Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 12 lipca 2016

Regularne ćwiczenia to za mało

Czy większą część dnia spędzasz w pozycji siedzącej? Pewnie nie różnisz się pod tym względem od większości. Z tego powodu wiele osób po pracy oddaje się ćwiczeniom, aby zrekompensować sobie siedzący tryb życia. Jednak jak pokazują badania, tego rodzaju aktywność to za mało.

Badania pokazują, że o siedzącym trybie życia można mówić także u osób dbających o aktywność fizyczną poza pracą. Innymi słowy: nawet od 30 do 60 minut joggingu dziennie nie zrekompensuje nam czasu, jaki spędzamy w pozycji siedzącej.

Aby dowiedzieć się, gdzie szukać rozwiązania tego problemu, obejrzyj poniższą animację, w której zawarliśmy jedną prostą wskazówkę: Ruszajmy się! 

Przebywanie przez cały dzień w pozycji siedzącej powoduje pogorszenie stanu zdrowia. Dlatego właśnie tak ważne jest zmienianie pozycji ciała w ciągu dnia. W zaprezentowanej animacji podkreśliliśmy znaczenie ograniczenia czasu przebywania w pozycji siedzącej. Jednym ze sposobów na to może być wprowadzenie biurka do pracy siedząco-stojącej.

Ruszajmy się!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj animację poświęconą 6 wskazówkom, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną. Więcej informacji na temat ergonomii oraz biurek do pracy siedząco-stojącej znajdziesz na stronie http://www.movingdesks.com

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.