Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Jedna kolumna. Wiele możliwości.

Przestrzeń ma znaczenie: Od domowego gabinetu po firmowe boksy biurowe — maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest niezwykle ważne, a ergonomiczne biurko z regulacją wysokości to niezbędny element każdego miejsca pracy. Rozwiązanie firmy LINAK z pojedynczą kolumną stanowi doskonałe źródło inspiracji na obu tych frontach.

Niewielkie biurka z regulacją wysokości do małych przestrzeni. Poprawa ergonomii dzięki zastosowaniu pojedynczej kolumny podnoszącej LINAK.

Ergonomiczne wzornictwo w każdym miejscu pracy

Projektowanie z myślą o mniejszej przestrzeni nigdy nie było łatwe. Dzięki kolumnie podnoszącej ze zintegrowanym sterownikiem można stworzyć kompaktowe miejsce pracy o wyjątkowo schludnym i niezakłóconym wyglądzie.

Wystarczy użyć stopy lub uchwytu ściennego, umieścić blat bezpośrednio na kolumnie i podłączyć zasilanie. Kolumna podnosząca LINAK® pozwala łatwo stworzyć w pełni ergonomiczne rozwiązanie, które zmieści się tam, gdzie jest potrzebne, a jednocześnie wzbogaci każde otoczenie o należyty styl i możliwość ruchu.

 

Biurko NOA – eleganckie wzornictwo z użyciem pojedynczej kolumny

Tom Parfitt, pracujący jako konstruktor mebli w firmie Benchmark, szukał dla siebie wygodnego biurka do pracy w domu, ale nie mógł niczego znaleźć. To skłoniło go do zaprojektowania biurka Noa.

Noa to ergonomiczne biurko z pojedynczą kolumną do pracy siedząco-stojącej, wykonane z naturalnych materiałów i idealne do niewielkich pomieszczeń. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Biurko do pracy siedząco-stojącej Noa z oferty firmy Benchmark

 
 

Nowoczesne przestrzenie biurowe

Trendy w projektowaniu miejsc pracy odchodzą od tradycyjnego biura na planie otwartym. Pojawiają się nowe rozwiązania, które kładą nacisk na poprawę prywatności i płynne przejście z pracy zdalnej. Wraz z tą zmianą rodzi się przekonanie, że aby utrzymać i poprawić warunki pracy oraz stan zdrowia nowego pokolenia elastycznych pracowników biurowych, potrzebne są nowe ergonomiczne rozwiązania.

Nowoczesne środowisko biurowe z ergonomicznymi i kolorowymi stołami z regulacją wysokości – opartymi o kolumny podnoszące LINAK.

 

Jednym z alternatywnych podejść do nowego modelu pracy są tzw. „hotele biurowe” – rozwiązania szczególnie przydatne w firmach technologicznych, które rzadko wymagają fizycznej obecności pracowników. Również w tym przypadku priorytetem staną się stacje robocze bez przypisanych miejsc, które będą zajmować minimalną powierzchnię, małe zamknięte przestrzenie na wzór budek telefonicznych oraz biurka, które będą na tyle elastyczne, aby można było łatwo je przemieszczać i dopasowywać ich układ do zmieniających się potrzeb grupy. Podobne korzyści zapewniają również regulowane ergonomiczne rozwiązania, zdolne dostosować się do zmiennego przepływu użytkowników.

Wzrost popularności izolowanych akustycznie „budek telefonicznych”, niewielkich przestrzeni konferencyjnych, które zapewniają prywatność i pozwalają organizować spotkania w cztery oczy, a także odizolowanych przestrzeni wspierających koncentrację, to kolejna okazja na wykorzystanie ergonomicznych i kompaktowych biurek opartych na pojedynczej kolumnie podnoszącej.

 
 

Swoboda rozwiązania z zasilaniem akumulatorowym

Produkt zapewnia pełną swobodę rozmieszczenia – nie ma konieczności stosowania przewodu zasilającego. Wydajne rozwiązanie zasilane akumulatorem litowo-jonowym można łatwo przenosić z miejsca na miejsce w zależności od potrzeb. Dzięki temu doskonale nadaje się do sal wykładowych lub ruchliwych przejść, w których przewody mogłyby stwarzać ryzyko potknięcia.

 
 

Zintegrowany sterownik. Oszczędność miejsca. Uproszczony montaż.
Zastosowanie kolumny ze zintegrowanym sterownikiem pozwala uzyskać kompaktowe rozwiązanie o schludnym i niezakłóconym wzornictwie.

Wystarczy dołączyć panel biurkowy bezpośrednio do kolumny oraz podpiąć zewnętrzny zasilacz (120 V, 230 V lub wielonapięciowy), aby rozpocząć pracę.

 
 

Pojedyncza noga – bez kompromisów pod względem wzornictwa, wydajności i ergonomii

Trendy są wyraźne, a niezbędna technologia jest już dostępna. Kolumna podnosząca DL18 IC PLUS została wyposażona w niewidoczne okładziny ślizgowe, które wraz z płaskimi krawędziami pozwalają uzyskać wyjątkowo schludne wzornictwo. Przymocuj górną podstawę Kick & Click™ do kolumny, aby w łatwy sposób zamontować blat. Wybierz panel z naszej szerokiej oferty paneli biurkowych do intuicyjnej regulacji wysokości oraz zewnętrzny zasilacz SMPS (230 lub 120 V).

Dodaj własną stopę, stojak lub uchwyt ścienny i wybierz najbardziej odpowiedni blat, a otrzymasz kompletny pakiet, który będzie gotowy do pracy oraz zgodny z dzisiejszymi trendami biznesowymi i projektowymi.

Dodatkowo otrzymasz typowe funkcje produktów LINAK, takie jak „łagodny start i zatrzymanie”, znane z naszych systemów z dwoma równoległymi blatami, a także dostęp do szerokiej gamy paneli biurkowych, które zapewniają łatwą i intuicyjną regulację – w tym wyróżnionego nagrodą Red Dot panelu DPG1C oraz paneli DPH i DPT, które z łatwością można zintegrować z wybranym blatem.

 

Jesteśmy tuż obok

Firma LINAK jako partner oferuje światowej klasy wsparcie i jakość. Prowadzimy działalność za pośrednictwem 30 lokalnych biur handlowych, dzięki czemu jesteśmy zawsze blisko i pomagamy klientom w osiągnięciu przewagi konkurencyjnej, łącząc znajomość specyfiki ich rynków z naszą specjalistyczną wiedzą i globalnym doświadczeniem.

Znajdź lokalny oddział firmy LINAK tutaj.

 

 

Wystarczająco małe, aby się zmieścić, a jednocześnie na tyle duże, aby zapewnić potrzebną przestrzeń roboczą
COVID 19 sprawił, że praca w domu stała się powszechna. Gdy jednak przyzwyczailiśmy się do nowego środowiska pracy, stało się jasne, że osiągnięcie maksymalnej efektywności będzie wymagało takiego samego stopnia ergonomii i elastyczności, do jakiego przywykliśmy w naszych biurach.

Hans Jørgen Kloster Klein jest kierownikiem wyższego szczebla w firmie LEGO. Przez ostatni rok przystosowywał się do nowych warunków pracy zdalnej i tworzył środowisko, w którym mógł dbać zarówno o swoje zdrowie, jak i wydajność.

„Nagle okazało się, że pracuję w domu na pełen etat. Szybkim i łatwym rozwiązaniem było używanie stołu w jadalni jako miejsca pracy, a następnie chowanie laptopa wieczorem, kiedy rodzina wróciła do domu. Szybko jednak zacząłem odczuwać dyskomfort związany z siedzeniem przez cały dzień przy stole. Zwyczajnie brakowało mi biurka z regulacją wysokości, które zostawiłem w moim biurze w LEGO, a także wyodrębnionej przestrzeni do pracy w moim domu” – mówi Hans.

„Rozwiązaniem stało się kompaktowe, elektryczne biurko z regulacją wysokości, które umieściłem w rogu sypialni. Jest wystarczająco małe, aby się zmieścić, a jednocześnie na tyle duże, aby zapewnić potrzebną przestrzeń roboczą – w tym miejsce na przyzwoitej wielkości ekran. Gdy muszę zmienić pozycję, intuicyjna regulacja biurka jest bardzo przydatna – używam aplikacji w telefonie, aby przesuwać blat w górę i w dół do wcześniej zadanych pozycji” – dodaje .

Biurko na pojedynczej kolumnie do pracy w domu
 

„To proste rozwiązanie przyniosło mi dwie natychmiastowe korzyści. Po pierwsze, mam teraz wydzielone miejsce do pracy, bez konieczności pakowania wszystkiego pod koniec dnia. Po drugie, mam możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą w ciągu dnia, co oszczędza mój kręgosłup. Jest też dodatkowa korzyść, której nie przewidziałem – moi współpracownicy mówią, że mój głos brzmi o wiele lepiej, kiedy stoję” – dodaje z uśmiechem.

Dowiedz się więcej

 

 
Nie zostawiajmy ergonomii w biurze

Nie zostawiajmy ergonomii w biurze!
Dostosowując się do nowej rzeczywistości, wiele osób zamieniło biuro na dom. I nawet jeśli sytuacja na świecie ustabilizuje się na tyle, że będzie możliwy powrót do biur, praca zdalna w takim czy innym wymiarze zagości w naszym życiu na dłużej. Dla tych, którzy stoją w obliczu wyzwań, jakie niesie za sobą praca w domu zarówno teraz, jak i w nie tak dalekiej przyszłości, dr Mark Benden i Martha Parker z Centrum Ergonomii na uniwersytecie Texas A&M mają wiele cennych rad i wskazówek.
Dowiedz się więcej...

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.