Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Nowa wersja tradycyjnego kozła roboczego projektu firmy MZR wynosi ergonomię pracy w warsztacie na wyższy poziom

Szybko zmieniający się krajobraz produkcyjny coraz częściej wymaga wszechstronnych, funkcjonalnych i ergonomicznych stanowisk roboczych, zaprojektowanych z myślą o potrzebach indywidualnych pracowników. Francuska firma MZR specjalizuje się w projektowaniu przemysłowych urządzeń produkcyjnych, które oferują operatorom możliwość dostosowania ich ustawień do indywidualnych potrzeb, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu wydajności pracy. Projektując elektryczny kozioł warsztatowy, firma MZR zdecydowała się na zastosowanie w nim elektrycznych kolumn podnoszących LINAK.

e-tréteaux, elektryczny kozioł warsztatowy firmy MZR, wyposażony w cztery wytrzymałe elektryczne kolumny podnoszące LINAK® DL2

Klientami firmy MZR są najwięksi producenci stolarki morskiej i przemysłowej, którzy do swoich zakładów poszukują przenośnych urządzeń elektrycznych z funkcjami podnoszenia i przechyłu. Urządzenia te mają umożliwiać operatorom wykonywanie rozmaitych czynności, takich jak przykręcanie śrub i nakładanie powłok malarskich, przy zachowaniu prawidłowej postawy ciała, i umożliwiać przemieszczanie ciężkich i dużych przedmiotów w halach produkcyjnych nawet w warunkach ograniczonej przestrzeni.

Od powstania firmy w 2006 roku Frédéric Mazoyer, jej założyciel i dyrektor generalny, prowadzi obserwację warunków pracy i procesów robocze w zakładach produkcyjnych swoich klientów, aby móc projektować dla nich ergonomiczne rozwiązania uwzględniające specyfikę ich pracy. Bazując na swoich obserwacjach i rozmowach z klientami, firma MZR zaprojektowała nowe urządzenie, który pozwoli sprostać tym wymaganiom.

 

Kozioł roboczy z regulacją wysokości na bazie elektrycznych kolumn podnoszących LINAK®

Koncepcja elektrycznego kozła warsztatowego narodziła się w wyniku analizy przez Frédérica Mazoyera sposobu pracy z wykorzystaniem tradycyjnych kozłów warsztatowych. Stwierdził, że niestety ich konstrukcja jest nieergonomiczna i nie uwzględnia różnic we wzroście pracowników, narażając ich na nadmierny wysiłek fizyczny przy pracy.

Rewolucyjna koncepcja e -tréteaux - elektrycznego kozła warsztatowego - dzięki zastosowaniu napędu na bazie kolumn podnoszących LINAK umożliwiła bezwysiłkową i ergonomiczną pracę wykonywaną za każdym razem na odpowiedniej wysokości.

Elektryczny kozioł warsztatowy e-tréteaux jest elementem bardziej ergonomicznego wyposażenia warsztatów, które pozwala operatorom usprawnić ich codzienną pracę. Kozioł jest osadzony na solidnej stalowej ramie i wyposażony w cztery wytrzymałe kolumny podnoszące LINAK DL2, każda o udźwigu 1500 N. Łatwe w obsłudze urządzenie zapewnia łączny udźwig do 300 kg.

Zbliżenie panelu LINAK® DPF do obsługi elektrycznego stołu roboczego MZR, e-tréteaux.

Wysokość kozła można regulować za pomocą panelu obsługowego LINAK DPF z dodatkową funkcją zapamiętywania preferowanych ustawień.

Frédéric Mazoyer docenia zalety tego rozwiązania, w szczególności wyjątkowo łatwą integrację kolumn z urządzeniem nadrzędnym w technologii plug-and-play oraz brak zbędnego okablowania. Ze względu na wymagania firmy MZR w zakresie prędkości ruchu i długości skoku kolumny DL2 okazały się być doskonałym wyborem. Dodatkowo kolumny umożliwiają równoległe podnoszenie za pomocą nawet czterech kozłów naraz.

e-tréteaux firmy MZR jest nowatorską wersją tradycyjnego kozła warsztatowego, która stanowi wytrzymałe i jednocześnie mobilne stanowisko robocze do obsługi materiałów na optymalnej pod względem ergonomii wysokości.

 
 

Współpraca na lata

Dla firmy MZR zastosowanie kolumn podnoszących LINAK w konstrukcji e-tréteaux było naturalnym wyborem. MZR i LINAK współpracują ze sobą od wielu lat, a produkty LINAK są z powodzeniem stosowane w rozmaitych rozwiązaniach, takich jak stoły przemysłowe i urządzenia montażowe.

Zobacz inny przykład realizacji, który pokazuje zastosowanie siłowników LINAK w stole montażowym projektu firmy MZR.

Dowiedz się więcej o kolumnach podnoszących do ergonomicznych stołów roboczych i stanowisk roboczych.

Mężczyzna pracujący przy elektrycznym stole roboczym, e-tréteaux, wyposażonym w cztery kolumny podnoszące LINAK® DL2.

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt