Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Firma Maersk wprowadza biurka z elektryczną regulacją wysokości do swoich nowych biur

Przeprowadzce Maersk Germany do nowego budynku towarzyszyło wprowadzenie nowych ergonomicznych stanowisk roboczych z opcją regulacji wysokości.

Współczesne środowisko biurowe nie obejdzie się bez biurek z regulacją wysokości”. Thomas Schumacher, zatrudniony na stanowisku Agency Operation Coordinator w Maersk Germany, jest przekonany, że stanowiska do pracy siedząco-stojącej powinny stanowić standardowe wyposażenie współczesnego biura. 

Sam asystował przy przeprowadzce niemieckiego oddziału duńskiej firmy spedycyjnej. Firma Maersk wprowadziła się do nowego budynku w prestiżowej dzielnicy Hamburga – HafenCity. Niemiecki oddział ma do swojej dyspozycji 4 tys. metrów kwadratowych na ponad 3 piętrach budynku Ericus Contor.

Istnieje wiele uzasadnień dla potrzeby regulacji wysokości stanowisk roboczych. 

Jeszcze przed przeprowadzką 40 procent naszych biurek umożliwiało pracę na siedząco lub stojąco. Pracownicy często pytali o możliwość uzyskania biurka z regulacją wysokości blatu” – relacjonuje Thomas Schumacher. 

Do czasu przeprowadzki w Maersk obowiązywała w tej kwestii taka polityka jak w innych niemieckich firmach: biurka z regulacją wysokości udostępniano pracownikom, którzy cierpieli na dolegliwości związane z kręgosłupem oraz na podstawie zaleceń lekarskich. W związku z przeprowadzką i koniecznością pozyskania nowego wyposażenia w Maersk podjęto decyzję o przydzieleniu wszystkim pracownikom ergonomicznych stanowisk roboczych z opcją regulacji wysokości. Nowe biuro firmy Maersk mieści się w budynku Ericus Contor w hamburskiej dzielnicy HafenCity.
Zdjęcie: Alexander Huber, Karl Huber Fotodesign

Jednym z powodów podjęcia takiej decyzji był fakt, że od wielu lat stanowiska do pracy siedząco-stojącej są standardem w wielu skandynawskich przedsiębiorstwach. W samej Danii 95 procent wszystkich stanowisk roboczych oferuje możliwość prowadzenia pracy na stojąco.

Funkcjonalne wzornictwo w ramach niemiecko-duńskiej współpracy
Duńskie korzenie przedsiębiorstwa odegrały rolę nie tylko w obszarze ergonomii, ale i wzornictwa. Nacisk położono na stworzenie lekkiej, współczesnej konstrukcji. Właściwe połączenie wzornictwa i technologii zaproponował niemiecki producent mebli – firma WINI. W Maersk wybrano system biurkowy WINEA ECO.

W WINI rozwiązania LINAK są wykorzystywane od lat. Oprócz niezawodności i jakości kolumn podnoszących rozwiązania LINAK oferują dostęp do zaawansowanych technologii, takich jak mechanizm zapobiegania kolizjom PIEZO™ oraz ograniczenie zużycia energii w trybie gotowości.

Zgodnie z życzeniem klienta konstrukcja jest dyskretna i lekka. Blaty i ramy wszystkich biurek zostały wykonane w kolorze białym. Kolor wprowadzono jedynie w pomieszczeniach konferencyjnych. Oprócz tradycyjnych biurek prostokątnych w hamburskiej siedzibie Maersk wprowadzono także tzw. stanowiska DUO, które zapewnią oszczędność miejsca w licznych przestrzeniach konferencyjnych siedziby firmy.

Nasi pracownicy lubią korzystać z sal konferencyjnych oraz stanowisk pracy grupowej. Są to także idealne miejsca dla osób, które poszukują ciszy i odosobnienia podczas pracy nad nowym, innowacyjnym projektem” – wyjaśnia Thomas Schumacher.

Indywidualna regulacja jest możliwa w systemach biurkowych WINEA ECO na bazie siłowników LINAK

W Maersk Germany wykorzystano systemy biurkowe WINEA ECO na bazie siłowników LINAK

Cenna inwestycja
Przedsiębiorstwo powinno rozważyć zainwestowanie w ergonomiczne stanowiska pracy wyłącznie pod warunkiem, że jego pracownicy wykazują zainteresowanie prozdrowotnymi właściwościami takiego środowiska pracy. Biurko do pracy siedząco-stojącej przyniesie korzyści, o ile pracownicy wykorzystają możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą.

Wielu naszych pracowników bardzo aktywnie korzysta ze stanowisk do pracy siedząco-stojącej” – zapewnia Thomas Schumacher.

Jedni często zmieniają pozycję z siedzącej na stojącą, a inni wolą wykonywać pracę na stojąco, rzadko siadając”.

Wiele młodych osób uważa stanowiska do pracy siedząco-stojącej za nieodzowny element wyposażenia biura. Oczekują oni od pracodawcy zapewnienia ergonomicznego środowiska pracy – dla nich elektryczna regulacja wysokości to rozwiązanie podstawowe.

Zdjęcia: Alexander Huber, Karl Huber Fotodesign

PIEZO™ – sprzętowe rozwiązanie antykolizyjne LINAK zapobiegające uszkodzeniom play-icon

PIEZO™ – sprzętowe rozwiązanie antykolizyjne LINAK zapobiegające uszkodzeniom

LINAK DESKLINE – najnowocześniejsza technologia produkcji play-icon

LINAK DESKLINE – najnowocześniejsza technologia produkcji

Seria kompaktowych skrzynek kontrolnych LINAK DESKLINE wyznacza nowe standardy play-icon

Seria kompaktowych skrzynek kontrolnych LINAK DESKLINE wyznacza nowe standardy

Pliki

Przegląd produktów DESKLINE

System regulacji wysokości z wykorzystaniem siłownika elektrycznego to najlepszy sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz korzyści biznesowych dla każdego producenta biurek, stołów lub blatów roboczych.

Jakość segmentu DESKLINE

Najwyższą jakość swoich produktów zawdzięczamy wysokiej jakości podzespołów, na wpół zautomatyzowanej produkcji, wykwalifikowanym pracownikom oraz rygorystycznym procedurom testowym.

MOVE – W jaki sposób biurka do pracy siedząco-stojącej przyczyniają się do poprawy wydajności pracy

Zmniejsz liczbę dni nieobecności w pracy spowodowanej chorobą i stwórz nowoczesne środowisko biurowe dzięki biurkom do pracy siędząco-stojącej z napędem elektrycznym. Atrakcyjna inwestycja dla pracodawców i ich pracowników.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.