Skontaktuj się z Nami Tutaj
Gospodarka magazynowa

Rozwiązania do kobotów paletyzujących

Elektryczne kolumny podnoszące przyspieszają i upraszczają proces paletyzacji. ELEVATE™ to kolumna podnosząca LINAK do kobotów paletyzujących, która pozwala zwiększyć zasięg roboczy, prędkość i elastyczność. ELEVATE jest wariantem naszej wydajnej kolumny LC3 IC.

Kolumna podnosząca ELEVATE™ do kobotów paletyzujących

Kolumny podnoszące pozwalają zwiększyć zasięg roboczy kobotów paletyzujących

Koboty paletyzujące są niezastąpionym rozwiązaniem w obszarze gospodarki materiałowej, ponieważ uwalniają pracowników od monotonnych i wymagających fizycznego wysiłku czynności.

Jednak w przypadku robotów współpracujących o ograniczonym zasięgu maksymalna wysokość paletyzacji jest ściśle określona.

Kolumna podnosząca LINAK® ELEVATE pozwala to zmienić, umożliwiając układanie na paletach wyższych stosów towarów. Dzięki kolumnie ramię kobota może być podnoszone lub opuszczane do optymalnego położenia roboczego. Jest to także korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ kolumna, która działa jako siódma oś, pozwala zwiększyć obszar roboczy kobota.

Kolumna ELEVATE wprowadza nowy standard wysokości paletyzacji, dzięki cechom, takim jak:

  • Prędkość: Prędkość do 100 mm/s niezależnie od obciążenia, z opcją pracy w układzie równoległym
  • Elastyczność: Zintegrowany sterownik z przesyłem sygnałów I/O w formatach cyfrowym i analogowym lub Modbus TCP/IP
  • Wytrzymałość: Niska wartość odchylenia przy obciążeniu 100 kg i wysoki dynamiczny moment zginający do 1400 Nm
 

ELEVATE to łatwa w montażu kolumna podnosząca, przeznaczona do kobotów paletyzujących. Płyty montażowe w kilku wariantach pozwalają na łatwą integrację kolumny z różnymi modelami robotów współpracujących. Do obsługi elektrycznej kolumny podnoszącej w paletyzatorze dostępne są różnego typu interfejsy komunikacyjne: cyfrowe i analogowe I/O (ELEVATE Easy i ELEVATE Pro) lub Modbus TCP/IP (ELEVATE Modbus).

Dla ułatwienia integracji z konstrukcją nadrzędną, kolumna ELEVATE jest oferowana z zestawem dopasowanych akcesoriów. W pakiecie z akcesoriami są płyty montażowe i kable. Do każdego zestawu dołączane jest oprogramowanie właściwe dla danej marki robota współpracującego, czyli URCap dla kobotów Universal Robots i TMFlow dla kobotów OMRON TM. Kolumnę ELEVATE można łączyć z preferowanymi komponentami zasilającymi i wyłącznikami bezpieczeństwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat elektrycznej kolumny podnoszącej? ELEVATE jest wariantem naszej wydajnej kolumny LC3 IC.

 
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami
 

Najwyższa możliwa prędkość

Kolumna ELEVATE poprawia wydajność pracy paletyzatora, dostosowując ją do czasu cyklu linii produkcyjnej. Prędkość podnoszenia do 100 mm/s w połączeniu z możliwością jednoczesnej pracy robota współpracującego i kolumny podnoszącej może sprawić, że robot współpracujący dosięgnie celu na czas. Elektryczna kolumna podnosząca pracuje sprawnie, a pełne wysunięcie uzyskuje w czasie krótszym niż 10 sekund. Utrzymuje stałą wysoką prędkość przy obciążeniu do 100 kg, umożliwiając układanie na paletach wyższych stosów towarów.

 

Elastyczność i prostota

Kolumna ELEVATE jest wyposażona w zintegrowany sterownik, dzięki czemu oferuje możliwość montażu w warunkach ograniczonej przestrzeni i uproszczoną obsługę. Dane dostarczane przez protokoły komunikacyjne, dostępne w kilku opcjach, ułatwiają użytkowanie i diagnostykę oraz przyczyniają się do optymalizacji wydajności.

Kolumna podnosząca oferuje interfejsy: ELEVATE Easy, ELEVATE Pro lub ELEVATE Modbus. Różnorodne opcje sterowania zapewniają użytkownikowi pełną elastyczność. Jeśli zajdzie taka potrzeba, istnieje również możliwość ustawienia pozycjonowania i regulowanej prędkości.

  • Interfejs ELEVATE Easy obsługuje regulację podnoszenia i opuszczania robota współpracującego w pełnym zakresie wysokości. Ten interfejs wykorzystuje tylko cztery cyfrowe porty I/O: dwa sygnały sterujące ruchem kolumny do środka/na zewnątrz i dwa sygnały końca skoku.
  • Interfejs ELEVATE Pro pracuje w trybie sterowania prędkością i jest sterowany sygnałem analogowym 4-20 mA. Informacji zwrotnej dotyczącej położenia dostarczają sygnały enkodera. Dzięki temu ramię robota współpracującego może zostać podniesione do dowolnego położenia.
  • Interfejs ELEVATE Modbus jest sterowany przez Ethernet Modbus TCP/IP. Informacja dotycząca położenia docelowego może być przesyłana bezpośrednio do kolumny. Niektóre ustawienia, m.in. prędkość i przyspieszenie, można zmienić. Interfejs dostarcza informacji zwrotnych dotyczących położenia, stanu urządzenia i błędów.
 

Trwałość i niezawodność

Wydajna i stabilna kolumna potrafi doskonale wytrzymać dynamikę robota współpracującego. Przekłada się to na niezmiennie wysoką precyzję pracy na każdym poziomie paletyzacji.

Płynny start i płynne zatrzymanie zapewniają sprawne działanie całego systemu, bez zbędnych zakłóceń powodowanych przez drgania. Pozwala to wydłużyć żywotność kolumny i bezszczotkowego silnika, który odpowiada za precyzyjną regulację położenia (+/- 1,5 mm).

ELEVATE ustanawia nowy standard niezawodności i wydajności kobotów paletyzujących.

W celu omówienia możliwości zaprojektowania rozwiązania dopasowanego do indywidualnych wymagań, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK, natomiast więcej informacji o naszych rozwiązaniach do zastosowań w obszarach gospodarki magazynowej i produkcji można znaleźć tutaj.

Czytaj więcej
Logo ELEVATE™
 
 

Oprogramowanie do sterownika robota współpracującego

 

Pobierz oprogramowanie URCap, aby zintegrować robota współpracującego Universal Robots z kolumną ELEVATE.

Logo certyfikatu Universal RobotsPobierz

Pobierz oprogramowanie TMFlow, aby zintegrować robota współpracującego OMRON TM z kolumną ELEVATE.

Logo OMROMPobierz
 
 
 

Zaprogramuj ruch kolumny ELEVATE™ z Pally URCap lub wykonaj symulację systemu paletyzacji z MyRobot.cloud.

Logo Pally i MyRobot.cloudDowiedz się więcej
 

Pliki

Instrukcja użytkownika systemu ELEVATE™ - LC3 IC

W niniejszej instrukcji użytkownika można znaleźć informacje dotyczące instalacji, użytkowania i konserwacji kolumny podnoszącej ELEVATE.

Podręcznik użytkownika protokołu Modbus TCP/IP

W niniejszej instrukcji użytkownika można znaleźć informacje dotyczące zasad działania interfejsu Modbus TCP/IP.

ELEVATE™ Krótki przewodnik użytkownika robota współpracującego Universal Robots

Dowiedz się, jak skonfigurować kolumnę ELEVATE z robotem współpracującym Universal Robots.

ELEVATE™ Krótki przewodnik użytkownika robota współpracującego OMRON TM

Dowiedz się, jak skonfigurować kolumnę ELEVATE z robotem współpracującym OMRON TM.

Rozwiązania dla gospodarki magazynowej

Siłowniki i kolumny elektryczne LINAK zapewniają inteligentny i niezawodny napęd dla zautomatyzowanych systemów magazynowych.

Czytaj więcej
Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt