Skontaktuj się z Nami Tutaj
Automatyka przemysłowa

Podajniki prętów

Siłowniki LINAK zapewniają regulację wysokości i dokładne podawanie w nowoczesnych podajnikach prętów.

Podajniki prętów

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników do podajników prętów

Rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania przyjazne środowisku przy jednoczesnym dążeniu do zapewnienia większej dochodowości skłania producentów do coraz częstszego sięgania po rozwiązania elektryczne. Obecnie nawet wielkogabarytowe maszyny są zasilane energią elektryczną, co wiąże się z koniecznością posiadania ściśle powiązanych ze sobą podzespołów, które pozwalają na prostą integrację z pozostałymi elementami linii produkcyjnej. Zastosowanie siłowników elektrycznych zapewnia producentom oryginalnego sprzętu szereg istotnych korzyści, takich jak:

  • proste w montażu kompletne siłowniki;
  • niewymagające konserwacji rozwiązania o długim okresie eksploatacji;
  • niedrogie w eksploatacji systemy o niskim zużyciu energii.

W nowoczesnych zakładach produkcyjnych następuje coraz większa automatyzacja procesów, co z kolei rodzi potrzebę zapewnienia większej kontroli w celu ich ujednolicenia i ograniczenia przestojów do minimum. Wprowadzenie inteligentnych rozwiązań umożliwia stałą kontrolę i automatyczną regulację pracy maszyn. Dzięki zastosowaniu w podajnikach prętów siłowników elektrycznych ze zintegrowanym sterownikiem (IC) możliwe jest połączenie regulacji wysokości i wprowadzania prętów.

Oszczędność czasu dzięki kompletnym siłownikom
Systemy hydrauliczne i pneumatyczne wymagają stosowania węży, pomp lub sprężarek. Co więcej, aby móc zintegrować je z układami sterowania, potrzebne są oddzielne skrzynki kontrolne. Siłowniki elektryczne to rozwiązania kompletne, które można łączyć z magistralą komunikacyjną. Ta uproszczona konfiguracja sprawia, że montaż siłowników jest szybszy i znacznie łatwiejszy.

Bezobsługowe rozwiązania ograniczają przestoje do minimum
Działające bez węży, pomp i sprężarek siłowniki elektryczne nie mają słabych punktów. Pozwala to ograniczyć potrzebę konserwacji i liczbę przestojów produkcyjnych do niezbędnego minimum. Dla zapewnienia długiej żywotności i bezawaryjnego działania wszystkich rozwiązań, w ośrodku badań i rozwoju LINAK jest realizowany szeroko zakrojony program testów wytrzymałościowych.

Niższe zużycie energii to źródło oszczędności
Siłowniki elektryczne zużywają energię tylko podczas wykonywania ruchu. Jednak nawet wtedy zużycie energii jest na niskim poziomie. Ponadto w siłownikach LINAK nie dochodzi do wycieków oleju ani jakichkolwiek innych substancji. Świadczy to o przyjaznej dla środowiska konstrukcji rozwiązań na bazie siłowników elektrycznych, które należy uznać także za najbardziej niezawodne i opłacalne rozwiązanie.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – płynna i przemyślana praca podajników prętów play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – płynna i przemyślana praca podajników prętów

Rozwiązania na bazie siłowników firmy LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych

Pliki

Więcej o automatyce przemysłowej

W broszurze przedstawiono różnorodne warianty wykorzystania systemów siłowników z myślą o podniesieniu funkcjonalności rozwiązań automatyki przemysłowej.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania w segmencie automatyki przemysłowej

Siłowniki LINAK zapewniają inteligentne sterowanie ruchem, precyzyjną regulację i dokładność załadunku w obszarze systemów nowoczesnej automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone podajnikom prętów

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w podajnikach prętów. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Rozwiązania na bazie siłowników firmy LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt