Parallel
Możliwość zsynchronizowania ruchu nawet ośmiu siłowników w układzie równoległym bez konieczności stosowania skomplikowanego okablowania czy skrzynek kontrolnych.
Parallel umożliwia równoległe działanie wielu siłowników. Jest to funkcja wchodząca w skład interfejsu LINAK® I/O™, będąca jednocześnie jedną z wielu opcji, o które można wzbogacić swój siłownik w celu czerpania korzyści z posiadania jeszcze inteligentniejszego napędu liniowego.
Poniżej przedstawiamy przegląd funkcji dostępnych dzięki opcji połączenia równoległego Parallel. Wszystkie z tych funkcji można skonfigurować w oferowanym przez nas konfiguratorze Actuator Connect™.
Siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem IC Integrated Controller™ firmy LINAK® to wszechstronne rozwiązanie, które zapewnia możliwość dostosowania go do indywidualnych wymagań i potrzeb klienta. Skonfiguruj swój siłownik za pomocą intuicyjnego konfiguratora Actuator Connect™.
Tutaj pobierzesz bezpłatną wersję najnowszego konfiguratora Actuator Connect.
Płynność i synchronizacja ruchów
— niezależnie od zmian obciążenia
Zastosowanie zintegrowanego sterownika pozwala na łatwe uzyskanie równoległego ruchu siłowników. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego panelu obsługowego ani okablowania. Siłowniki komunikują się ze sobą bezpośrednio za pośrednictwem własnego systemu komunikacji w oparciu o magistralę CAN.
Niezależnie od różnic w poziomach obciążenia wszystkie siłowniki w czasie ruchu pozostają ze sobą precyzyjnie zsynchronizowane, natomiast siłownik główny zawsze dba o to, aby pozostałe siłowniki zawsze pozostawały dostępne oraz przesyłały informacje zwrotne dotyczące swojego aktualnego położenia i stanu.
Przełączaj się pomiędzy trybem pojedynczym a równoległym
— gdy potrzebujesz „pomocników”, którzy pomogą Ci poradzić sobie z dużym obciążeniem
Aby zwiększyć ogólną siłę lub zrównoważyć obciążenie, siłownik zapewnia możliwość skonfigurowania go do pracy w konfiguracji równoległej — nawet jeśli pierwotnie był on siłownikiem pojedynczym.
Wybranie tej opcji pozwala wprowadzić zmiany do liczby siłowników pracujących w układzie równoległym. Ustawienie to pełni funkcję zabezpieczenia pozwalającego określić wymaganą liczbę siłowników, umożliwiającą pracę układu równoległego.
W celu zapewnienia płynnej synchronizacji ruchu równoległego istnieje możliwość połączenia ze sobą aż do ośmiu siłowników.
Uniknij niepotrzebnych przestojów
— identyfikując pierwotne przyczyny problemów
Czasami zdarza się, że coś przestaje działać i w takiej sytuacji użytkownik zmuszony jest do zidentyfikowania przyczyny problemu.
Rozwiązanie uwzględniające układ równoległy zostało zaprojektowane z myślą o pracy symetrycznej, w przypadku której zapewniona jest komunikacja pomiędzy wszystkimi siłownikami. Oznacza to, że w sytuacji, w której jeden z siłowników natrafi na przeszkodę, nastąpi zatrzymanie wszystkich pozostałych siłowników.
Firma LINAK oferuje kilka sposobów rozwiązywania problemów — poprzez diody LED, kody błędów oraz za pośrednictwem konfiguratora Actuator Connect. Dzięki 3-stopniowej diagnostyce w prosty sposób rozwiążesz problemy związane z układem równoległym i szybko określisz, który z siłowników sprawia problemy.
Skopiuj swoją konfigurację
— aby zastosować ją w pozostałych siłownikach równoległych
Oprócz pracy w układzie równoległym, możemy też sobie wyobrazić scenariusz, w którym chcemy „skopiować” konfigurację podłączonego siłownika, aby zastosować ją w pozostałych siłownikach równoległych.
Aby cały system działał zgodnie z przeznaczeniem, ważne jest, aby wszystkie siłowniki pracujące w układzie równoległym posiadały tę samą konfigurację w obrębie wszystkich funkcji. Aby ułatwić ten proces, zapewniliśmy możliwość skopiowania konfiguracji z jednego siłownika i zastosowania jej w pozostałych siłownikach za pomocą konfiguratora Actuator Connect. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę konfigurowania wszystkich poszczególnych parametrów.
Każdy siłownik w układzie równoległym posiada tę samą konfigurację w obrębie wszystkich funkcji.