Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Kultowy fotel wypoczynkowy z nowym systemem regulacji

Duński producent mebli Nielaus od lat posiada w swoim asortymencie fotel rozkładany Beta. Z myślą o zapewnieniu użytkownikom najwyższego poziomu komfortu, fotel został wyposażony w system regulacji na bazie siłowników elektrycznych. Mimo kolejnych prób modernizacji i regulacji efekt cały czas nie był całkowicie zadowalający. Z tym większym entuzjazmem Kim Nordentoft, właściciel firmy Nielaus, przyjął możliwość wprowadzenia do konstrukcji fotela nowego systemu siłowników LINAK, który jest przeznaczony specjalnie do kompaktowych foteli rozkładanych.

Fotel rozkładany Nielaus Beta

Fotel Beta ma długą historię, która sięga czasów zanim firma Nielaus przejęła prawa do jego produkcji w 2008 roku. Wcześniej mebel trafiał w ręce różnych producentów. Kiedy przejął go Kim Nordentoft, postawił sobie jasny cel: „Chcemy oferować fotel rozkładany, który nie będzie sprawiał jakichkolwiek problemów”.

 

Ciągła współpraca

Jednak łatwiej było powiedzieć, niż zrobić. Kim Nordentoft uważał od samego początku, że konfiguracja fotela i jego produkcja są zbyt skomplikowane. Aby temu zaradzić, nawiązał bliską współpracę z firmą LINAK jako dostawcą systemu do elektrycznej regulacji położenia. W tamtym czasie firma LINAK nie miała w swojej ofercie systemu siłowników, który byłby przeznaczony specjalnie do foteli rozkładanych. Rozwiązanie, które zakładało zastosowanie wówczas dostępnych siłowników LINAK, było dobre, ale nie optymalne. Kim Nordentoft wspomina: „Poprzedni system nigdy nie sprawdzał się zbyt dobrze, mimo że poświęciliśmy dużo czasu na jego optymalizację. Patrząc wstecz czas, jaki zainwestowaliśmy, nie zwrócił się w liczbie sprzedanych foteli. Jednak zarówno LINAK, jak i ja dostrzegliśmy nowe możliwości. Jestem pewien, że dzięki nowemu rozwiązaniu ostatecznie uda nam się zrealizować zamierzony cel”.

 

Nowe rozwiązanie

Nowym rozwiązaniem jest system regulacji LINAK LA10 do mebli rozkładanych. Składa się z dwóch kompaktowych i inteligentnych siłowników, akumulatora z dostępem do unikalnych funkcji i eleganckiego pilota. Kim Nordentoft, który od początku testował nowy system, nie kryje zadowolenia: „To bardzo dobry i przemyślany w szczegółach projekt, aż po wtyczki i kable. Wiążę z nim duże nadzieje. Jest bardzo profesjonalny i w stylu Apple”.

 

Produkty LINAK i fotel rozkładany Nielaus

 
 

Współpraca w zespole

Kim Nordentoft jest bardzo zadowolony nie tylko z samego rozwiązania na bazie siłownika, ale i z całej współpracy firm Nielaus i LINAK: „Nasza współpraca przez cały czas układała się bardzo dobrze. Korzystaliśmy z wzajemnych doświadczeń już na etapie projektowania, mając świadomość, że sukces tego przedsięwzięcia jest naszym wspólnym celem”.

 

Plany na przyszłość

Kim Nordentoft wykonał pierwszy krok, wprowadzając nowy system LINAK do foteli rozkładanych do obecnego modelu Beta. W dalszej kolejności planuje wprowadzenie na rynek nowej wersji fotela, tym razem w nowym kształcie i z nowymi opcjami. Kim Nordentoft podsumowuje: „Dostrzegam duży potencjał dla tego fotela na rynku międzynarodowym. Nie ma drugiego takiego fotela, który byłoby tak dopracowany pod względem wzornictwa i komfortu użytkowania. Chciałbym wiedzieć już dzisiaj, jak wszystko się ułoży. To, że stoi za mną cały zespół LINAK i jest gotowy do pomocy, dodaje mi pewności”.

Więcej informacje o firmie Nielaus i fotelu rozkładanym Beta można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt