Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Neoditech opracowuje ergonomiczne ramię montażowe

Francuska firma Neoditech produkuje ramiona manipulacyjne używane w warsztatach i zakładach produkcyjnych. Ergonomia odgrywa kluczową rolę w ich produktach, a jedno z rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta zmieniło „niemożliwe” w „możliwe”.

Neoditech opracowuje ergonomiczne stanowisko pracy

Problem stanowiło przenoszenie szafek. Ważyła ponad 80 kg i trudno było z nią zintegrować różne komponenty. Sébastien Gord jest kierownikiem sprzedaży w firmie Tôle & Design i znalazł rozwiązanie swojego problemu w Neoditech — francuskiej firmie specjalizującej się w ergonomicznych rozwiązaniach ruchowych dla produkcji przemysłowej. „Dzięki ramieniu montażowemu ERGO360 możemy teraz bez wysiłku dostosować wysokość do wykonywanych prac montażowych oraz układać szafki na paletach i zdejmować je z nich.

Każdy, kto pracuje w warsztacie lub w zakładzie produkcyjnym, docenia optymalną ergonomię. Często odpowiednie ustawienie śruby lub montaż komponentów wymaga niezwykłej zwinności. Jeśli istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy, zawsze możemy pracować we właściwej pozycji, wygodnie i ergonomicznie.

W przypadku wysokości liczba możliwych regulacji jest zazwyczaj mocno ograniczona. Jednak francuska firma Neoditech poszła o krok dalej i opracowała wielofunkcyjne ramię nośne. Można nie tylko regulować jego wysokość, ale również obracać je we wszystkich kierunkach. Dzięki zastosowaniu trzech siłowników elektrycznych firmy LINAK® zapewnia pełny konieczny zakres ruchomości.

Ergonomia naprawdę ma znaczenie
Duża liczba przypadków chorób układu mięśniowo-szkieletowego (MSK) wyraźnie pokazuje, jak ważna jest optymalizacja stanowisk pracy w przemyśle pod kątem ergonomii. Liczba dni spędzanych na zwolnieniu lekarskim wzrasta wraz z wiekiem pracownika. Nieprawidłowa postawa to na przykład duże obciążenie dla kręgosłupa. 

Neoditech opracowuje ergonomiczne stanowisko pracy

Krótko mówiąc, jeśli musisz dostosować swoje ciało do pracy, prędzej czy później będziesz mieć problemy zdrowotne. Jeśli natomiast dysponujesz stanowiskiem pracy, które dostosowuje się do Twojego ciała, będziesz pracować zdrowiej, wygodniej i wydajniej.

Neoditech dobrze o tym wie i oferuje odpowiednie produkty do przemieszczania obiektów w zakładach produkcyjnych i warsztatach.

„Nasze ramię montażowe ERGO360 może podnosić elementy o wadze do 200 kg — wyjaśnia Sebastien Guegan. Jest on odpowiedzialny za zarządzanie produktami w firmie Neoditech. „Do obsługi takich ruchów szukaliśmy mocnych siłowników, które są w stanie zapewnić precyzyjny, a jednocześnie delikatny ruch.

 

Dla firmy Neoditech rozwiązania hydrauliczne, a nawet pneumatyczne nie wchodziły w rachubę. Brak ryzyka wycieku i prosta integracja przemawiają na korzyść siłowników elektrycznych. Istotna jest również dokładność pozycjonowania. Dzięki zintegrowanemu sterownikowi i czujnikom siłownika podłączenie ramienia montażowego do systemu sterowania jest bardzo proste. 

Firma LINAK miała potrzebny produkt
Siłownik LINAK® LA36 jest oferowany w różnych wersjach. Możliwe są ruchy o sile do 10 000 N. Ale to, co przekonało Neoditech, to także łagodny start zapobiegający kołysaniu się nawet bardzo ciężkich części i pomagający chronić całą konstrukcję. Pilot może być używany do zapisywania różnych pozycji — z możliwością obsługi nawet przez pięciu operatorów. Każdy operator może zapisać do trzech pozycji.

Według Guegana Neoditech wpadł na pomysł takiego ergonomicznego ramienia montażowego wiele lat temu.

„Świadomość dotycząca ergonomicznych stanowisk pracy rozwinęła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Dziś przedsiębiorstwa wiedzą, że dzięki ergonomicznym stanowiskom pracy ludzie mogą pracować wydajniej, a tym samym bardziej ekonomicznie — twierdzi.

Neoditech opracowuje ergonomiczne stanowisko pracy
 

Ramię montażowe ma jeszcze jedną wielką zaletę. Wcześniej większość działań wymagała obecności dwóch pracowników. Dzięki wielofunkcyjnej regulacji wiele czynności może być teraz wykonywanych przez jednego pracownika za pomocą podnośnika montażowego ERGO360.

Siłownik LINAK został wybrany z kilku powodów. Oprócz zintegrowanego sterownika, dużej mocy i niezawodności siłowników dla Neoditech ważny był lokalny punkt kontaktowy. 

Więcej niż tylko dostawca
Duńska firma LINAK® jest aktywna na całym świecie i zatrudnia ponad 2300 pracowników. Dzięki 30 oddziałom na całym świecie LINAK jest zawsze blisko klienta.

Nie sprzedajemy po prostu części. Oferujemy również fachowe doradztwo i partnerstwo — mówi Oliver Laonet, inżynier sprzedaży we francuskim oddziale firmy LINAK. Celem jest wspieranie naszych klientów, aby mogli wprowadzić na rynek optymalne urządzenie z najlepszym zastosowaniem naszego produktu.

Sześć wskazówek LINAK, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną play-icon

Sześć wskazówek LINAK, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną

Pliki

Więcej o automatyce przemysłowej

W broszurze przedstawiono różnorodne warianty wykorzystania systemów siłowników z myślą o podniesieniu funkcjonalności rozwiązań automatyki przemysłowej.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt