dowiesz się dlaczego warto i jak użytkować stoły z regulacją wysokości.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nie jesteśmy wyrocznią. Niemniej jesteśmy ekspertami w dziedzinie technologii siłowników i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania z tym związane.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.