Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Ergonomia w produkcji

Zapewnij lepsze warunki pracy w zakładzie produkcyjnym i zmniejsz liczbę dni nieobecności w pracy spowodowanej chorobą, stosując ergonomiczne rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych LINAK.

Ergonomia w produkcji – technologia i trendy

Znaczenie ergonomii
Ergonomia w zakładach produkcyjnych to – mówiąc w uproszczeniu – kwestia dostosowania stanowiska pracy do potrzeb pracownika. Poprawa ergonomii może pomóc w zminimalizowaniu zmęczenia mięśniowego oraz ograniczeniu urazów układu mięśniowo-szkieletowego.

Według amerykańskiego Departamentu Pracy urazy wynikające z braku ergonomii generują koszt rzędu 15–20 mld USD rocznie. W 2013 roku takie urazy spowodowały 380 600 dni niezdolności do pracy, a więc jedną trzecią wszystkich absencji.

Z niedawnego badania brytyjskiej Inspekcji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy wynika, że każdego roku urazy układu mięśniowo-szkieletowego wynikające z niewłaściwie zaprojektowanego stanowiska pracy dotykają około miliona osób.

W świetle powyższych danych trudno się dziwić, że badania nad ergonomią zyskują na znaczeniu. Ergonomiczne stanowisko pracy zwiększa motywację i zadowolenie pracownika, co przekłada się na lepsze wyniki i wzrost wydajności.

Jak to zrobić
W zależności od rodzaju pracy obowiązują różne potrzeby w zakresie regulacji wysokości przy stanowisku pracy:

Prawidłowa wysokość robocza

Jak prawidłowo przygotować stanowisko pracy:

Jak zorganizować pracę

Oferta produktowa LINAK obejmuje szeroki wybór kolumn podnoszących, siłowników, skrzynek kontrolnych oraz pilotów umożliwiających wprowadzenie regulacji w obrębie linii produkcyjnej z myślą o dostosowaniu stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb pracownika. Prowadzi to do wzrostu ergonomii, zmniejszenia liczby urazów układu mięśniowo-szkieletowego oraz ograniczenia liczby dni niezdolności do pracy z korzyścią zarówno dla firmy, jak i samego pracownika.

Stanowisko robocze z regulacją wysokości

W przypadku stanowisk pracy niezbędne jest przede wszystkim wprowadzenie regulacji wysokości w zależności od rodzaju wykonywanej przez pracownika pracy.

Kolumny podnoszące, np. DL2 lub BL1 w połączeniu np. ze skrzynką kontrolną CBD6S oraz panelem obsługowym DP stanowią gwarancję płynnej regulacji w każdym zastosowaniu.

Przenośnik taśmowy z regulacją wysokości

W przypadku przenośników taśmowych dbałość o ergonomię sprowadza się do wprowadzenia elektrycznej regulacji wysokości oraz nachylenia.

Kolumny ponoszące, np. BL1 i DL2 w połączeniu ze skrzynką kontrolną np. CBD6S oraz panelem DPF z wyświetlaczem oferują optymalne warunki pracy oraz potencjalny wzrost jej wydajności.

Ergonomia - mini przewodnik
Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Więcej o przemyśle spożywczym

Wytwarzane w LINAK siłowniki ze stali nierdzewnej zapewniają ergonomię i bezpieczeństwo w przemyśle spożywczym.

Więcej o automatyce przemysłowej

W broszurze przedstawiono różnorodne warianty wykorzystania systemów siłowników z myślą o podniesieniu funkcjonalności rozwiązań automatyki przemysłowej.

Ergonomia w produkcji

Dowiedz się, dlaczego ergonomia w zakładzie produkcyjnym jest tak ważna dla Twojego biznesu.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.