Skontaktuj się z Nami Tutaj
Automatyka przemysłowa

Systemy do pieców lutowniczych

Systemy siłowników LINAK odpowiadają za otwieranie pokrywy w celu uwolnienia gorącego powietrza z wnętrza pieca, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo operatora.

Piece lutownicze

Siłowniki źródłem bezpieczeństwa pieców lutowniczych

Na całym świecie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa odgrywają coraz większą rolę jako element usług świadczonych na rzecz klientów. Pracownikom należy zapewnić należytą ochronę przed urazami bez rezygnowania przy tym z wysokiej jakości produktów, dążąc jednocześnie do ograniczenia kosztów i utrzymania wysokiego poziomu wydajności. Dzięki zastosowaniu elektrycznych siłowników liniowych te wszystkie cele można zrealizować za jednym razem.

  • Inteligentne siłowniki odpowiadające za monitorowanie i kontrolowanie ruchomych elementów
  • Czyste rozwiązanie bez ryzyka wycieku oleju
  • Niedrogi produkt, prosty w montażu i niewymagający konserwacji

Już po kilku minutach pracy w piecu lutowniczym panują temperatury dochodzące do 200 stopni Celsjusza. Może to stanowić zagrożenie nie tylko dla samego produktu, ale przede wszystkim dla zdrowia pracowników obsługujących piec. Elektryczne siłowniki liniowe pozwalają na bezpieczne otwieranie i zamykanie pokryw pieca oraz drzwi wentylacyjnych, dostarczając operatorowi jednocześnie istotnych informacji.

Bezpieczeństwo dzięki inteligentnym siłownikom
Z punktu widzenia bezpieczeństwa bardzo ważne jest, że siłowniki LINAK zapewniają niezawodność procesu otwierania pokrywy: obecność hamulca oraz zdolność do samoblokowania sprawiają, że w razie przerwy w zasilaniu nie dojdzie do upadku pokrywy. To rozwiązanie przede wszystkim chroni operatora, ale także przyczynia się do wzrostu jakości i wydajności poprzez regulację temperatury wewnątrz pieca. 

Prosty i czysty montaż
Rozwiązania na bazie siłowników LINAK odznaczają się prostym montażem i łatwością integracji z innymi układami sterującymi. Ponadto brak węży, zaworów, pomp i sprężarek w siłownikach elektrycznych oznacza brak ryzyka wystąpienia niebezpiecznych wycieków oleju.

Optymalne koszty i niemal bezobsługowa eksploatacja
Siłowniki elektryczne nie wymagają konserwacji – nawet w przypadku pracy w trudnych warunkach. Odznaczają się niskim zużyciem energii i podnoszą ogólną wydajność urządzeń. Siłowniki pracujące w układzie równoległym zapewniają utrzymanie funkcjonalności pieca, eliminując ryzyko zakleszczenia lub deformacji pokryw.
Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA31
Rozwiązania na bazie siłowników firmy LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o automatyce przemysłowej

W broszurze przedstawiono różnorodne warianty wykorzystania systemów siłowników z myślą o podniesieniu funkcjonalności rozwiązań automatyki przemysłowej.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania w segmencie automatyki przemysłowej

Siłowniki LINAK zapewniają inteligentne sterowanie ruchem, precyzyjną regulację i dokładność załadunku w obszarze systemów nowoczesnej automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone piecom lutowniczym

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w piecach lutowniczych. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt