Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Wielofunkcyjne kolumny podnoszące do rozmaitych zastosowań

Kolumny podnoszące LINAK® z serii LC mają niemal nieograniczone spektrum zastosowań. Technologia siłowników, na której bazują, jest sprawdzona i testowana od czterech dekad, a ich ponadczasowa stylistyka doskonale współgra z każdym zastosowaniem. Na tym jednak nie koniec.

Kolumny są dostępne w wersjach dwu- i trzyczęściowej i odznaczają się siłą do 6000 N przy pchaniu i do 4000 N przy ciągnięciu. Duże obciążenia przesunięte względem środka i odwrócenie konstrukcji pozostają bez wpływu na wydajność ich pracy. Kolumny podnoszące LINAK® spełniają wymagania stopnia ochrony przynajmniej IPX4, co oznacza, ze są odporne na bryzgi wody. Wersje oznaczone stopniem ochrony IPX6 są natomiast odporne na działanie silnych strumieni wody.

Z tych powodów kolumny podnoszące LINAK LC znajdują szerokie zastosowanie w branży medycznej – od prostych systemów regulacji wysokości w fotelach i stołach po zaawansowane urządzenia medyczne, takie jak stoły operacyjne i sprzęt rentgenowski. Szczególną popularnością cieszy się kolumna podnosząca LC3  ze względu na duże możliwości zastosowań w bardziej zaawansowanych urządzeniach, takich jak aparaty rentgenowskie z ramieniem C, fotele zabiegowe, fotele dentystyczne oraz aparatura do badań mammograficznych i okulistycznych.

Nie trudno zrozumieć, dlaczego akurat ta seria zyskała tak wielu zwolenników. Oprócz długiej żywotności i walorów funkcjonalnych, kolumny LC są proste w montażu, wyposażone w rozwiązania zapewniające dobrą organizację prowadzenia kabli, mają małe wymiary zabudowy i można je w łatwy sposób zintegrować z systemami OpenBus™.

Więcej informacji i inspiracji można znaleźć w poniższym filmie.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt