Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Śledzenie położenia biurek to dla integratorów i producentów OEM nieodzowny element inteligentnych biur

Kiedy ostatnio spędziłeś cały tydzień w biurze pracując przy biurku? Prawdopodobnie jeszcze przed wprowadzeniem lockdownu. Praca hybrydowa i nawyki których nabraliśmy w czasach pandemii Covid19 pozostały z nami do dzisiaj, dlatego też często biura zapełnione są pracownikami jedynie w połowie, a to z kolei oznacza niepotrzebne koszty związane z wynajmem drogich przestrzeni biurowych.

Nowoczesna, hybrydowa przestrzeń biurowa zapewniająca swobodę wyboru miejsc do siedzenia oraz regulację wysokości biurek

Dzięki zastosowaniu inteligentnego czujnika i skrzynki Wi-Fi system śledzenia biurek LINAK® DESKLINE® właśnie stał się jeszcze prostszy.

Nowy system zapewnia producentom biurek i integratorom zewnętrznym możliwość oferowania rozwiązań firmy LINAK w zakresie łączności, co stanowi wprost idealną opcję w przypadku systemów rezerwacji biurek i elastycznych stanowisk pracy. Są one niewiarygodnie łatwe do wdrożenia, integrowania i promowania — poprawiając jakość życia klientów i użytkowników końcowych.

 

Inteligentne biura stały się codziennością, a śledzenie biurek niemalże koniecznością

Firmy spoglądające w przyszłość już wdrożyły bardziej elastyczne podejścia do nowych metod pracy, uwzględniające współdzielenie biurek oraz inteligentną infrastrukturę biurową, umożliwiające inteligentne przeorganizowywanie przestrzeni biurowych celem zwiększania opłacalności stosowanych rozwiązań.

Nowe strategie zarządzania przestrzeniami opierają się na gromadzeniu danych i zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zarządzaniu hybrydowymi harmonogramami pracy oraz pracą opartą na aktywności. W samym sercu tych innowacyjnych systemów swoje miejsce znalazła technologia śledzenia biurek. Dane gromadzone przez system śledzenia mogą zostać wykorzystane w ramach systemu rezerwacji biurek bądź też w celu optymalizacji wykorzystania przestrzeni poprzez śledzenie zajętości w środowiskach biurowych.

 

Optymalne wykorzystanie biurek: dane zwiększające wydajność

Śledzenie wykorzystania biurek może informować zarządców obiektów o tym, jaka liczba biurek jest niezbędna do zapewnienia efektywnego funkcjonowania biura, co pozwala na podejmowanie właściwych decyzji dotyczących zmniejszania powierzchni nieruchomości. Ułatwia to również życie samym użytkownikom, informując ich o dostępności biurek oraz zapewniając możliwość dokonywania rezerwacji w określonych terminach i miejscach. System ten może również automatycznie zwalniać rezerwacje w przypadku niepojawienia się danej osoby, a także informować o tym, czy biurka są zajęte, czy też nie zostały oficjalnie zarezerwowane.

Monitorowanie środowiska biurowego poprzez biurka zapewnia także wiele innych możliwości związanych z oszczędnością kosztów oraz zwiększaniem wydajności na większą skalę: Czujniki nie tylko pokazują, czy stosunek dostępnej przestrzeni do liczby pracowników jest na optymalnym poziomie, lecz również tworzą „mapę cieplną” biura wskazującą, które z obszarów są najczęściej wykorzystywane. Dane te można następnie wykorzystać do kontrolowania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, optymalizacji sprzątania i zmniejszenia zużycia energii.

 

Rozwiązanie na miarę przyszłości — dostępne już dziś

System śledzenia biurek DESKLINE to rozwiązanie przyszłościowe, które zaspokoi potrzeby biur opartych na technologii IoT. Wykorzystaj możliwości, jakie zapewnia zintegrowana łączność za pośrednictwem sieci Wi-Fi i danych w chmurze, wzbogacając inteligentne biura o biurka z regulacją wysokości z napędem firmy LINAK. Wystarczy zintegrować je z systemem inteligentnego zarządzania biurem swojego partnera biznesowego lub klienta, aby móc śledzić zajętość oraz inne dane dotyczące użytkowania biurek, gromadzone dzięki zastosowaniu specjalnego czujnika.

Schemat współpracy z integratorami systemów korzystającymi z systemu śledzenia biurek LINAK.

 

Kompletny system gotowy do wdrożenia

W skład systemu śledzenia biurek DESKLINE wchodzi skrzynka/moduł WiFi2LIN zapewniający łączność z siecią Wi-Fi, czujnik Desk Sensor™ 2 (DS2) wykrywający sygnał zajętości biurka oraz interfejs programowania aplikacji (API) odczytujący dane pochodzące z czujnika. Konfiguracja systemu śledzenia została uproszczona dzięki aplikacji DESK Wi-Fi, stanowiącej integralną część oferowanego rozwiązania.

  • Dyskretny montaż pod biurkiem — łatwe, dyskretne mocowanie przy użyciu dwóch śrub i dwóch przewodów
  • Brak akumulatorów i kabli zasilających — czujnik i skrzynka Wi-Fi zasilane są przez skrzynkę kontrolną biurka
  • Modernizacja — kompatybilność z już istniejącymi biurkami z napędem LINAK (CBD6S i systemy DL IC)
  • Opłacalność — zarówno na etapie zakupu, jak i w dłuższej perspektywie czasowej
  • Łatwa aktualizacja — jeśli zajdzie taka potrzeba, oprogramowanie skrzynki Wi-Fi może zostać zaktualizowane zdalnie
 

Zgodność z nowymi, a także już z istniejącymi rozwiązaniami

Samo rozwiązanie jest niezwykle łatwe do wdrożenia, zarówno w przypadku istniejących, jak i nowych systemów biurek. Skrzynka Wi-Fi wraz inteligentnym czujnikiem montowana jest pod biurkiem i gotowa do pracy natychmiast po jej podłączeniu.

Skrzynka Wi-Fi zapewnia kompatybilność z systemami biurkowymi firmy LINAK opartymi na skrzynce kontrolnej CBD6S lub systemach DL IC.

Istnieje również możliwość zmodernizowania już istniejących systemów biurkowych firmy LINAK. Rzecz jasna, zapewniona została również kompatybilność z dwu- i trzyczęściowymi, elektrycznymi kolumnami podnoszącymi.

Ilustracja przedstawiająca system biurkowy firmy LINAK do regulacji wysokości wyposażony w kolumny z obudową silnika, skrzynkę kontrolną CBD6S, skrzynkę Wi-Fi wraz z czujnikiem oraz panelem biurkowym DPG.

 

Naturalna ewolucja firmy LINAK

Rozwiązanie firmy LINAK w zakresie śledzenia biurek stanowi kolejny krok na drodze do jeszcze intensywniejszego rozwoju myślenia w sposób systemowy, na którą wkroczyliśmy w roku 1998, wprowadzając na rynek pierwszy w historii kompletny system elektrycznej regulacji wysokości biurek. Dzisiaj — 10 milionów elektrycznych systemów biurkowych później — firma LINAK nadal pozostaje jednym z liderów rynku i nieustannie wyznacza nowe standardy w zakresie innowacji, jakości i wzornictwa.

Bjarke Thomsen, dyrektor ds. rozwoju działalności w segmencie DESKLINE® w LINAK A/S.

Dysponujemy kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji systemów regulacji biurek. Standardowo, oferowane przez nas systemy są gotowe do integracji cyfrowej.

Bjarke Thomsen, dyrektor ds. rozwoju działalności w segmencie DESKLINE w LINAK A/S
 

Firma LINAK oferuje już rozwiązania w zakresie komunikacji cyfrowej, łączące użytkowników z biurkami, a także interfejsy Wi-Fi oraz sterowanie głosowe. Jednak dzięki nowemu rozwiązaniu opartemu na technologii chmury jesteśmy gotowi stanąć ramię w ramie z naszymi klientami, aby pomóc im sprostać wyzwaniom nowej ery w zakresie komunikacji biurowej opartej na IoT — natomiast nasz znaczący udział rynkowy stanowi dużą i atrakcyjną szansę biznesową dla naszych partnerów i integratorów.

 

Gotowość do przetwarzania danych to nowy punkt wyjścia — wykonaj kolejny krok, ramię w ramię z zaufanym partnerem

Aby zachować aktualność swoich ofert, producenci biurek i integratorzy muszą oferować produkty zapewniające dostęp do danych, aby móc realizować przetargi mające na celu umożliwienie zarządcom obiektów kontrolowanie nowych i nieprzewidywalnych środowisk biurowych.

Będąc producentem/OEM zajmującym się produkcją biurek możesz z łatwością wejść do świata inteligentnych biur. Dzięki systemowi śledzenia biurek LINAK Desk Tracking wszyscy najwięksi integratorzy mogą wykorzystywać biurka wyposażone w systemy firmy LINAK do tworzenia własnych rozwiązań w zakresie rezerwacji. Nasze rozwiązania sprzętowe i programowe są idealnie dopasowane i łatwe w integracji zarówno dla Ciebie, jak i integratorów.

 

Wspieramy Cię

Niezależnie od tego, czy jesteś producentem mebli biurowych, który pragnie zaoferować swoim klientom zintegrowane rozwiązanie biurkowe wraz z systemem rezerwacji, czy integratorem systemów, który poszukuje systemu śledzenia/rozwiązania z zakresu rezerwacji biurek, firma LINAK z przyjemnością zapewni Ci niezbędną pomoc. Firma LINAK jako partner oferuje światowej klasy wsparcie i jakość. Prowadzimy działalność za pośrednictwem 30 lokalnych biur handlowych, dzięki czemu jesteśmy zawsze blisko i pomagamy klientom w osiągnięciu przewagi konkurencyjnej, łącząc znajomość specyfiki ich rynków z naszą specjalistyczną wiedzą i globalnym doświadczeniem.

Kliknij tutaj, aby znaleźć lokalny oddział firmy LINAK.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt