Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Podnoszenie bezpieczeństwa pracy na nowe wyżyny

Głównym celem polskiego producenta mobilnych platform roboczych, firmy Lockhard Sp. z o.o. jest zapewnienie rozwiązań technicznych zapewniających maksymalne bezpieczeństwo pracy na wysokości. W 2015 roku firma chciała zaprojektować urządzenie do podnoszenia ludzi bez użycia siłowników hydraulicznych. W związku z tym Lockhard zbadał alternatywy i ostatecznie opracował rozwiązanie oparte na elektrycznym systemie z zastosowaniem siłownika liniowego firmy LINAK.

Firma Lockhard Sp. z o. o. powstała w 2014 roku. Lockhard projektuje i produkuje specjalne konstrukcje aluminiowe, a także windy i rusztowania z ruchomymi platformami roboczymi. Firma stara się dotrzeć do wszystkich branż, w których jej produkty mogą znaleźć zastosowanie: budownictwo, usługi wykończeniowe, usługi elektryczne i hydrauliczne, usługi utrzymania czystości, konserwacja zabytków oraz wszelkie usługi serwisowe wykonywane na wysokości.

Wartość odnaleziona w rozwiązaniu elektrycznym

W 2015 roku Lockhard był stosunkowo nową firmą. Zanim zdecydowano się na alternatywę dla siłownika hydraulicznego, zastosowanego w oryginalnym podnośniku, przeprowadzono szeroko zakrojone poszukiwania na rynku. Uzyskane dane i informacje miały wpływ na ostateczną decyzję.

- Zapytaliśmy naszych partnerów i specjalistów z sektora przemysłowego. Wielu z nich podkreślało niezawodność i wysoką jakość rozwiązań elektrycznych, mówi Pan Leonhard, który jest właścicielem firmy, i kontynuuje: Wybraliśmy firmę LINAK ze względu na otwartość, umiejętność dostosowania komponentów do naszych potrzeb oraz wysoką jakość produktów, potwierdzoną przez rożne firmy podczas poszukiwania interesujących nas rozwiązań.

Lockhard LIc. using the LINAK LA36 actuator
 

Lockhard wybrał siłownik LA36. Jeden z najtrwalszych i najmocniejszych siłowników w ofercie LINAK. Produkt nadaje się do eksploatacji nawet w skrajnie trudnych warunkach. Charakteryzuje go siła do 10 000N oraz długa żywotność i wysoki stopień szczelności IP.

 - Siłownik lub siłowniki, w zależności od wersji podnośnika odpowiadają za podnoszenie kosza, czyli krótko mówiąc wysuwając się podnoszą kosz do góry. Klient zastosował jeszcze dodatkowe pasy dzięki którym zwiększył zakres podnoszenia ponad skok siłownika wynoszący 120 cmwyjaśnia kierownik sprzedaży LINAK Polska Paweł Wółkiewicz.

Przyszłość kształtuje się jasno

Już teraz Lockhard może pochwalić się znacznym gronem klientów z krajów europejskich, Japonii i Australii. W najbliższym czasie firma zamierza uruchomić sprzedaż w USA, Portugalii, Izraelu i na Litwie.

Rynek eksportowy nie jest jednak jedynym sektorem, który wydaje się rosnąć dla polskiego producenta. Firma odnotowuje także większy popyt ze strony sektora prywatnego.

- Zapotrzebowanie na rozwiązania wykorzystujące siłowniki elektryczne jest obecnie wysokie. Ponadto obserwujemy również duży wzrost liczby zapytań o podnośniki dla osób niepełnosprawnych i rozwiązań do użytku domowegomówi Pan Leonhard na zakończenie.

 
Działalność badawczo-rozwojowa i produkcyjna w segmencie LINAK TECHLINE od kuchni play-icon

Działalność badawczo-rozwojowa i produkcyjna w segmencie LINAK TECHLINE od kuchni

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Krok w przyszłość

Dowiedz się więcej na temat przyszłości napędów na bazie siłowników IC.

Więcej o branży budowlanej

Siłowniki LINAK przystosowane są do pracy w trudnych warunkach i przy dużych obciążeniach, w tym w maszynach budowlanych.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Wykonaj krok w przyszłość – wybierz rozwiązania elektryczne!

Poznaj zalety siłowników elektrycznych w porównaniu z hydraulicznymi.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.