Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 3 grudnia 2018

Sterowane elektrycznie zawory umożliwiają optymalizację procesów technologicznych w oczyszczaniu ścieków

W nowoczesnych zakładach oczyszczania ścieków usuwanie fosforu z osadów ściekowych niesie ze sobą oszczędności w zakresie zużycia energii oraz kosztów. Rozwiązania na bazie siłowników LINAK® pomagają zoptymalizować proces ekstrakcji fosforu, umożliwiając niezawodną automatyzację pracy zaworów.

Skuteczna kontrola przebiegu procesu technologicznego w nowoczesnym zakładzie oczyszczania ścieków wymaga wprowadzenia niezawodnego układu sterowania pracą zaworów. Warunkiem automatyzacji i łatwej obsługi takiego układu jest posiadanie właściwego systemu i firma LINAK stworzyła rozwiązanie dobrane optymalnie do tego celu. Jest ono niezwykle trwałe, proste w obsłudze zarówno w trybie ręcznym, jak i automatycznym, oraz jeszcze prostsze w montażu.

W oczyszczalni ścieków Marselisborg w duńskim mieście Aarhus, system składający się z wirówki dekantacyjnej, osadników i reaktorów zapewnia odzysk fosforu z osadów ściekowych. Pozwala to ograniczyć zużycie energii w procesie uzdatniania biologicznego. Ponadto zapobiega krystalizacji fosforu w rurach, która w przeciwnym razie spowalnia cały proces i ostatecznie sprzyja niszczeniu rur.

Siłowniki elektryczne sposobem na oszczędzanie energii
Siłowniki LINAK® odgrywają istotną rolę w procesie kontroli przepływu wody odsączonej przez wirówkę dekantacyjną do osadników. Aby uzyskać optymalny poziom ekstrakcji fosforu, ten proces musi przebiegać bez zakłóceń.

Ekstrakt w postaci kryształów struwitu jest powszechnie stosowany jako nawóz przez wielu ogrodników i konserwatorów terenów zielonych. Struwit jest sprzedawany odbiorcom detalicznym, a zakład oszczędza pieniądze dzięki ograniczeniu zużycia energii i obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.

Sterowane elektrycznie zawory umożliwiają optymalizację procesów technologicznych w oczyszczaniu ścieków
 

Trwałe i proste w montażu siłowniki elektryczne
Siłowniki elektryczne LINAK ułatwiają sterowanie pracą zaworów. Są wnikliwie testowane, aby uzyskać pewność ich długoletniej niezawodności w nawet najtrudniejszych warunkach. Mocowane za pomocą specjalnie zaprojektowanych wsporników (przeznaczonych do kołnierzy ISO F07 i F10), są niezwykle proste zarówno w integracji, jak i montażu. Po skonfigurowaniu, system jest równie prosty w obsłudze i regulacji, zarówno przy pomocy systemu SCADA, jak i za pośrednictwem zewnętrznej jednostki (WCU).

Sterowane elektrycznie zawory umożliwiają optymalizację procesów technologicznych w oczyszczaniu ścieków
 

Aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania siłowników elektrycznych w nowoczesnych zakładach oczyszczania ścieków, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem LINAK.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.