Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 12 listopada 2019

Napędy elektryczne w hederach zbożowych zapewniają większą wydajność plonów

Niemiecka firma Geringhoff, która specjalizuje się w produkcji hederów zbożowych, opracowała nową regulowaną przystawkę zbierającą. Nowa przystawka jest wyposażona w napęd elektryczny na bazie siłowników LINAK® i pomaga uzyskać optymalną wydajność zbioru kukurydzy.

Napędy elektryczne w hederach zbożowych zapewniają większą wydajność plonów

Po trwających dwa lata testach Geringhoff, niemiecki producent sprzętu rolniczego, wprowadził do swoich kombajnów nową przystawkę do zbioru kukurydzy. Zamiast tradycyjnego układu hydraulicznego Geringhoff zastosował rozwiązanie elektryczne z napędem na bazie siłowników LINAK LA36.

Nowa przystawka została nazwana „Freedom” i zdaniem André Hemmesmanna, który kieruje zespołem konstrukcyjno-rozwojowym, nowy system z układem regulacji elektrycznej jest znacznie prostszy w instalacji i równocześnie pomaga uzyskać większą wydajność podczas prac polowych.

W układach z jednym lub kilkoma siłownikami hydraulicznymi przewody sygnałowe muszą być poprowadzone obok przewodów hydraulicznych, aby uzyskać odczyt położenia. W napędach z siłownikami elektrycznymi potrzebny jest tylko jeden prosty kabel, mówi André Hemmesmann.

O wyborze rozwiązania elektrycznego zadecydowała sprawdzona i przetestowana technologia
André Hemmesmann przyznaje, że drogę do nowego rozwiązania otworzyły szeroko zakrojone testy, jakim poddawane są produkty LINAK, jak i wieloletnie doświadczenie duńskiego producenta w tworzeniu trwałych rozwiązań do maszyn rolniczych.

Napędy elektryczne w hederach zbożowych zapewniają większą wydajność plonów
 

Testowaliśmy system przez ponad dwa lata i uznaliśmy, że wyniki dotyczące niezawodności bardzo nas satysfakcjonują, mówi André Hemmesmann i zapowiada, że ​​w przyszłości można spodziewać się kolejnych maszyn Geringhoff z napędem elektrycznym.

Więcej na temat „Freedom” można przeczytać w artykule „Przystawki zbierające z napędem elektrycznym sposobem na lepsze plony”. W przypadku dalszych pytań zachęcamy do skontaktowania się z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt