Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Korzyści płynące z ruchu

Wprowadzenie systemów kolumn podnoszących i siłowników liniowych LINAK do biurek oraz specjalistycznych i przemysłowych stanowisk roboczych z regulacją wysokości przynosi użytkownikom szereg istotnych korzyści.

Bardzo trudno jest znaleźć jeden uniwersalny model biurka, który będzie stanowił odpowiedź na potrzeby każdego członka zespołu. Biurko z regulacją wysokości daje możliwość dostosowania położenia blatu do wzrostu pracownika. Pozwala to na wyeliminowanie niewygód, takich jak zbyt mało miejsca na nogi lub za wysoko ustawiona klawiatura bądź za wysoko ustawiony monitor. 

Wzrost wydajności pracy
Każdy z nas potrzebuje wstać od biurka na przynajmniej 5 minut w ciągu godziny. Krótkie przerwy redukują zmęczenie. Wielu pracowników nie ma możliwości odejścia od stanowiska pracy co godzinę. Zastosowanie biurka do pracy siedząco-stojącej to sposób na zmianę pozycji ciała bez opuszczania stanowiska pracy. 

Tworzenie wszechstronnych stanowisk roboczych
Biurka z elektryczną regulacją wysokości pozwalają na wygodne i szybkie dostosowanie położenia blatu do zadania za naciśnięciem przycisku. Zmiana wysokości może okazać się przydatna na przykład podczas spotkania w większym gronie ze współpracownikami lub klientami. Dodatkową korzyścią może być fakt, że spotkania w pozycji stojącej zwykle okazują się krótsze. 

Zdrowie i samopoczucie pracowników
Badania pokazują, że częsta zmiana pozycji ciała w trakcie pracy między siedzącą a stojącą przekłada się na zmniejszenie dyskomfortu oraz zmęczenia pracowników pod koniec dnia pracy. 

Okazuje się także, że programy aktywności fizycznej w miejscu pracy przynoszą korzyść w postaci o 32 procent mniejszej liczby dni zwolnienia lekarskiego (źródło: dr. med. James A Levine (Mayo Clinic) oraz Selene Yeager)
Badanie przeprowadzone przez klinikę Mayo Clinic pokazało, że przebywanie przez dwie godziny w ciągu dnia w pozycji stojącej powoduje spalenie 340 dodatkowych kilokalorii. 

Zapobieganie urazom
Dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb pracownika może przyczynić się do zmniejszenia stresu, jakiego doświadcza on w pracy. Częsta zmiana pozycji ciała między siedzącą a stojącą stanowi szansę na dalsze ograniczenie stresu poprzez wyeliminowanie niedogodności związanych z koniecznością utrzymania jednej pozycji ciała.
Regularne ćwiczenia to za mało play-icon

Regularne ćwiczenia to za mało

Sześć wskazówek LINAK, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną play-icon

Sześć wskazówek LINAK, jak uczynić swoją pracę bardziej ergonomiczną

Pliki

MOVE – W jaki sposób biurka do pracy siedząco-stojącej przyczyniają się do poprawy wydajności pracy

Zmniejsz liczbę dni nieobecności w pracy spowodowanej chorobą i stwórz nowoczesne środowisko biurowe dzięki biurkom do pracy siędząco-stojącej z napędem elektrycznym. Atrakcyjna inwestycja dla pracodawców i ich pracowników.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.