Skontaktuj się z Nami Tutaj
Automatyka przemysłowa

Automatyzacja w przemyśle spożywczym

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników liniowych LINAK poprawiają ergonomię pracy przy blatach roboczych i usprawniają mechanizmy przechylania i otwierania pokryw w kotłach, zmywarkach oraz dużych patelniach w kuchniach przemysłowych.

Automatyzacja w przemyśle spożywczym

Bezpieczne rozwiązania na bazie siłowników w kuchniach przemysłowych

Ergonomicznie zaprojektowane miejsce pracy staje się powoli standardem i to nie tylko w kontekście pracy biurowej. Wielogodzinna praca polegająca na wykonywaniu powtarzalnych czynności w pozycji stojącej przy blacie w kuchni przemysłowej jest bardzo obciążająca nawet dla najbardziej wytrzymałego organizmu. Wprowadzenie siłowników elektrycznych do blatów i urządzeń kuchennych może przyczynić się do poprawy warunków na stanowisku pracy na wiele sposobów:

  • Wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki sprawdzonym i przetestowanym rozwiązaniom na bazie siłowników.
  • Prosty i czysty montaż oraz niedrogie w eksploatacji siłowniki.
  • Funkcjonalne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

W nowoczesnych kuchniach przemysłowych, w których personel ma nieustannie do czynienia z gorącymi garnkami i patelniami, tłustymi uchwytami, a często także ze śliską podłogą, bezpieczeństwo musi stanowić bezwzględny priorytet. Możliwość ustawienia blatu roboczego na wysokości optymalnej pod względem potrzeb pracownika jest równie ważne jak usprawnienie odchylania i podnoszenia gorących, mokrych lub ciężkich urządzeń kuchennych. Siłowniki elektryczne LINAK pozwalają w bezpieczny sposób przechylać i otwierać pokrywy gorących kotłów, zamykać pokrywy zbiorników mieszających i zanurzać pojemniki w gorącym tłuszczu we frytownicach.

Niezawodna regulacja ruchu z myślą o bezpieczeństwie personelu
Siłowniki LINAK są poddawane rygorystycznym testom, aby uzyskać pewność ich niezawodności w nawet najtrudniejszych warunkach. Siłowniki będą działać niezawodnie w zmiennych temperaturach i poddawane drganiom, wstrząsom lub uderzeniom. A na koniec dnia pracy mogą zostać także umyte. 

Oszczędność energii i kosztów konserwacji
Nowoczesne siłowniki elektryczne zużywają energię tylko podczas wykonywania ruchu. Pobór energii w trybie bezczynności jest bliski zeru. Ze względu na brak pomp, sprężarek i węży montaż siłowników elektrycznych jest dużo prostszy. Ponadto siłowniki LINAK nie zawierają toksycznych substancji ani potencjalnie szkodliwych olejów, co sprawia, że nie wymagają konserwacji.

Funkcjonalne rozwiązanie dopasowane do potrzeb
Nie ma dwóch dokładnie takich samych kuchni. Rozwiązania oparte na zastosowaniu siłowników LINAK są często dostosowywane do konkretnych wymogów w zakresie rozmiarów i funkcji we współpracy z dostawcami produktów innych producentów. Globalna obecność firmy LINAK oznacza, że wsparcie i produkty są zawsze w zasięgu ręki.
Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA31
Rozwiązania na bazie siłowników firmy LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o przemyśle spożywczym

Wytwarzane w LINAK siłowniki ze stali nierdzewnej zapewniają ergonomię i bezpieczeństwo w przemyśle spożywczym.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania w segmencie automatyki przemysłowej

Siłowniki LINAK zapewniają inteligentne sterowanie ruchem, precyzyjną regulację i dokładność załadunku w obszarze systemów nowoczesnej automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone automatyzacji w przemyśle spożywczym

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w automatyzacji w przemyśle spożywczym. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt