Skontaktuj się z Nami Tutaj
Zawory

Rozwiązania do zaworów

Siłowniki LINAK zapewniają zaawansowane możliwości regulacji pracy zaworów sterujących przepływem w m.in. zakładach oczyszczania ścieków oraz przetwórstwa makulatury, papieru i odpadów.

Sterowanie przepływem przez zawory w oparciu o rozwiązania na bazie siłowników

Na przestrzeni ostatnich dekad w zakładach o charakterze produkcyjnym i przetwórczym nasiliło się dążenie do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony. Niezależnie od tego, czy specjalizacją zakładu jest oczyszczanie ścieków, produkcja celulozy, czy też przetwórstwo żywności, kadra zarządzająca podejmuje wszelkie kroki zmierzające do osiągnięcia produkcji neutralnej pod względem emisji CO₂. Zastosowanie siłowników elektrycznych LINAK w układach zaworów pozwala uzyskać precyzyjny przepływ przez zawory, a przy tym szereg innych istotnych korzyści.

  • Dokładnie przetestowane siłowniki, które nie wymagają konserwacji
  • Proste w montażu, energooszczędne rozwiązania
  • Sygnał zwrotny położenia z myślą o łatwej obsłudze

Wzrost wydajności przy jednoczesnym przejściu na bardziej zrównoważony model produkcji wymaga wprowadzenia nowych i innowacyjnych rozwiązań. W przypadku silnie obciążonych zaworów najbardziej istotnymi aspektami przy wyborze odpowiedniego rozwiązania będą niezawodność i wysoki stopień automatyzacji. Bez względu na to, czy jest to zawór membranowy w stacji uzdatniania wody, czy zawór motylkowy w instalacji oczyszczania ścieków, rozwiązanie na bazie siłowników LINAK pozwoli w prosty sposób zautomatyzować pracę urządzeń.

Mocne i sprawdzone siłowniki z gwarancją niezawodności
Zanim zostaną przekazane do eksploatacji, wszystkie produkty LINAK są poddawane rygorystycznym testom. Program badań obejmuje próby odporności na wstrząsy, udary i długotrwałe wibracje, a także na działanie wody, wysokie i niskie temperatury, a w przypadku niektórych siłowników – na silne zapylenie. Wszystkie produkty muszą spełniać wymagania odpowiednich norm, gwarantując niezawodne działanie przez długi okres eksploatacji we wszystkich warunkach środowiskowych.

Energooszczędne i proste w montażu rozwiązania
W odróżnieniu od siłowników pneumatycznych ich elektryczne odpowiedniki są pozbawione takich elementów jak węże, pompy i sprężarki. To sprawia, że rozwiązania elektryczne są znacznie prostsze w montażu i w mniejszym stopniu uzależnione od konserwacji. Siłowniki LINAK mają niewielkie rozmiary i są pozbawione słabych punktów, co znacznie ułatwia ich montaż. Ponadto zużycie energii w trybie gotowości jest bliskie zeru, co sprawia, że są to najbardziej ekologiczne rozwiązania.

Integracja inteligentnych rozwiązań z systemem klienta
Nowoczesne rozwiązania do zaworów powinny umożliwiać pełną integrację z istniejącymi w zakładzie układami. Najnowsze siłowniki elektryczne umożliwiają monitorowanie i regulację położenia zaworów bezpośrednio z pulpitu sterowniczego, a nawet z ekranu komputera. Technologia LINAK IC™ (ze zintegrowanym sterownikiem) pomaga w uzyskaniu precyzyjnego sygnału zwrotnego położenia oraz zapewnia płynny ruch umożliwiający uzyskanie za każdym razem optymalnego przepływu.

Rozwiązania do automatyzacji pracy zaworów do samodzielnego montażu play-icon

Rozwiązania do automatyzacji pracy zaworów do samodzielnego montażu

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Rozwiązania elektryczne do regulacji pracy zaworów w zakładach oczyszczania ścieków play-icon

Rozwiązania elektryczne do regulacji pracy zaworów w zakładach oczyszczania ścieków

Siłowniki elektryczne do zastosowań związanych z oczyszczaniem ścieków – Beztlenowa komora fermentacyjna play-icon

Siłowniki elektryczne do zastosowań związanych z oczyszczaniem ścieków – Beztlenowa komora fermentacyjna

Siłowniki elektryczne do zastosowań związanych z oczyszczaniem ścieków – odzysk fosforu play-icon

Siłowniki elektryczne do zastosowań związanych z oczyszczaniem ścieków – odzysk fosforu

Siłowniki elektryczne do zastosowań związanych z oczyszczaniem ścieków – filtry Salsnes™ play-icon

Siłowniki elektryczne do zastosowań związanych z oczyszczaniem ścieków – filtry Salsnes™

Pliki

Więcej o oczyszczaniu ścieków

W branży oczyszczania ścieków prosta kontrola i łatwe monitorowanie to kluczowe elementy zapewniające utrzymanie optymalnego funkcjonowania zakładu. Z tej broszury dowiesz się więcej na temat rozwiązań siłownikowych LINAK na potrzeby zastosowań związanych z oczyszczaniem ścieków.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt