Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 26 października 2018

Moc i prędkość dla zapewnienia wydajnej regulacji ruchu w sprzęcie szpitalnym

W przypadku wielu urządzeń mających zastosowanie w opiece medycznej, takich jak stoły operacyjne, leżanki, łóżka i sprzęt rentgenowski, mocny system siłowników jest prostym sposobem zapewnienia wydajności oraz optymalnych warunków leczenia i opieki.

Moc i prędkość dla zapewnienia wydajnej regulacji ruchu w sprzęcie szpitalnym

Na jakość współczesnej opieki medycznej i kierunek rozwoju systemów do zastosowań w szpitalach wpływ mają dwa dominujące obecnie trendy: starzenie się społeczeństwa oraz rosnąca liczba osób cierpiących na otyłość. Aby sprostać zapotrzebowaniu na większy udźwig i uzyskać wydajność potrzebną do zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa, przy projektowaniu własnego rozwiązania należy uwzględnić dwa podstawowe kryteria: moc i prędkość. 

Mocny system siłowników jest prostym sposobem zapewnienia wydajności w wielu zastosowaniach związanych z opieką medyczną, co przekłada się na optymalne warunki leczenia i opieki. Napędy na bazie systemów siłowników LINAK® zapewniają niezbędną moc i są przeznaczone do pracy w warunkach dużego obciążenia i z dużą prędkością.

Zbuduj własne rozwiązanie o mocy jakiej potrzebujesz
Produkty marki LINAK® wychodzą naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na moc i prędkość. Bogaty asortyment LINAK obejmuje szereg niezawodnych w działaniu i wnikliwie przetestowanych produktów – a wszystkie wzajemnie ze sobą kompatybilne i łatwe w integracji.

Aby jednak w pełni wykorzystać ich potencjał do tworzenia złożonych schematów ruchu o dużej mocy i wysokiej prędkości pracy na potrzeby zaawansowanych urządzeń medycznych, wskazane jest połączenie ze sobą następujących elementów:

  • skrzynka kontrolna CO71 (350 W SMPS)
  • skrzynka przyłączeniowa PJ2 (dwa dodatkowe kanały)
  • kolumna podnosząca LC3 (6 000 N, wysoka prędkość, wysoki moment zginający)
  • siłownik liniowy LA40 HP (8 000 N w pełnym zakresie skoku)
  • siłownik liniowy LA31 (do pchania i ciągnięcia)
  • oraz elegancki siłownik liniowy LA20 (2 500 N, gdzie do dyspozycji jest mała ilość wolnej przestrzeni lub gdzie liczą się niewielkie rozmiary)

Do obsługi systemu może posłużyć pilot HB80 , który pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości różnych wariantów regulacji położenia oraz zapewnia dostęp do funkcji pamięci położenia w skrzynce kontrolnej. Wprowadzenie dodatkowej skrzynki kontrolnej CO71 i połączenie dwóch skrzynek kontrolnych w systemie LINAK® CO-Link™ pozwoli na podwojenie liczby kanałów oraz ilości mocy, tworząc system praktycznie bez ograniczeń.

Skontaktuj się z nami
Systemy LINAK zapewniają większy udźwig bez konieczności kompromisu w zakresie prędkości i bezpieczeństwa. Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości naszych produktów w zakresie mocy i prędkości, prosimy o zapoznanie się z informacjami dostępnymi na tej stronie lub skontaktowanie się z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

LA40-LA20-CO71-PJ2-LC3

Siłownik liniowy LA40 Siłownik liniowy LA20 Skrzynka kontrolna CO71 Skrzynka kontrolna PJ2 Kolumna podnosząca LC3

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt