Referencje klientów

Poznaj pionierów regulacji wysokości w kuchni

Dla mieszkającej w duńskiej gminie Nordborg rodziny Petersen remont kuchni z 1980 roku zmienił się w pionierską wyprawę do świata nowych rozwiązań w dziedzinie wyposażenia wnętrz.

Na niewielkiej i malowniczej duńskiej wyspie Als mieszkańcy nie obawiają się kwestionowania zastanego porządku ani podnoszenia obowiązujących standardów. Wiele lokalnych firm zdobyło patenty na swoje innowacyjne produkty, a wszyscy przyzwyczajeni są do zmian. Dla małżeństwa Jorgena i Helle Petersen remont kuchni we własnym domu okazał się wielkim odkryciem wspaniałego świata innowacji w dziedzinie rozwiązań kuchennych.

Wystrój kuchni liczył tyle lat, co sam dom” – wyjaśnia Helle Petersen. „Sprzęty były w złym stanie, a stół kuchenny był dla nas zbyt niski. Konieczne było urządzenie kuchni od nowa. Tak też zrobiliśmy”!

Urządzanie kuchni
Za namową przyjaciół z długiej listy duńskich firm wykończeniowych rodzina Petersen wybrała firmę Sonderborg Kitchen, która od razu zabrała się do pracy.

„Dom ma powierzchnię zaledwie 125 m, w związku z czym zależało nam na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni. Wiedzieliśmy, że firma Sonderborg Kitchen cieszy się dobrą opinią i ma w ofercie rozwiązania nieco bardziej zaawansowane niż typowy zestaw z blatami i półkami” – podkreśla Helle Petersen.

Nowy wystrój został zaprojektowany ze smakiem, a wyposażenie obejmuje wysokiej jakości blaty, półki oraz kuchenkę z ukrytym okapem. Jednak tym, co wyróżnia kuchnię rodziny Petersen w nowym wydaniu, jest zlokalizowana na środku pomieszczenia wyspa kuchenna o powierzchni 2m². Dzięki umieszczonym u podstawy wyspy jednostkom LINAK Baselift™ jest to prawdopodobnie pierwsza w Danii wyspa kuchenna z regulacją wysokości, wprowadzona w domu prywatnym.

Bardzo nam się to wszystko podoba,” – zapewnia z szerokim uśmiechem na twarzy Helle Petersen. „Oboje uwielbiamy gotować – Jorgen, na przykład, wyrabia kiełbasy. Pieczemy także własny chleb. Dzięki siłownikom możemy dostosować wysokość blatu do swoich potrzeb, co czyni dłuższe przebywanie w kuchni mniej uciążliwym”.

Więcej miejsca przy mniejszym wysiłku
Wyspa kuchenna w kuchni rodziny Petersen podlega regulacji wysokości w zakresie od 87 do 97 cm – dostatecznie dużym jak na potrzeby większości Skandynawów.

Ponieważ kolumny Baselift znajduję się u samej podstawy wyspy, unoszone są także szafki pod blatem, co ułatwia dostęp do półek i przyborów. Wysuwany zespół gniazd zasilających pośrodku blatu z ukrytym gniazdem 380V umożliwia korzystanie z wielu (w tym także dużych) urządzeń kuchennych.

Dzięki nowemu wyposażeniu, regulacji wysokości i dużej ilości miejsca w szafkach pod blatem przygotowywanie jedzenia dostarcza nam teraz jeszcze więcej radości. Mamy do tego teraz więcej motywacji niż w starej kuchni” – dodaje Helle Petersen, opuszczając blat, aby pokroić do obiadu świeżo upieczony chleb. 

Fakty:
Kuchnia z regulacją wysokości została wprowadzona w domu rodziny Petersen w miejscowości Nordborg latem 2015 roku. Był to pionierski projekt na bazie rozwiązań LINAK, realizowany przez duńską firmę wykończeniową Sonderborg Kitchen.

LINAK Baselift: połączenie ergonomii z innowacyjnością play-icon

LINAK Baselift: połączenie ergonomii z innowacyjnością

Jak zamontować system LINAK Baselift w kuchni play-icon

Jak zamontować system LINAK Baselift w kuchni

System LINAK Baselift na targach Interzum (wersja angielska) play-icon

Prezentacja systemu Baselift

Pliki

Więcej o kuchniach

Znajdź sposób na podniesienie funkcjonalności kuchni. Jedynym ograniczeniem dla możliwych zastosowań siłowników elektrycznych w kuchni jest wyobraźnia.

Wprowadź ruch do kuchni

Prawidłowa i zdrowa pozycja naszego ciała w ciągu całego dnia jest niezmiernie ważna zarówno kiedy przebywamy w pracy, jak i w domu. Dlatego też w LINAK powstał system BASELIFT, który umożliwia regulację wysokości blatów kuchennych.

Baselift: połączenie ergonomii z innowacyjnością

Baselift to kompaktowa jednostka przeznaczona do regulacji wysokości zabudowy kuchennej, szafek i blatów.

Przegląd produktów DESKLINE

System regulacji wysokości z wykorzystaniem siłownika elektrycznego to najlepszy sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz korzyści biznesowych dla każdego producenta biurek, stołów lub blatów roboczych.

Jakość segmentu DESKLINE

Najwyższą jakość swoich produktów zawdzięczamy wysokiej jakości podzespołów, na wpół zautomatyzowanej produkcji, wykwalifikowanym pracownikom oraz rygorystycznym procedurom testowym.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.