Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Pomóż pracownikom dbać o zdrowie i zachęć ich do aktywności fizycznej w ciągu pracy

Chcesz wprowadzić ruch do biura i pomóc swoim pracownikom zadbać o zdrowie? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek dotyczących korzystania z biurek z napędem elektrycznym do pracy siedząco-stojącej i narzędzi motywacyjnych, które pomagają kształtować zdrowe nawyki w miejscu pracy. Przebywanie w pozycji stojącej przez 8 minut co pół godziny jest bardzo korzystne dla zdrowia.

Co pół godziny: Poruszaj się przez 2 minuty, stój przez 8 minut, siedź przez 20 minut

Badania pokazują, że przełamanie zbyt długiego okresu braku aktywności fizycznej ograniczy jego negatywne skutki dla zdrowia. Biurka z napędem elektrycznym do pracy siedząco-stojącej wprowadzają ruch do przestrzeni biurowej i na tym polega ich wartość. Zarówno długotrwałe siedzenie, jak i stanie, mają swoje wady. Dlatego należy zadbać o to, aby zmieniać pozycję między siedzącą a stojącą, a także jak najczęściej wstawać od biurka w ciągu dnia pracy.

Zdaniem specjalistów, aby uzyskać optymalną równowagę między siedzeniem a staniem, w ciągu 30 minut należy:

  • Stać przez 8 minut
  • Poruszać/porozciągać się przez 2 minuty
  • Siedzieć w neutralnej pozycji przez 20 minut
Zadbaj o zdrowie i aktywność fizyczną swoich pracowników
 

Wybierz system biurkowy, który sprzyja zachowaniu aktywności fizycznej
Zerwanie ze złymi przyzwyczajeniami nie jest proste. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają kształtować zdrowie nawyki. Z myślą o pracownikach biurowych, firma LINAK zaprojektowała specjalne systemy do biurek, które są proste w obsłudze i wyposażone w akcesoria zapewniające dodatkową motywację do zmiany pozycji w czasie pracy.

Panele biurkowe z wbudowaną funkcją przypomnienia o zmianie pozycji
Najbardziej widocznym elementem biurka do pracy siedząco-stojącej jest panel biurkowy. Jeżeli biurko jest proste w obsłudze, zmiana pozycji w ciągu dnia pracy staje się łatwiejsza. Większość paneli biurkowych LINAK oferuje funkcję pamięci położenia. Pozwala ona użytkownikom zapamiętać preferowane ustawienia blatu i ułatwia regulację wysokości biurka w oparciu o zapisane położenia pozycji stojącej i siedzącej.

Aby uczynić obsługę biurka intuicyjną, LINAK zaprojektował serię paneli biurkowych DPG. Panele z tej serii pozwalają regulować ustawienie biurka bez użycia przycisków. Modele w wersji zaawansowanej oferują funkcję przypomnienia o zmianie pozycji z wykorzystaniem zintegrowanej diody LED / paska świetlnego – które wysyłają przypomnienie o zmianie pozycji za pomocą kolorów.

DPG1C
 
Aplikacja Desk Control

Spersonalizowane statystyki wykorzystania biurka i analiza danych przy użyciu urządzeń mobilnych
Większość systemów biurkowych LINAK umożliwia również użytkownikom otrzymywanie powiadomień o konieczności zmiany pozycji z siedzącej na stojącą i na odwrót. Dzięki darmowej aplikacji Desk Control użytkownik może śledzić na urządzeniu przenośnym własne statystyki dotyczące wykorzystania biurka . Aplikacja działa w oparciu o bezprzewodową technologię Bluetooth® i jest dostępna w wersjach na platformy Android i iOS.

Aplikacje można pobrać ze sklepów:

Pobierz aplikację Desk Control na platformę iOS.
Pobierz aplikację Desk Control.
Pobierz aplikację Desk Control na platformę Android. Pobierz aplikację Desk Control.

 

Publikacje źródłowe

Dane z (Hedge, Sit-Stand Working Programs, 2016) cytowane w (Hedge, Ergonomic Workplace Design for Health, Wellness and Productivity, 2017, str. 20)

Hedge, A. (2016, March 18). Sit-Stand Working Programs. Pobrano ze strony http://ergo.human.cornell.edu/CUESitStandPrograms.html

Hedge, A. (2017). Ergonomic Workplace Design for Health, Wellness and Productivity. Boca Raton, FL: CRC Press, Taylor & Francis Group.

Wstań dla zdrowia play-icon

Wstań dla zdrowia

Regularne ćwiczenia to za mało play-icon

Regularne ćwiczenia to za mało

play-icon

Panele biurkowe DPG – Zaprojektowane, aby kształtować dobre nawyki

Pliki

MOVE – W jaki sposób biurka do pracy siedząco-stojącej przyczyniają się do poprawy wydajności pracy

Zmniejsz liczbę dni nieobecności w pracy spowodowanej chorobą i stwórz nowoczesne środowisko biurowe dzięki biurkom do pracy siędząco-stojącej z napędem elektrycznym. Atrakcyjna inwestycja dla pracodawców i ich pracowników.

Aplikacje do biurek

Którą wybrać? Aplikację LINAK Desk Control™ czy aplikację Desk Control™ personalizowaną własną marką? W wyborze może Ci pomóc ta broszurka.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.