Skontaktuj się z Nami Tutaj
Automatyka przemysłowa

Rozwiązania do maszyn włókienniczych

Siłowniki LINAK zapewniają możliwość nadzorowania i precyzyjnego wyrównania kołysek oraz umożliwiają dokładne ułożenie materiału w maszynach włókienniczych.

Maszyny włókiennicze

Precyzyjne rozwiązania z zastosowaniem siłowników do maszyn włókienniczych

Prowadzenie działalności w sposób przyjazny dla środowiska przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów eksploatacji na niskim poziomie stanowi obecnie jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoi przemysł włókienniczy. Producenci oryginalnego sprzętu chcą ograniczyć czas przestojów i straty do niezbędnego minimum, równocześnie tworząc rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zastosowanie siłowników elektrycznych jako napędu w nowoczesnych maszynach włókienniczych pozwala na uzyskanie szeregu korzyści, takich jak:

  • ekologiczny napęd zapewniający niskie koszty eksploatacji; 
  • inteligentne i proste w montażu rozwiązania;
  • sprawdzona i przetestowana technologia.

W świetle obowiązujących przepisów, nakładających na zakłady włókiennicze wymóg ograniczenia zużycia energii, producenci stoją przed koniecznością poszukiwania sposobów na optymalizację procesów bez utraty wydajności. Toruje to drogę rozwiązaniom opartym na zastosowaniu nowych technologii, takich jak siłowniki elektryczne. Rozwiązania LINAK wspierają wysiłki branży włókienniczej, oferując możliwość inteligentnej regulacji ruchu kołysek i zapewniając precyzję układania materiału.

Siłowniki o niskim poborze prądu oszczędzają czas i energię
Siłowniki elektryczne nie wymagają do działania pomp ani sprężarek, co przekłada się na znaczne ograniczenie zużycia energii w trybie gotowości – w niektórych przypadkach pobór energii jest bliski zeru. Poziom efektywności energetycznej jest generalnie wyższy, natomiast brak węży sprawia, że siłowniki są praktycznie bezobsługowe, a czas przestoju ulega znacznemu skróceniu.

Sygnał zwrotny z siłownika zapewnia większą precyzję działania
Rozwiązania LINAK są przeznaczone do łatwej integracji z układami obsługowymi z wykorzystaniem magistrali komunikacyjnej. Zapewnia to możliwość nadzorowania i precyzyjnej regulacji wysokości kołysek, noży i innych elementów przy pomocy pilota lub aplikacji. Dzięki niewielkim rozmiarom rozwiązanie jest ponadto proste w montażu.

Sprawdzone i przetestowane rozwiązania o długim okresie eksploatacji
Każdy siłownik LINAK zanim trafi na rynek, jest poddawany rygorystycznym testom. Program badań obejmuje próby odporności na wstrząsy, udary, długotrwałe wibracje, zmiany temperatury oraz działanie wody i detergentów. Wieloletnie doświadczenie pozwala firmie LINAK oferować rozwiązania z gwarancją długiej żywotności, niezależnie od warunków panujących w miejscu eksploatacji.
Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA12
Siłowniki elektryczne LINAK® – precyzyjny ruch i niskie koszty eksploatacji maszyn włókienniczych play-icon

Siłowniki elektryczne LINAK – precyzyjny ruch i niskie koszty eksploatacji maszyn włókienniczych

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o automatyce przemysłowej

W broszurze przedstawiono różnorodne warianty wykorzystania systemów siłowników z myślą o podniesieniu funkcjonalności rozwiązań automatyki przemysłowej.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania w segmencie automatyki przemysłowej

Siłowniki LINAK zapewniają inteligentne sterowanie ruchem, precyzyjną regulację i dokładność załadunku w obszarze systemów nowoczesnej automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone maszynom włókienniczym

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w maszynach włókienniczych. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt