Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

NÜWIEL eTrailer i siłowniki LINAK - mobilność w ruchu miejskim

Ograniczenie ruchu samochodowego w centrach miast to temat aktualny nie od dziś. Zwolenników jeżdżenia wyłącznie rowerem jest większość, jednak wszyscy zadają sobie pytanie o możliwość przewiezienia nim czegoś więcej niż tylko torba z laptopem. Z odpowiedzią przyszła młoda firma NÜWIEL z Hamburga, tworząc przyczepkę towarową, która nie ustępuje funkcjonalnością autu dostawczemu. W układzie hamulcowym przyczepki firma NÜWIEL zastosowała siłownik elektryczny LINAK.

Przyczepka NÜWIEL eTrailer z siłownikiem elektrycznym LINAK

Rowery towarowe i przyczepki rowerowe to ekologiczna alternatywa, która pozwala ograniczyć liczbę samochodów osobowych i dostawczych, zwłaszcza w ruchu kurierskim, z korzyścią dla środowiska naturalnego i spokoju mieszkańców. Niemniej możliwości tych rozwiązań w zakresie ilości ładunku, jaką mogą przewieźć, są ograniczone. Każdy, kto kiedykolwiek zamontował małą przyczepkę do roweru, zna ten problem, a raczej problemy. Osoba jadąca z przyczepką nie tylko musi mocnej pedałować, co w przypadku rowerów elektrycznych samo w sobie jest dość wyczerpujące, ale przede wszystkim z wysiłkiem hamować. Utrudnione hamowanie jest wynikiem pojawienia się całkowicie innych sił, które działają na rower z obciążeniem. Firma NÜWIEL pokonała obie przeszkody, projektując elektryczną przyczepkę eTrailer. Przyczepkę można w ciągu kilku sekund zamontować do dowolnego roweru, tradycyjnego lub elektrycznego. Po podłączeniu przyczepka eTrailer automatycznie dostosowuje swoją prędkość do jadącego przed nią pojazdu, pozwalając użytkownikowi przewieźć 200% więcej ładunku bez pogorszenia komfortu jazdy. Jest to możliwe dzięki własnemu silnikowi elektrycznemu przyczepki.

Wyposażona w kilka systemów awaryjnych przyczepka eTrailer zwiększa poziom bezpieczeństwa zarówno użytkownika, jak i przewożonych towarów. Układ hamowania eTrailer składa się z elektrycznego hamulca postojowego, elektrycznego hamulca bezpieczeństwa i hamulca najazdowego. To połączenie sprawia, że jazda na rowerze jest bezpieczna i efektywna, co przekłada się na dłuższą żywotność hamulców i mniejszą potrzebę serwisowania.

Układ hamulca postojowego został wyposażony w elektryczny siłownik liniowy LINAK LA14. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów i małej wagi, siłownik oferuje siłę 750 N. Wytrzymała, anodowana obudowa sprawia, że siłownik jest wyjątkowo wytrzymały i nadaje się do pracy w trudnych warunkach, takich jak środowisko podwozia przyczepki eTrailer.

Przyczepka NÜWIEL z produktami LINAK
 

„Model LA14 spełnia kryteria stopnia ochrony IP66 w stanie dynamicznym, czyli w ruchu, oraz IP69K w stanie statycznym. Oznacza to, że siłownik można łatwo i bezpiecznie czyścić wodą pod wysokim ciśnieniem,”mówi Alexander Rinker, konsultant ds. sprzedaży w LINAK GmbH.

W rzeczywistości – dla firmy NÜWIEL – kwestią o priorytetowym znaczeniu jest bezpieczeństwo. Producent chce, aby jak najwięcej osób i firm mogło bezpiecznie korzystać z przyczepki eTrailer i przewozić nią swoje towary. „Dlatego hamulce i cały system bezpieczeństwa mają dla nas szczególnie istotne znaczenie,” wyjaśnia Fahad Khan, jeden z założycieli firmy NÜWIEL. „Zdecydowaliśmy się na napęd marki LINAK i zintegrowaliśmy go z naszym systemem elektrycznego hamulca postojowego”.

Firma z Hamburga cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów z całej Europy, a wiele firm, takich jak Ikea czy belgijski operator pocztowy Bpost, już dzisiaj korzysta z nowoczesnych przyczepek rowerowych NÜWIEL. Jednak określenie „przyczepka rowerowa” nie oddaje wszystkich możliwości rozwiązania eTrailer, które pod odczepieniu od roweru, zmienia się automatycznie w wózek ręczny.

O wyborze marki LINAK zadecydowały nie tylko parametry techniczne siłownika liniowego, ale również bardzo udana współpraca firm LINAK i NÜWIEL. „Zależy nam na bliskim kontakcie z klientem, aby móc zapewnić mu jak najlepsze wsparcie podczas realizacji projektu”, przyznaje Alexander Rinker. Również z punktu widzenia firmy NÜWIEL współpraca z duńskim producentem układa się dobrze. Susanne Wallenius, kierownik ds. łańcucha dostaw w NÜWIEL: „Nasi projektanci polecili nam firmę LINAK jako dostawcę. Od momentu wstępnych rozmów nasze doświadczenia są tylko i włącznie pozytywne. Dobrze nam się pracuje razem.”

Kto jeszcze nie spróbował, zachęcamy do odbycia krótkiej jazdy próbnej z przyczepką eTrailer, aby przekonać się, jak dobrze spełnia zarówno swoje zadanie, jak i oczekiwania użytkowników.

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt