Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Wysoki moment zginający zwiększa stabilność sprzętu

Obciążenia przesunięte względem środka mogą zaważyć na bezpieczeństwie, jeśli urządzenie nie zostało zaprojektowane z uwzględnieniem tego rodzaju obciążeń. Kwestię tę rozwiązuje wprowadzenie do konstrukcji nadrzędnej kolumn podnoszących LINAK® z serii LC. Zostały one zaprojektowane i wykonane tak, aby ponad wszystko zapewniać stabilne i płynne podnoszenie.

W przypadku większości zaawansowanych technologicznie urządzeń medycznych, stabilność i duża wytrzymałość są absolutną koniecznością. Jeżeli, na przykład, obciążona jest tylko jedna strona stołu operacyjnego lub gdy środek ciężkości w aparaturze rentgenowskiej zostaje przesunięty, nie może to w jakikolwiek sposób zakłócać ani wpływać na pracę kolumny podnoszącej, która odpowiada za regulację położenia konstrukcji nadrzędnej.

Wymaga to nie tylko znacznego udźwigu, ale także wysokiego momentu zginającego. Kolumna podnosząca LINAK® LC3 spełnia oba te kryteria. W rzeczywistości są to jedne na najważniejszych kwestii, które uwzględniamy na etapie projektowania i tworzenia naszych produktów.

Dzięki temu możemy oferować producentom stabilne i niezawodne napędy do zastosowań, w których występują duże obciążenia przesunięte względem środka.

Aby dostosować ofertę do różnych potrzeb, model LC3 jest dostępny w dwóch wersjach.

Wersja dwuczęściowa odznacza się bardzo wysokim dynamicznym momentem zginającym (do 2100 Nm), przez co nadaje się idealnie do zastosowania jako napęd ramienia C, w którym środek ciężkości zmienia się wraz z ruchem urządzenia.

Wersja trzyczęściowa łączy w sobie moc i prędkość. Moment zginający pozostaje wysoki (dynamiczny, do 1400 Nm), a wyjątkowo wysoka siła przy pchaniu (6000 N) pozwala oferować najbardziej solidne i stabilne spośród dostępnych na rynku stoły operacyjne, stoły rentgenowskie i leżanki zabiegowe.

LC3 zapewnia niezawodne, stabilne i bezpiecznie działanie w warunkach każdego obciążenia.

 
Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt