Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 10 marca 2020

Zasilacz LINAK OPS do mat grzewczych stosowanych w sprzęcie medycznym

Nowy zasilacz OpenBus™ z oferty LINAK® zapewnia producentom leżanek i foteli zabiegowych oraz innego sprzętu medycznego możliwość wprowadzenia do nich mat grzewczych z gwarancją nieprzerwanej pracy w razie awarii zasilania.

Maty grzewcze stosowane są na przykład w zabiegach fizjoterapii i dializy, jak również często w trakcie operacji. Ogrzanie ciała pomaga pacjentowi rozluźnić mięśnie i zapewnia mu dobry komfort termiczny w trakcie zabiegu.

Nowy zasilacz LINAK® OPS to akcesorium z rodziny rozwiązań w technologii OpenBus™, które pozwala producentom doposażyć ich sprzęt medyczny w maty grzewcze bez konieczności rezygnowania przy tym z korzyści, jakie płyną z zastosowania rozwiązań LINAK.

Dostępny w wersji zintegrowanej z siłownikami LINAK lub jako niezależna jednostka
Zasilacz OPS został zaprojektowany pod kątem współpracy z innymi elementami systemu regulacji położenia LINAK®. Po podłączeniu zasilacza do portu skrzynki przyłączeniowej można go obsługiwać tym samym pilotem co pozostałe funkcje leżanki, fotela, łóżka lub stołu. Równocześnie zasilacz może być stosowany jako samodzielna jednostka.

Gwarancja ciągłego zasilania i funkcja programowania ustawień
Stosując maty grzewcze zasilane jednostką OPS nie ma potrzeby martwić się o ciągłość zasilania. Zasilacz zapewnia maksymalne i nieprzerwane ogrzewanie ciała pacjenta, niezależnie od stopnia obciążenia napędu aplikacji.

Technologia OpenBus™ zapewnia także użytkownikom możliwość zapamiętania wybranych ustawień, a nawet zdefiniowania programów czasowych. Na przykład, ogrzewanie przez 20 minut w zadanej temperaturze, następnie obniżenie temperatury i ogrzewanie w tej temperaturze przez kolejne 10 minut i po upływie tego czasu całkowite wyłączenie.

Kompatybilność z systemem LINAK®
Zasilacz OPS jest oparty na tej samej konstrukcji co skrzynki kontrolne z serii LINAK® CO. To oznacza, że montaż i integracja zasilacza są równie proste jak pozostałych elementów systemu siłowników i można je przeprowadzić przy pomocy tych samych wsporników i kabli. Ponadto rozwiązanie, w którym zastosowano zasilacz OPS i maty grzewcze, determinuje stopień ochrony IP całej aplikacji.

Aby dowiedzieć się więcej na temat integracji rozwiązania LINAK® OPS (zasilacz w technologii OpenBus™) i mat grzewczych w sprzęcie medycznym, prosimy o kontakt z lokalnym biurem LINAK.

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.