Skontaktuj się z Nami Tutaj
Gospodarka magazynowa

Rozwiązania do kobotów paletyzujących

Elektryczne kolumny podnoszące przyspieszają i upraszczają proces paletyzacji. ELEVATE™ to kolumna podnosząca LINAK do kobotów paletyzujących, która pozwala zwiększyć zasięg roboczy, prędkość i elastyczność. ELEVATE jest wariantem naszej wydajnej kolumny LC3 IC.

Kolumna podnosząca ELEVATE™ do kobotów paletyzujących

Kolumny podnoszące pozwalają zwiększyć zasięg roboczy kobotów paletyzujących

Koboty paletyzujące są niezastąpionym rozwiązaniem w obszarze gospodarki materiałowej, ponieważ uwalniają pracowników od monotonnych i wymagających fizycznego wysiłku czynności.

Jednak w przypadku robotów współpracujących o ograniczonym zasięgu maksymalna wysokość paletyzacji jest ściśle określona.

Kolumna podnosząca LINAK® ELEVATE pozwala to zmienić, umożliwiając układanie na paletach wyższych stosów towarów. Dzięki kolumnie ramię kobota może być podnoszone lub opuszczane do optymalnego położenia roboczego. Jest to także korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ kolumna, która działa jako siódma oś, pozwala zwiększyć obszar roboczy kobota.

Kolumna ELEVATE wprowadza nowy standard wysokości paletyzacji, dzięki cechom, takim jak:

  • Prędkość: Prędkość do 100 mm/s niezależnie od obciążenia, z opcją pracy w układzie równoległym
  • Elastyczność: Zintegrowany sterownik z przesyłem sygnałów I/O w formatach cyfrowym i analogowym lub Modbus TCP/IP
  • Wytrzymałość: Niska wartość odchylenia przy obciążeniu 100 kg i wysoki dynamiczny moment zginający do 1400 Nm
 

ELEVATE to łatwa w montażu kolumna podnosząca, przeznaczona do kobotów paletyzujących. Płyty montażowe w kilku wariantach pozwalają na łatwą integrację kolumny z różnymi modelami kobotów współpracujących, zarówno dużych, jak i kompaktowych. Do obsługi elektrycznej kolumny podnoszącej w paletyzatorze dostępne są różnego typu interfejsy komunikacyjne: cyfrowe i analogowe I/O (ELEVATE Easy i ELEVATE Pro) lub Modbus TCP/IP (ELEVATE Modbus).

Dla ułatwienia integracji z konstrukcją nadrzędną, kolumna ELEVATE jest oferowana z zestawem dopasowanych akcesoriów. W pakiecie z akcesoriami są płyty montażowe i kable. Do każdego zestawu dołączane jest oprogramowanie właściwe dla danej marki kobota współpracującego.

Więcej informacji technicznych, w tym danych z badań trwałości nominalnej B10 dla oszacowania żywotności kolumny w wybranym zastosowaniu, można znaleźć w instrukcji użytkownika. Dostępne są także dane dotyczące cyklu pracy przy zadanym obciążeniu, które pomogą ocenić, czy można dopasować kolumnę ELEVATE do czasu pracy linii produkcyjnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat elektrycznej kolumny podnoszącej? ELEVATE jest wariantem naszej wydajnej kolumny LC3 IC.

 
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami
 

Najwyższa możliwa prędkość

Kolumna ELEVATE poprawia wydajność pracy paletyzatora, dostosowując ją do czasu cyklu linii produkcyjnej. Prędkość podnoszenia do 100 mm/s w połączeniu z możliwością jednoczesnej pracy kobota współpracującego i kolumny podnoszącej może sprawić, że kobot współpracujący dosięgnie celu na czas. Elektryczna kolumna podnosząca pracuje sprawnie, a pełne wysunięcie uzyskuje w czasie krótszym niż 10 sekund. Utrzymuje stałą wysoką prędkość przy obciążeniu do 100 kg, umożliwiając układanie na paletach wyższych stosów towarów.

 

Elastyczność i prostota

Kolumna ELEVATE jest wyposażona w zintegrowany sterownik, dzięki czemu oferuje możliwość montażu w warunkach ograniczonej przestrzeni i uproszczoną obsługę. Dane dostarczane przez protokoły komunikacyjne, dostępne w kilku opcjach, ułatwiają użytkowanie i diagnostykę oraz przyczyniają się do optymalizacji wydajności.

Kolumna podnosząca oferuje interfejsy: ELEVATE Easy, ELEVATE Pro lub ELEVATE Modbus. Różnorodne opcje sterowania zapewniają użytkownikowi pełną elastyczność. Jeśli zajdzie taka potrzeba, istnieje również możliwość ustawienia pozycjonowania i regulowanej prędkości.

  • Interfejs ELEVATE Easy obsługuje regulację podnoszenia i opuszczania robota współpracującego w pełnym zakresie wysokości. Ten interfejs wykorzystuje tylko cztery cyfrowe porty I/O: dwa sygnały sterujące ruchem kolumny do środka/na zewnątrz i dwa sygnały końca skoku.
  • Interfejs ELEVATE Pro pracuje w trybie sterowania prędkością i jest sterowany sygnałem analogowym 4-20 mA. Informacji zwrotnej dotyczącej położenia dostarczają sygnały enkodera. Dzięki temu ramię robota współpracującego może zostać podniesione do dowolnego położenia.
  • Interfejs ELEVATE Modbus jest sterowany przez Ethernet Modbus TCP/IP. Informacja dotycząca położenia docelowego może być przesyłana bezpośrednio do kolumny. Niektóre ustawienia, m.in. prędkość i przyspieszenie, można zmienić. Interfejs dostarcza informacji zwrotnych dotyczących położenia, stanu urządzenia i błędów.
 

Trwałość i niezawodność

Wydajna i stabilna kolumna potrafi doskonale wytrzymać dynamikę robota współpracującego. Przekłada się to na niezmiennie wysoką precyzję pracy na każdym poziomie paletyzacji.

Płynne uruchomienie i płynne zatrzymanie zapewniają sprawne działanie całego systemu, bez zbędnych zakłóceń powodowanych przez drgania. Pozwala to wydłużyć żywotność kolumny i bezszczotkowego silnika, który odpowiada za precyzyjną regulację położenia (+/- 1,5 mm).

ELEVATE ustanawia nowy standard niezawodności i wydajności kobotów paletyzujących.

W celu omówienia możliwości zaprojektowania rozwiązania dopasowanego do indywidualnych wymagań, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK, natomiast więcej informacji o naszych rozwiązaniach do zastosowań w obszarach gospodarki magazynowej i produkcji można znaleźć tutaj.

Czytaj więcej
Logo ELEVATE™
 
 

Oprogramowanie do sterownika robota współpracującego

 

Pobierz oprogramowanie URCap, aby zintegrować kobota współpracującego Universal Robots z kolumną ELEVATE.

Logotyp Universal Robots certifiedPobierz

Pobierz oprogramowanie TMFlow, aby zintegrować kobota współpracującego OMRON TM z kolumną ELEVATE.

Logotyp OMRONPobierz
 
 
 

Pobierz oprogramowanie Cbun, aby zintegrować kobota współpracującego Kassow Robots z kolumną ELEVATE.


Logotyp Kassow RobotsPobierz

Pobierz oprogramowanie TMFlow, aby zintegrować kobota współpracującego Techman Robot z kolumną ELEVATE.

Logotyp Techman RobotPobierz
 
 
 

Zaprogramuj ruch kolumny ELEVATE™ z Pally URCap lub wykonaj symulację systemu paletyzacji z MyRobot.cloud.

Logotypy Pally i MyRobot.cloudDowiedz się więcej
 

Pliki

Instrukcja użytkownika systemu ELEVATE™ - LC3 IC

W niniejszej instrukcji użytkownika można znaleźć informacje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji kolumny podnoszącej ELEVATE.

Podręcznik użytkownika protokołu Modbus TCP/IP

W niniejszej instrukcji użytkownika można znaleźć informacje dotyczące zasad działania interfejsu Modbus TCP/IP.

ELEVATE™ Krótki przewodnik użytkownika kobota Universal Robots

Dowiedz się, jak skonfigurować kolumnę ELEVATE z kobotem Universal Robots.

ELEVATE™ Krótki przewodnik użytkownika kobotów OMRON TM i Techman Robot

Dowiedz się, jak skonfigurować kolumnę ELEVATE z kobotami OMRON TM i Techman Robot.

ELEVATE Krótki przewodnik użytkownika kobota Kassow Robots

Dowiedz się, jak skonfigurować kolumnę ELEVATE z kobotami Kassow.

Rozwiązania dla gospodarki magazynowej

Siłowniki i kolumny elektryczne LINAK zapewniają inteligentny i niezawodny napęd dla zautomatyzowanych systemów magazynowych.

Czytaj więcej

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt