Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 3 września 2019

Testowanie wytrzymałości mechanicznej przemysłowych siłowników elektrycznych

W Centrum testowym LINAK® testowane są liniowe siłowniki elektryczne do zastosowań przemysłowych — często aż do granic możliwości. Badanie wytrzymałości jest jednym z podstawowych testów siłowników. Spójrz i przekonaj się, jak testujemy, oraz dowiedz się, dlaczego ma to dla Ciebie znaczenie.

Jeden z najbardziej rozbudowanych reżimów testowych na rynku siłowników przemysłowych przeprowadza się w firmie LINAK®. W korporacyjnym centrum testowym w Danii testowany jest każdy siłownik LINAK® — i to w specjalny sposób dotyczący siłowników stosowanych w przemyśle.


Test powtarzalnych ruchów i test bezpieczeństwa przy pełnym obciążeniu
W przypadku siłowników elektrycznych stosowanych np. w budownictwie lub przemyśle spożywczym oczekuje się wysokiej niezawodności i trwałości. Powtarzające się ruchy i niemal niezliczone cykle pracy to codzienność takiego siłownika. Wymaga to znacznego skupienia się na komponentach, materiałach i konstrukcji podczas jego testowania.

Po zainstalowaniu siłownik przechodzi szereg surowych testów w firmie LINAK, w tym statyczny test pchania/ciągnięcia — 100 000 cykli przy pełnym obciążeniu, test bezpieczeństwa (100% cykl pracy przy pełnym obciążeniu przez 30 minut) oraz test współczynnika bezpieczeństwa, w którym ciągłe pchanie/ciągnięcie jest połączone ze skręcaniem. Ten ostatni jest prowadzony aż do osiągnięcia co najmniej 2-krotnego maksymalnego obciążenia nominalnego.

Dlatego właśnie możesz polegać na siłowniku LINAK!

Logo LINAK Actuator Academy Zapoznaj się z informacjami na temat siłowników elektrycznych na stronie internetowej Actuator Academy™

 

Kto korzysta na dokładnych testach
Testowanie trwałości siłownika jest ważne dla każdego, kto eksploatuje maszyny przemysłowe. We wszystkich obszarach działalności gospodarczej wzorce ruchu powtarzają się niemal nieskończoną liczbę razy, a od urządzeń często oczekuje się, że poradzą sobie również ze skręcaniem przy pełnym obciążeniu. Niezależnie od tego siłowniki LINAK muszą nadal pracować optymalnie.

Testowanie wytrzymałości mechanicznej przemysłowych siłowników elektrycznych — Smartlift

Niezawodne podnoszenie jest niezbędne w budownictwie
Nowoczesne urządzenia dźwigowe w budownictwie podnoszą wszystko, od prefabrykowanych paneli betonowych po ciężkie ramy okienne, a kombinacja „ciężki” i „wysoki” wiele wymaga od siłowników wykonujących ruch. Często kilka siłowników pracuje równolegle, aby zapewnić płynne i precyzyjne podnoszenie, co powoduje, że naprężenia w siłownikach są dynamiczne.

 

Zaufanie do funkcji podnoszenia jest absolutnie kluczowe w budownictwie. Podczas pracy z dużymi elementami budowlanymi bezpieczeństwo jest najważniejsze, a gruntownie przeprowadzone testy wytrzymałościowe siłowników zapewniają niezawodne podnoszenie — za każdym razem. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia urządzeń i obrażeń personelu obsługującego jest znacznie zminimalizowane.

Powtarzalne ruchy w centrum kateringowym
Profesjonalne kuchnie są pełne dużych przyborów do gotowania, kotłów i patelni. Niektóre z nich są zbyt duże, aby kucharze mogli nimi poruszać i ustawiać je, więc przydają się tu siłowniki elektryczne. Ale praca w takiej kuchni również oznacza niezliczone powtarzalne ruchy.

Siłowniki LINAK umożliwiają płynną i niezawodną regulację w kilku typach maszyn kuchennych. Na przykład w przemysłowych patelniach do smażenia frytek. Podczas pracowitego dnia siłowniki wielokrotnie podnoszą i opuszczają kosze z frytkami. Jednak dzięki dokładnym testom cyklu pracy można mieć pewność, że siłownik będzie działał niezawodnie przez cały okres użytkowania.

Testowanie wytrzymałości mechanicznej przemysłowych siłowników elektrycznych — patelnia
 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt