Skontaktuj się z Nami Tutaj
Pojazdy

Pojazdy dla osób niepełnosprawnych

Pojazdy dla osób niepełnosprawnych

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników do pojazdów dla osób z niepełnosprawnością

Coraz więcej podopiecznych w starszym wieku wymaga korzystania ze specjalnie przystosowanych pojazdów. Skłoniło to producentów do skupienia większej uwagi na rozwoju zastosowań możliwych do wykorzystania w samochodach przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Poszczególne elementy wyposażenia, takie jak podnośniki, drzwi, klapy i podjazdy, muszą być łatwe w obsłudze, funkcjonalne, wytrzymałe i przede wszystkim bezpieczne. W tym obszarze siłowniki LINAK przynoszą producentom pojazdów dla osób z niepełnosprawnością szereg wartych odnotowania korzyści.

  • Siłowniki o niskim zużyciu energii, łatwe w integracji i bezpieczne w obsłudze
  • Rozwiązania proste w montażu i niewymagające konserwacji
  • Wytrzymałe produkty testowane pod kątem przydatności do eksploatacji w trudnych warunkach

Niepełnosprawność często wiąże się z koniecznością pokonywania rozmaitych utrudnień i ograniczeń. Osoba kierująca samochodem powinna mieć możliwość wykonywania prostych czynności zdalnie z fotela kierowcy; już samo wsiadanie do samochodu i wysiadanie z niego może być kłopotliwe. Rozwiązania na bazie siłowników LINAK zapewniają producentom możliwość wyposażenia pojazdu w drzwi przesuwne, regulację położenia siedzeń, regulację wysokości kierownicy, regulację paneli bocznych, a także zdalnie obsługiwane klapy, podjazdy i podnośniki dla wózków inwalidzkich.

Niezawodne siłowniki to wyższy poziom bezpieczeństwa
Siłowniki LINAK są inteligentne i można je łatwo zintegrować z większością innych układów sterowania. Dzięki stałemu dostępowi do informacji zwrotnej kierowca pojazdu może zdalnie monitorować napędy i sterować ich pracą. Kompaktowa konstrukcja siłowników elektrycznych zasilanych prądem o napięciu 12 lub 24 V DC jeszcze bardziej upraszcza ich podłączenie.

Proste w montażu rozwiązanie niewymagające konserwacji
W odróżnieniu od układów hydraulicznych i pneumatycznych siłowniki elektryczne są pozbawione takich elementów jak węże, pompy czy sprężarki. Nie stwarzają więc ryzyka wycieku oleju i nie wymagają okresowej konserwacji. Rozwiązania LINAK wymagają jedynie podłączenia przewodu zasilającego i kabla danych łączących je ze skrzynką kontrolną, co sprawia, że cały system jest niezwykle prosty w montażu.

Sprawdzone i przetestowane produkty z gwarancją niezawodności
W celu potwierdzenia ich trwałości i zapewnienia im długiej żywotności wszystkie produkty LINAK są poddawane rygorystycznym testom. Wysoki stopień szczelności IP (International Protection) oznacza podwyższoną odporność na trudne warunki środowiskowe, w jakich siłowniki mogą być eksploatowane.
Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA25
Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Pliki

Więcej o pojazdach dla osób z niepełnosprawnością

W ofercie LINAK znaleźć można szeroki wybór siłowników niskiego napięcia do wykorzystania w rozwiązaniach stosowanych w pojazdach użytkowanych przez osoby z niepełnosprawnością Te i inne powody, dla których firma LINAK jest najlepszym partnerem w kontekście danego zastosowania, zostały opisane w tej broszurze.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania do pojazdów

Siłowniki LINAK ułatwiają kierowcom otwieranie klap bagażników, opuszczanie platform i stopni oraz regulację lusterek w pojazdach.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone pojazdom dla osób niepełnosprawnych

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w pojazdach dla osób niepełnosprawnych. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt