Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 14 listopada 2016

Dlaczego warto pomyśleć o ergonomii linii produkcyjnej

Poprawa ergonomii pozwala zminimalizować zmęczenie mięśniowe oraz urazy układu mięśniowo-szkieletowego.

Dlaczego warto pomyśleć o ergonomii linii produkcyjnej

Mimo że coraz więcej uciążliwych prac na linii produkcyjnej wykonują obecnie roboty i maszyny, ludzie nadal pozostają kluczowym zasobem przedsiębiorstwa. Właśnie z tego powodu tak ważna jest ergonomia linii produkcyjnej – zaniedbanie tego zagadnienia może słono kosztować.

Według amerykańskiego Departamentu Pracy urazy wynikające z braku ergonomii generują koszt rzędu 15–20 mld USD rocznie. W 2013 roku takie urazy spowodowały 380 600 dni niezdolności do pracy, a więc jedną trzecią wszystkich absencji. Z niedawnego badania brytyjskiej Inspekcji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy wynika, że każdego roku urazy układu mięśniowo-szkieletowego będące efektem niewłaściwie zaprojektowanego stanowiska pracy dotykają około miliona osób.

Dlaczego warto pomyśleć o ergonomii linii produkcyjnej

W świetle powyższych statystyk trudno się dziwić, że badania nad ergonomią zyskują na znaczeniu. Prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy zwiększa motywację i zadowolenie pracownika, co przekłada się na lepsze wyniki i wzrost wydajności.

Oferujemy bardzo szeroki wybór kolumn podnoszących, siłowników, skrzynek kontrolnych i urządzeń obsługowych, które pozwalają na dostosowanie dowolnego stanowiska przy linii produkcyjnej do potrzeb pracownika w zakresie ergonomii.

Efekt: wzrost ergonomii, mniej urazów układu mięśniowo-szkieletowego oraz mniejsza absencja w pracy z korzyścią zarówno dla firmy, jak i samego pracownika. Dowiedz się więcej o ergonomii w zakładach produkcyjnych.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt