Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Technotrade zmniejsza koszty, zastępując tradycyjne biurka stołami biurowymi z regulacją wysokości

Firma Technotrade pokazała, jak bardzo dba o swoich pracowników, wyposażając swoją nową siedzibę w stoły biurowe z regulacją wysokości na bazie najwyższej jakości ram do biurek LINAK. Większa funkcjonalność i lepsza ergonomia pracy w biurze.

Pracownicy firmy Technotrade przy ergonomicznych biurkach do pracy siedząco-stojącej z napędem LINAK.

Firma Technotrade Ltd. od ponad 30 lat jest profesjonalnym partnerem dla producentów maszyn i urządzeń oraz wyłącznym dystrybutorem produktów marki Danfoss. Obecnie oferta firmy obejmuje rozwiązania technologiczne w zakresie hydrauliki siłowej, układów sterowania i napędów elektrycznych dla odbiorców na rynkach czeskim i słowackim.

W miarę wzrostu liczby klientów dotychczasowa siedziba firmy przestała być wystarczająca, wobec czego konieczne stało się wybudowanie całkiem nowego i nowoczesnego obiektu biurowego dla ponad 20 pracowników. Właściciel firmy, Petr Kejduš, postanowił wyposażyć nowe biura w najbardziej innowacyjne i nowoczesne meble biurowe, z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, i tak wybór padł na biurka do pracy siedząco-stojącej z napędem LINAK®.

 

Stoły biurowe do pracy siedząco-stojącej zamiast standardowych biurek

Zaprojektowanie i wyposażenie pomieszczeń biurowych zlecono projektantom i architektom, ale ich zamiar były inny. Pierwotny projekt zakładał wykorzystanie droższych biurek z blatem stałym.

Niespodziewanie pracownicy i kierownictwo firmy Technotrade wyszli z propozycją zastosowania biurek z regulacją wysokości. Projektantom pozostało jedynie dobrać kolor ram biurkowych, aby dopasować je do ogólnej koncepcji wystroju. Jednak nawet wtedy nie zdawali sobie sprawy z zalet takich biurek.
Daniel Batla, dyrektor działu systemów elektronicznych i oprogramowania.

W nowo wybudowanych dwunastu biurach stanęło 18 stołów biurowych, wyposażonych w najlepsze i estetyczne rozwiązanie LINAK Desk Frame 2 (DF2), przeznaczone do stołów biurowych z 2 kolumnami. Jest to wygodny system z kompletną ramą, którego zasadniczym elementem jest funkcjonalna belka, w której umieszczone są silnik, układ elektryczny i okablowanie, uzupełniona parą eleganckich kolumn podnoszących oraz dopasowanych stóp.

Rozwiązanie LINAK Desk Frame 2 w kolorach białym, czarnym i szarym

Rozwiązanie DF2 pasuje do blatów o długości od 120 do 180 cm, jest dostępne w trzech wariantach kolorystycznych i kompatybilne z różnymi panelami biurkowymi, od najprostszych do najbardziej zaawansowanych wersji z funkcjami pamięci położenia i przypomnienia oraz możliwością bezprzewodowej obsługi za pomocą aplikacji z technologią Bluetooth. Firma Technotrade wybrała panel biurkowy DPG1C, wyróżniony nagrodą Red Dot Design Award, dla zachowania wzorniczej spójności z wyglądem nowoczesnych biurek.

Wybór firmy LINAK narzucił się sam. Siedziby firm Danfoss i LINAK znajdują się blisko siebie, a obie firmy wykorzystują nawzajem swoje produkty w swoich obiektach produkcyjnych i biurowych. LINAK zawsze dostarcza Danfoss to, co ma najlepsze, więc nie mieliśmy potrzeby szukać dalej.
Petr Kejduš, właściciel firmy
 

Elektryczne biurka do pracy siedząco-stojącej: korzystna inwestycja

Gdy pracownicy firmy Technotrade stanęli po raz pierwszy przy nowych biurkach z regulacją wysokości, mogli wreszcie sprawdzić ich możliwości. Właściciel firmy chciał mieć pewność, że nowe stanowiska będą łatwe i wygodne w obsłudze dla jego pracowników. Miały być zarówno ergonomiczne, aby pomóc zapobiegać zmęczeniu i przewlekłym dolegliwościom bólowym kręgosłupa, jak i zapewniać wartość dodaną poprzez możliwość doraźnej zmiany pozycji w ciągu dnia pracy. Z punktu widzenia pracowników firmy Technotrade korzyści płynące z zastosowania biurek z opcją regulacji wysokości na bazie rozwiązania z elektryczną ramą LINAK Desk Frame 2 są oczywiste:

„Dla mnie szczególnie istotna jest kwestia ergonomii. Nie ulega wątpliwości, że zmiana pozycji kilka razy w ciągu dnia pracy wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Gdy odczuwam większe zmęczenie, zmiana pozycji poprawia moją koncentrację”. (Tomáš Pospíchal, kierownik ds. marketingu)

„Gdy robimy burzę mózgów, spotkanie odbywa się w pozycji stojącej. Wtedy wszyscy jesteśmy na tym samym poziomie”. (Tomáš Nakládal, specjalista ds. sprzedaży napędów elektrycznych)

„Często odchodzę od biurka, więc zostawiam je w pozycji podniesionej, aby nie musieć cały czas siadać i wstawać”. (Michal Janík, specjalista ds. sprzedaży systemów hydraulicznych)

Firma Technotrade zainwestowała w nowe biurka z regulacją wysokości na bazie rozwiązania LINAK Desk Frame 2, których koszt okazał się być niższy niż zakładany koszt standardowych biurek. Dzięki temu wszyscy pracownicy mają zapewniony jednakowy standard pracy i ten sam poziom ergonomii.

Znak słowny i logotypy Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG Inc., a każde użycie tych znaków i logotypów przez firmę LINAK® jest objęte licencją.

Pliki

MOVE – W jaki sposób biurka do pracy siedząco-stojącej przyczyniają się do poprawy wydajności pracy

Zmniejsz liczbę dni nieobecności w pracy spowodowanej chorobą i stwórz nowoczesne środowisko biurowe dzięki biurkom do pracy siedząco-stojącej z napędem elektrycznym. Atrakcyjna inwestycja dla pracodawców i ich pracowników.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt