Wiadomości 18 grudnia 2017

Badanie: przypomnienia motywują do korzystania z regulacji wysokości w biurkach

Przygotowany przez duńskie biuro projektowania behawioralnego raport dowodzi, że przypomnienia zachęcają użytkowników biurek z regulacją wysokości do częstszej zmiany pozycji ciała – a więc do czerpania korzyści wynikających z dostępu do takiego biurka.

Duńskie biuro projektowania behawioralnego zbadało sposób wykorzystania biurek z regulacją wysokości oraz dowiedziało się, jakie czynniki motywują użytkowników do korzystania z nich. 

Wiele firm na całym świecie wprowadza w swoich biurach biurka z regulacją wysokości blatu. Jednak o faktycznym wykorzystaniu tej funkcji decyduje „czynnik ludzki”. Użytkownicy często zapominają o możliwości sięgnięcia po korzyści związane z regulacją wysokości lub brakuje im odpowiedniej motywacji.

W LINAK zwróciliśmy się do duńskiego biura projektowania behawioralnego – KL.7 – z prośbą, aby zbadało ono sposób wykorzystania biurek z regulacją wysokości oraz dowiedziało się, jakie czynniki motywują użytkowników do korzystania z nich. Badanie zostało przeprowadzone w trzech zakładach pracy na grupie łącznie 65 osób. 

Wyniki
Badanie pilotażowe pokazało, że przypomnienia są skuteczne. Po podzieleniu badanych użytkowników na podstawie stopnia wykorzystania biurek z regulacją wysokości badacze ustalili, że: 

  1. Czas korzystania wśród mało aktywnych użytkowników (tj. takich, którzy zwykle nie korzystają z funkcji regulacji wysokości) wzrósł średnio do 12,3 min dziennie. 
  2. Czas korzystania wśród średnio aktywnych użytkowników (tj. takich, którzy rzadko korzystają z funkcji regulacji wysokości) wzrósł średnio o 43 min (z 36,3 min do 78,9 min dziennie). Stanowi to wzrost o 117%.

Dowiedz się więcej
Tutaj można zapoznać się z pełną treścią raportu (21 stron): „Dbając o zdrowie pracowników biurowych
Tutaj można pobrać streszczenie raportu (2 strony): „Dbając o zdrowie pracowników biurowych

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.