CO71

LINAK OpenBus™ – zintegrowane bezpieczeństwo

 
 

W ofercie LINAK znaleźć można szereg inteligentnych skrzynek kontrolnych w standardzie OpenBus™. Oprócz możliwości koordynowania pracy wielu siłowników w celu uzyskania złożonych i precyzyjnych schematów ruchu oferują one szereg funkcji podnoszących bezpieczeństwo.

Wskaźnik zasilania sieciowego

Wskaźnik zasilania sieciowego
Skrzynki kontrolne LINAK wyposażone są we wskaźnik zasilania sieciowego. Dzięki niemu personel opiekuńczy wie, że rozwiązanie jest podłączone do sieci – aby je bezpiecznie przemieścić, należy odłączyć kable. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia kabli. Ponadto wskaźnik zasilania sieciowego informuje za pomocą odpowiedniego koloru, że system jest bezpieczny w użyciu.

 
Zasilacz impulsowy
Zasilacz impulsowy
Skrzynki kontrolne LINAK z zasilaczem impulsowym (Switch Mode Power Supply, SMPS) zapewniają niski pobór energii w trybie gotowości przy wysokich poziomach mocy wyjściowej i wydajności. Zasilacz impulsowy gwarantuje stałą prędkość niezależnie od obciążenia.
Uniwersalne parametry napięcia wejściowego pozwalają na wprowadzanie rozwiązań LINAK na rynek globalny. Jest to szczególnie przydatne w regionach o niestabilnym napięciu zasilania.
 

Zapotrzebowanie na zasilanie
Technologia LINAK OpenBus™ oferuje unikalną koncepcję bezpieczeństwa, na którą składają się dwa oddzielne obwody – zapotrzebowania na dane i zasilanie. Aby dana funkcja działała, aktywne musi być zapotrzebowanie zarówno na dane, jak i na zasilanie. Koncepcja ta zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia niezamierzonego ruchu, co przekłada się na większe bezpieczeństwo eksploatacji rozwiązania.

Elektroniczna ochrona przeciążeniowa
Wraz ze skrzynką kontrolną dostępna jest elektroniczna ochrona przeciążeniowa (EOP). Obwód elektronicznej ochrony przeciążeniowej monitoruje obciążenie i odcina zasilanie przy zdefiniowanej bezpiecznej wartości.

Alarm hamulca
Skrzynki kontrolne LINAK OpenBus™ dostępne są z sygnałem dźwiękowym alarmu hamulca. Po podłączeniu do zasilania sieciowego system uruchomi alarm, jeżeli hamulec kół nie będzie aktywny. Pomaga to zapobiec uszkodzeniu na przykład łóżka szpitalnego oraz uniknąć sytuacji, w których łóżko porusza się, gdy pacjent próbuje z niego zejść.


Przegląd funkcji bezpieczeństwa skrzynek kontrolnych
Tutaj uzyskasz krótki przegląd standardowych i opcjonalnych funkcji bezpieczeństwa skrzynek kontrolnych.

Funkcje bezpieczeństwa
 

Pliki

Folder rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa

Różne zastosowania wymagają różnych funkcji bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie dla branży medycznej projektujesz, w LINAK znajdziesz szeroką gamę standardowych i opcjonalnych funkcji bezpieczeństwa.

Przegląd produktów MEDLINE & CARELINE

Poznaj szeroki wybór innowacyjnych produktów MEDLINE & CARELINE, które pomogą ci usprawnić sprzęt wykorzystywany w szpitalach i placówkach opieki medycznej.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.