Referencje klientów

Innowacyjne i funkcjonalne stoły do jadalni z regulacją wysokości

Stół z regulacją wysokości w oparciu o siłowniki i akumulator LINAK to nowy produkt duńskiego producenta mebli – firmy Skovby Møbelfabrik.

Od chwili powstania w 1933 r. firma Skovby Møbelfabrik przeobraziła się z niewielkiego zakładu stolarskiego wytwarzającego meble i artykuły meblarskie na zamówienie w globalnego producenta mebli do jadalni.

Innowacje, nacisk na funkcjonalność i wykorzystanie nowych technologii to ważne składniki strategii firmy przywiązującej ogromną wagę do zaspokajania potrzeb klientów. Ostatnio do sprzedaży trafił stół do jadalni z regulacją wysokości na bazie siłowników i akumulatora LINAK.

W początkach działalności firma Thorvalda Rasmussena oferowała produkcję na zamówienie z dostawą wyrobów do klienta. Z biegiem lat liczba zamówień wzrosła do takiego poziomu, że w latach pięćdziesiątych XX w. firma uruchomiła seryjną produkcję mebli, aby ostatecznie skupić się wyłącznie na wytwarzaniu mebli do jadalni.

Międzynarodowe zainteresowanie duńskim wzornictwem oraz rozkwit amerykańskiej gospodarki w latach sześćdziesiątych XX w. to czynniki, które położyły podwaliny pod dzisiejszą globalną pozycję organizacji, prowadzonej dziś przez braci Prebena i Jørgena Rasmussenów, będących przedstawicielami trzeciego pokolenia właścicieli tego rodzinnego przedsięwzięcia z siedzibą w duńskiej miejscowości Skovby.

Za zarządzanie wyjątkowo pomysłową i estetyczną linią produktów marki Skovby odpowiada architekt Per Hånsbæk, który pracuje w firmie już 25 lat.

Innowacje i funkcjonalność w stołach do jadalni z regulacją wysokości – Preben i Jørgen

Bracia Preben i Jørgen Rasmussenowie to przedstawiciele trzeciego pokolenia właścicieli tego rodzinnego przedsięwzięcia z siedzibą w duńskiej miejscowości Skovby.

Z jadalni w salonie do jadalni w kuchni
Początkowo marka Skovby ukierunkowana była przede wszystkim na jadalnie w salonach, jednak z biegiem czasu punkt ciężkości przesunął się w stronę jadalni w kuchniach, które stały się dla rodzin nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale często także miejscem pracy.

Zjawisko to jest niezwykle ważne dla strategii firmy, którą wyjaśnia Preben Rasmussen:
Potrzeby klientów zmieniają się, a naszą rolą jest wychodzić naprzeciw tym zmianom, dostarczając stoły, które spełniają różne oczekiwania. Nie boimy się technologii i dużo uwagi poświęcamy temu, jak je wykorzystać do zaspokojenia potrzeb klientów”.

Takie podejście zaowocowało powstaniem kilku opatentowanych mechanizmów rozkładania stołów do jadalni oraz wielofunkcyjnych mebli domowych.


Zastosowanie nowej technologii
W przypadku stołu do jadalni Skovby SM30 firma zdecydowała się na pionierski ruch. Stół został zaprojektowany wraz z siłownikiem i akumulatorem LINAK, co umożliwia podnoszenie i opuszczanie blatu. Dołączony do stołu programowalny przełącznik pozwala na zapisanie ulubionych ustawień.

Odnosząc się do wykorzystania technologii LINAK, Jørgen Rasmussen dodaje:
Regulacja wysokości i ergonomia to walory oczywiste w miejscach pracy i coraz częściej poszukiwane w domach. Stół budził ogromne zainteresowanie, gdy był prezentowany na targach, z czym wiążemy duże nadzieje. To oczywiste, że nowa technologia oznacza skok cenowy. W tej chwili produkt funkcjonuje jako towar luksusowy, ale jestem przekonany, że zmiany oczekiwań konsumpcyjnych doprowadzą w końcu do stopniowego wzrostu zainteresowania nową technologią, co przełoży się na większe otwarcie się rynku na tego typu rozwiązania”.

Stół do jadalni, który łączy w sobie estetykę i funkcjonalność
Jadalnia w kuchni stała się centrum życia rodzinnego we współczesnych domach. Otwiera to przed producentami szansę na wprowadzanie nowych elementów do takich składników umeblowania jak stoły kuchenne. Dokładnie na tym polega strategia marki Skovby.

Jej efektem jest stół do jadalni Skovby SM30. Dzieląc się swoimi przemyśleniami, Per Hånsbæk wyjaśnia:
Punktem wyjścia była dla nas koncepcja mebli wielofunkcyjnych. Zastanawialiśmy się, jakie właściwości musi mieć idealny stół do jadalni w kuchni, skoro to miejsce jest coraz częściej centrum życia rodzinnego. To tutaj spożywa się posiłki, dorośli pracują, a dzieci się bawią. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi regulacji wysokości i rozkładania stół może służyć do każdego z tych celów”.

Produkt musiał także spełniać najwyższe normy Skovby w zakresie funkcjonalności i estetyki. Na koniec Per Hånsbæk podkreśla:
Konstrukcja musiała być zorientowana na rynek międzynarodowy i spełniać nasze normy. Połączenie technologii z wzornictwem rodzi wiele nowych trudności. Marka Skovby jest powszechnie kojarzona z rozkładanymi stołami, w związku z czym taki mechanizm należało uwzględnić w produkcie. W połączeniu z siłownikami i akumulatorem mogło to powodować problemy ze stabilnością, które udało się rozwiązać poprzez opracowanie bardzo popularnego w wielu krajach stołu z podstawą”.

Ambitna współpraca wokół innowacji
W Skovby dużą wagę przywiązujemy do wykorzystania technologii i na tym gruncie udało nam się porozumieć z firmą LINAK, która stara się być aktywnym partnerem przedsięwzięć związanych z tworzeniem nowych innowacyjnych mebli domowych. Jednak współpraca obu podmiotów zaczęła się już na początku lat dziewięćdziesiątych, a jej owocem było powstanie w pełni zautomatyzowanego stołu z siłownikami do wykorzystania podczas targów. W 2011 roku doszło do wznowienia współpracy, która tym razem doprowadziła do stworzenia stolika kawowego SM236 z regulacją wysokości. Projekt umożliwia wykorzystanie stolika jako małego stołu do jadalni w niewielkich mieszkaniach. W przypadku najnowszego produktu – Skovby SM30 – rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK umożliwiły realizację podstawowego założenia strategii marki.

Wyjaśniając przesłanki, jakie zadecydowały o nawiązaniu współpracy, Preben Rasmussen podkreśla:
Bardzo ważne jest dla nas, aby podzespoły naszych wyrobów były produkowane w Danii, co traktujemy jako znak jakości naszej oferty. W związku z tym wybór duńskiego producenta – firmy LINAK – był dla naturalną decyzją. Z doświadczenia wiedzieliśmy także, że podzespoły te są produktami najwyższej jakości, co stanowiło dla nas gwarancję niższych kosztów serwisu posprzedażowego prowadzonego na całym świecie”.

Opisując współpracę z firmą LINAK, Per Hånsbæk podkreśla:
Firma LINAK w pełni zaangażowała się w projekt i była aktywnym partnerem. Przełożyło się to na doskonałą komunikację, w ramach której żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi czy działań”.

Owoc tej współpracy – stół Skovby SM30 – to dowód na to, że możliwe jest takie połączenie technologii z zastosowaniem siłowników i niebanalnego wzornictwa, które przynosi rozszerzenie funkcjonalności stołu do jadalni w kuchni będącej miejscem spotkań całej rodziny. Właśnie takie produkty torują rozwiązaniom zapewniającym komfort i ergonomię poprzez regulację wysokości drogę do jadalni w kuchniach zarówno w Danii, jak i na całym świecie.

Interesuje Cię współpraca z LINAK wokół Twojego projektu? Zachęcamy do skontaktowania się z nami.

Inne przykłady współpracy można znaleźć na stronie www.design-meets-movement.com.

Innowacyjne i funkcjonalne stoły do jadalni z regulacją wysokości, Per Hånsbæk

Per Hånsbæk, architekt

Innowacje i funkcjonalność w stołach do jadalni z regulacją wysokości

Regulacja wysokości w zasięgu ręki

 
LINAK Baselift: połączenie ergonomii z innowacyjnością play-icon

LINAK Baselift: połączenie ergonomii z innowacyjnością

System LINAK Baselift na targach Interzum (wersja angielska) play-icon

Prezentacja systemu Baselift

Jak zamontować system LINAK Baselift w kuchni play-icon

Jak zamontować system LINAK Baselift w kuchni

Pliki

Więcej o kuchniach

Znajdź sposób na podniesienie funkcjonalności kuchni. Jedynym ograniczeniem dla możliwych zastosowań siłowników elektrycznych w kuchni jest wyobraźnia.

Wprowadź ruch do kuchni

Prawidłowa i zdrowa pozycja naszego ciała w ciągu całego dnia jest niezmiernie ważna zarówno kiedy przebywamy w pracy, jak i w domu. Dlatego też w LINAK powstał system BASELIFT, który umożliwia regulację wysokości blatów kuchennych.

Baselift: połączenie ergonomii z innowacyjnością

Baselift to kompaktowa jednostka przeznaczona do regulacji wysokości zabudowy kuchennej, szafek i blatów.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.