Skontaktuj się z Nami Tutaj

Usprawnij działanie swojego siłownika dzięki konfiguratorowi Actuator Connect™

Dzięki konfiguratorowi LINAK® Actuator Connect dostosowywanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb użytkownika nigdy nie było tak proste.

 

Oprogramowanie Actuator Connect zainstalowane na laptopie

 

Zadaniem tradycyjnego siłownika jest poruszanie się w do wewnątrz i na zewnątrz zgodnie z zadaną prędkością, niemniej jednak dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie na możliwość korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji i opcji sterowania. Siłowniki firmy LINAK są inteligentniejsze niż można by przypuszczać. Ponadto, za sprawą rozwiązania Actuator Connect zyskujesz całkowitą kontrolę nad napędem liniowym.

 

Elastyczny proces rozwoju produktów

Rozwiązanie Actuator Connect umożliwia skonfigurowanie i przetestowanie prototypu bez konieczności wcześniejszego określania jakichkolwiek funkcji oprogramowania. Ułatwia to sprawne opracowywanie i przyspiesza proces realizacji przedsięwzięcia od pomysłu do stworzenia rozwiązania końcowego.

Poniżej przedstawiono przegląd niektórych opcji konfiguracyjnych oferowanych przez system Actuator Connect. Pomoże Ci to dostosować posiadane przez Ciebie rozwiązanie do wymogów oraz bezproblemowo zintegrować je z danym zastosowaniem:

  • Rodzaje sygnałów zwrotnych i skalowanie
  • Wirtualne wartości graniczne
  • Płynny start i płynne zatrzymanie
  • Wartości graniczne natężenia
  • Regulowana prędkość
  • Opcje położenia
 
 

Ikona oprogramowania Actuator Connect™

Siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem IC Integrated Controller™ firmy LINAK®, to wszechstronne rozwiązanie, które zapewnia możliwość dostosowania do indywidualnych wymagań i potrzeb klienta.

Zarejestruj się, aby pobrać bezpłatną wersję najnowszego konfiguratora Actuator Connect™, dostępną tutaj.

 
 

Popraw jakość i wydajność

W LINAK doskonale wiemy, że dane stanowią kluczowy element na drodze do poprawy ogólnej wydajności i jakości. To dzięki nim wiemy, w jaki sposób poszczególne komponenty ze sobą współpracują.

Konfigurator Actuator Connect firmy LINAK zapewnia także dostęp do wykresów generowanych w czasie rzeczywistym, prezentujących pobór mocy, temperaturę, położenie, itp., a więc dane, które mogą okazać się szczególnie przydane podczas fazy tworzenia prototypów.

Dzięki możliwości przeprowadzenia prób siłownika będziesz w stanie określić, czy wstępne obliczenia pokrywają się z prawidłową specyfikacją siłownika.

Następnie, dokonując analizy tych danych możesz określić, czy dany siłownik jest odpowiedni dla wybranego zastosowania, czy też wymaga dalszej regulacji w celu zapewnienia płynnej pracy i dłuższej żywotności.

Istnieje także możliwość pobrania kompletnego raportu PDF zawierającego ogólne informacje dotyczące siłownika (typ, położenie, ostatni znany stan, itp.) oraz kompleksowe dane użytkowe podsumowujące wszystkie zgromadzone dane historyczne (w tym rejestry błędów) pochodzące z całego okresu eksploatacji siłownika.

Plik PDF zawiera również aktualny schemat elektryczny i aktualną konfigurację.

 

Uniknij niepotrzebnych przestojów

W LINAK wiemy, jak ważny jest czas sprawnego działania, dlatego wadliwy siłownik należy jak najszybciej naprawić lub wymienić.

Po podłączeniu siłownika użytkownik natychmiast otrzymuje informacje dotyczące stanu danego siłownika.

W przypadku zastosowań, w których przestoje absolutnie nie wchodzą w grę, firma LINAK oferuje możliwość korzystania z kodów błędów w postaci wyjścia cyfrowego, co tym samym ułatwia rozwiązywanie problemów.

Jeżeli w siłowniku wystąpi błąd, możliwe będzie określenie dokładnej przyczyny, która spowodowała zatrzymanie. Dostęp do informacji dotyczących stanu oraz funkcji diagnostyki pozwala także skrócić czas przestojów.

Łatwa procedura rozwiązywania problemów związanych z systemem oszczędza czas, oferując metody rozwiązywania problemów, które w przeciwnym razie mogłyby zakończyć się niepotrzebną wymianą.

 

Zastosowanie (kompatybilność)

Konfigurator Actuator Connect współpracuje wyłącznie z systemami operacyjnymi Microsoft Windows.

Konfigurator współpracuje z siłownikami IC™ wyposażonymi w interfejs I/O™. W zależności od preferencji, konfigurator umożliwia podłączenie kabla USB lub nawiązanie połączenia bezprzewodowego poprzez Bluetooth®.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego interfejsu IO, zapraszamy tutaj.

Znak słowny i logotypy Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG Inc., a każde użycie tych znaków i logotypów przez firmę LINAK® jest objęte licencją.

Poznaj możliwości konfiguratora Actuator Connect

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt