Technologie i trendy

Technologia IC (Integrated controller) dla łóżek wypoczynkowych

Technologia IC (Integrated controller) zastosowana w siłownikach do łóżek wypoczynkowych zapewnia ograniczenie do minimum liczby elementów w systemie — minimalizując zarówno czas montażu i koszty produkcji oraz optymalizując zarządzanie zapasami dla producentów łóżek.

Gdy siłowniki do łóżek wypoczynkowych są wyposażone w technologię IC (Integrated controller), oznacza to, że skrzynka kontrolna jest zintegrowana z siłownikiem. Technologia ta stanowi ogromną zaletę dla producentów, projektantów łóżek i konsumentów, ponieważ ogranicza liczbę elementów w systemie do absolutnego minimum. Dzięki temu kompletny system jest jeszcze bardziej kompaktowy, tzn. można go łatwo włączyć do wielu konstrukcji różnych łóżek. Istotną korzyścią jest również to, że technologia IC oszczędza zarówno projektantom, jak i producentom niedogodności związanych z zarządzaniem i montażem skrzynek kontrolnych.

Oszczędność czasu i zapobieganie problemom zarówno podczas produkcji, jak i przy zarządzaniu zapasami
Fakt, że zintegrowany sterownik pozwala producentom uniknąć konieczności korzystania ze skrzynki kontrolnej, ma wiele zalet zarówno w zakresie produkcji, jak i zarządzania zapasami. W przypadku produkcji technologia IC oznacza, że montaż kompletnego systemu do łóżka wymaga mniejszej ilości kabli i jest mniej czasochłonny. W przypadku zarządzania magazynem, producent może być bardziej efektywny, ponieważ skrzynka kontrolna i pasujące kable nie muszą zajmować miejsca i nie muszą być obsługiwane jako część zapasów.

Dla projektantów łóżek system ze zintegrowanym sterownikiem oznacza, że na elementy sterujące w meblu potrzeba mniej miejsca i łatwiej jest zintegrować w nim regulację. Oznacza to, że konsumenci mogą mieć łóżko z regulacją i nadal korzystać z przestrzeni pod łóżkiem.

Mniej kabli zapewnia korzyści wszystkim
Zarówno dla producentów, jak i projektantów łóżek, dodatkową korzyścią z integracji skrzynki kontrolnej jest oczywiście to, że będzie mniej kabli, które mogą się przerwać lub utknąć w ramie łóżka. Zasadniczo oznacza to mniej uszkodzonych systemów i mniej pieniędzy wydawanych na wymianę kabli i montaż nowych. Korzyści dla marki są oczywiste: regulowane łóżko o niewielkim zakresie czynności konserwacyjnych jest znakomitym rozwiązaniem. Równocześnie skorzystają na tym konsumenci, ponieważ system ma mniej części, które mogą się połamać lub zostać uszkodzone w inny sposób. Rezultatem jest łóżko z mniejszym ryzykiem konieczności wielu napraw.

Poniżej znajdują się produkty LINAK® do łóżek wypoczynkowych wyposażonych w technologię IC.

 
LINAK – produkcja według światowych standardów play-icon

LINAK – produkcja według światowych standardów

LINAK TWINDRIVE® TD4 – siłownik podwójny nowej generacji play-icon

LINAK TWINDRIVE TD4 – siłownik podwójny nowej generacji

Siłownik LINAK TWINDRIVE® TD4 z mechanicznym opuszczaniem awaryjnym play-icon

Siłownik LINAK TWINDRIVE® TD4 z mechanicznym opuszczaniem awaryjnym

Montaż siłownika LINAK TWINDRIVE® TD4 play-icon

Montaż siłownika LINAK TWINDRIVE TD4

Parowanie siłownika LINAK TWINDRIVE® TD4 play-icon

Parowanie siłownika LINAK TWINDRIVE TD4

LINAK od kuchni: Produkcja siłowników podwójnych LINAK® na Słowacji play-icon

LINAK od kuchni: Produkcja siłowników podwójnych LINAK® na Słowacji

Pliki

Przegląd produktów HOMELINE

Sprawdź różnorodność systemów TWINDRIVE, które charakteryzuje cicha praca oraz małe wymiary zabudowy i które znajdują zastosowanie zarówno w łóżkach ze stelażem listwowym, jak i w łóżkach materacem sprężynowym.

Powiększanie strefy komfortu

W LINAK doskonale rozumiemy zapotrzebowanie na bezpieczeństwo i niezawodność systemów siłowników pracujących nieprzerwanie dzień po dniu w łóżkach wypoczynkowych. Dlatego właśnie system TWINDRIVE to właściwy wybór dla producentów łóżek.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.