Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Wymóg wysokiej niezawodności w elektrycznych systemach do obsługi łodzi

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, Polski producent firma Galeon, zdecydował się na wprowadzenie rozwiązania elektrycznego w swojej łodzi motorowej. Klienci firmy Galeon byli zainteresowani urządzeniami, które zwiększają komfort obsługi łodzi, a dzięki zastosowaniu siłowników elektrycznych obsługa operatora mogła zostać ograniczona do minimum. Galeon zdecydował się odpowiedzieć na to wyzwanie stosując siłowniki liniowe LINAK.

Galeon yacht

Galeon to prywatna firma produkcyjna z wieloletnią tradycją. Została założona w 1982 roku w Polsce. Specjalizuje się w budowie luksusowych łodzi i jachtów motorowych. Z powierzchnią 25 000 m2 hal produkcyjnych marka jest jednym z największych producentów w Europie. Aby zapewnić klientom produkt najwyższej jakości, każdy szczegół jest przygotowywany ręcznie, z dużą starannością i precyzją.

Produkty Galeon Yachts są nieustannie oceniane przez najbardziej wymagających konsumentów na całym świecie, a także przez różne organizacje certyfikujące jakość i bezpieczeństwo. Marka Galeon zyskała uznanie i zaufanie klientów przywiązując dużą wagę do szczegółów. Każdy nowy model łodzi prezentowany na rynku posiada rozwiązania z wykorzystaniem siłowników elektrycznych.

 

Automatyzacja na jachcie to wymóg życia codziennego.

Obsługa poszczególnych aplikacji za pomocą siłowników elektrycznych to częsty element łodzi dostarczanych do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozwiązania tego typu cieszą się dużą popularnością. Za obsługę jednego z nich odpowiedzialny jest siłownik LA36 używany do otwierania balkonów burtowych. Jacht motorowy ma bowiem łączyć innowacyjność z praktycznością. Doskonały przykład stanowi tu jednostka czwartej generacji jachtów - Galeon 400 Fly, którą firma wyposażyła w napędy elektryczne LINAK.

Siłownik liniowy LA36
 

Innymi przykładami są łodzie z linii Galeon 680 FLY i 700 SKY, które w opcji dodatkowej mają możliwość zamontowania elektrycznych szyb. Ta funkcja z kolei jest obsługiwana przez siłowniki LINAK LA32 i LA33.

Od czasu prezentacji powyższych modeli rozwiązanie to cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Zdaniem firmy „wzrost zapotrzebowania jest ściśle powiązany z popytem na łodzie motorowe Galeon, a także koniecznością stosowania coraz to nowszych technologii, o które pytają potencjalni użytkownicy.

Automatyzacja na jachcie to w dzisiejszych czasach nie tylko przywilej użytkownika, ale także wymóg życia codziennego ”.

Galeon yacht
 
 

Branża siłowników elektrycznych napędza procesy.

Galeon z roku na rok współpracuje z coraz większą siecią dealerów na całym świecie (Azja, USA, Europa, Skandynawia, Australia), co pozwala firmie na stosowanie nowych i innowacyjnych rozwiązań.

W branży żeglarskiej zapotrzebowanie na energooszczędne napędy i aplikacje automatyki stale rośnie. Tymczasem nowe technologie w przemyśle stoczniowym coraz bardziej wpisują się w koncepcję branży siłowników elektrycznych, która napędza różne procesy, takie jak wytwarzanie sprężonego powietrza, pompowanie wody czy wentylacja.

“Wybraliśmy LINAK ze względu na rozwiązania jakie oferuje. Produkty LINAK wyznaczają nowe standardy trwałości w obszarze elektrycznych napędów liniowych. Wszystkie podzespoły są testowane pod kątem odporności na niekorzystne warunki pogodowe i środowiskowe, takie jak zmiany temperatury, długotrwałe wibracje, uderzenia i woda. Jest to niezwykle ważne w branży luksusowych jachtów motorowych” - mówi Galeon i dodaje - „Cenimy sobie gwarancję bezpieczeństwa, jakość wykonania i innowacyjność.”

 

Przyszłość na rynku łodzi motorowych.

Według firmy Galeon przyszłość niesie nowe możliwości w postaci lepiej wyposażonych modeli, które zawierają nowoczesne rozwiązania i cieszą oko niepowtarzalnym wzornictwem. Stocznia Gdańska, w której firma buduje swoje łodzie również podziela ten optymizm.

Producent stawia na rozwój i zdobywanie nowych rynków oraz sukcesywne zwiększanie sprzedaży wszędzie tam gdzie prowadzi już swoją działalność . Pozyskując informacje zwrotne od klientów, Galeon dobrze orientuje się jakie rozwiązanie jest korzystne dla danej jednostki. W ten sposób jest w stanie oferować łodzie odpowiednio dopasowane do oczekiwań swoich klientów.

Firma ma nadzieję, że w roku 2021 będzie mogła zaprezentować premierowe modele na targach, m.in. w Cannes. W LINAK również podzielamy te nadzieje i oczekiwania.

Galeon yacht
 

Zobacz więcej pięknych modeli łodzi na stronie producenta: www.galeon.pl

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Więcej o łodziach i jachtach

W ofercie LINAK znaleźć można szeroki wybór siłowników, kolumn i układów obsługowych przystosowanych do eksploatacji na łodziach i jachtach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt