Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Komfortowe rozwiązanie do automatyki okiennej dla wymagających właścicieli luksusowych łodzi

Wprowadzenie do konstrukcji łodzi napędów elektrycznych do zautomatyzowanego sterowania oknami pozwala producentom łodzi budować przewagę konkurencyjną i równocześnie podnosi komfort użytkowania ku zadowoleniu wymagających właścicieli luksusowych jednostek.

Luksusowa łódź z oknami wyposażonymi w system automatycznej regulacji położenia ALFAB z siłownikami LINAK

Budowanie przewagi nad konkurencją

Konkurencyjność w sektorze żeglugi prywatnej opiera się na możliwości zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie wysokiej jakości, maksymalnego komfortu i wyjątkowości oferty. Wykorzystując siłowniki i układy sterowania do napędów liniowych LINAK, firma ALFAB Auto-Marine Glazing Solutions opracowała unikalny i innowacyjny, zautomatyzowany system sterowania pionowymi oknami przesuwnymi, który rekompensuje brak płynnej regulacji położenia okien w luksusowych jednostkach pływających.

ALFAB Auto-Marine Glazing Solutions to firma rodzinna z Australii z zakładami produkcyjnymi w Melbourne i Brisbane, która od ponad 60 lat zaopatruje większość australijskich producentów łodzi i pojazdów w systemy okien i drzwi, dopasowane do indywidualnych zastosowań.

Firma ALFAB przywiązuje dużą wagę do kwestii badań i rozwoju, standardu wykonania, wysokiej jakości materiałów oraz możliwości dostosowania produktu do potrzeb klienta, zgodnie ze specyficznymi wymaganiami danego zastosowania, zarówno w Australii, jak i poza jej granicami.

Pojedyncze okno z automatycznym systemem regulacji od ALFAB Auto Marine Glazing Solutions
 

Brak dostępnych na rynku marynistycznym rozwiązań z zakresu automatycznego sterowania położeniem okien oraz wzrost zapotrzebowania na różnorodność i komfort, otworzyły przed firmą ALFAB szansę na wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów. Tak powstało wyjątkowe i bezkonkurencyjne rozwiązanie przeznaczone do łodzi i jachtów.

Czerpiąc z doświadczeń płynących z wieloletniej współpracy z firmą LINAK, w tym bezpieczeństwa dostaw, wsparcia technicznego i wysokiej jakości produktów, firma ALFAB opracowała nowatorski system elektrycznej regulacji położenia pionowych okien przesuwnych, działający w technologii Plug and Play.

Okna z automatycznym system regulacji od ALFAB Auto Marine Glazing Solutions
 
 

Wydajne działanie i komfort użytkowania

W projekcie zautomatyzowanego systemu sterowania położeniem okien przewidziano zastosowanie siłownika, który będzie mógł zostać całkowicie zabudowany w przegrodzie okiennej/ściennej o ograniczonej przestrzeni. Aby spełnić te wymagania, firma LINAK zarekomendowała siłownik elektryczny LA29  ze względu na jego kompaktową konstrukcję.

W przypadku jednostek pływających każda dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota. O wyborze modelu LA29 przesądziły jego niewielkie rozmiary, wysoka wytrzymałość, korzystna cena i bezproblemowy montaż.

Przesuw okien w pionie odbywa się w sposób zautomatyzowany w oparciu o napęd pasowy pchająco-ciągnący o przełożeniu 2 do 1.

Dla siłownika LA29 dobrano układ sterowania TR-EM-208, który jest przeznaczony do obsługi pojedynczego napędu liniowego.

 

Przyszłość zautomatyzowanych rozwiązań do łodzi i jachtów

Wszystkie zautomatyzowane produkty z asortymentu firmy ALFAB zostały wyposażone w napęd na bazie siłownika LINAK LA29, oferując najbardziej nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyki okiennej. Z biegiem czasu firma ALFAB będzie poszerzać zakres automatyzacji swoich produktów, a już dzisiaj wprowadza do oferty drzwi wahadłowe, drzwi przesuwne, markizy i poziome okna przesuwne. Celem firmy ALFAB jest tworzenie rozwiązań, które będą trafiać w gusta i potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Skontaktuj się z segmentem LINAK TECHLINE, aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań siłownikowych przeznaczonych do łodzi i jachtów.

Więcej informacji na temat firmy ALFAB można znaleźć na stronie internetowej.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt