Skontaktuj się z Nami Tutaj
Automatyka przemysłowa

Maszyny pakujące

Siłowniki elektryczne LINAK zapewniają inteligentną automatyzację procesów pakowania poprzez dostosowanie maszyn pakujących do różnych kształtów i rozmiarów produktów.

Maszyny pakujące

Kompletne siłowniki do maszyn pakujących

W sektorze pakowania przemysłowego istnieje rosnące zapotrzebowanie na automatyzację. Kluczowe znaczenie w tym procesie ma elastyczność, natomiast najbardziej pożądaną cechą maszyn pakujących jest zdolność do szybkiego dostosowania ruchu do rozmiarów i kształtów opakowań. Jednak wiąże się to często z koniecznością zastosowania coraz bardziej złożonych systemów i ponoszenia kosztownych inwestycji. Natomiast siłowniki elektryczne to rozwiązanie gwarantujące niezawodność i przynoszące szereg konkretnych korzyści dających przewagę nad produktami konkurencyjnymi.

  • Przyjazny dla środowiska i czysty system o niskim poziomie zużycia energii
  • Kompletne, bezobsługowe rozwiązania
  • Niskokosztowe rozwiązania od lokalnych dostawców

Współczesne procesy pakowania przemysłowego trafnie ilustruje wyrażenie: „więcej, lepiej, szybciej”. Widoczna tendencja zmierza w kierunku zwiększonego zastosowania systemów elektrycznych, a klienci chcą mieć możliwość monitorowania i precyzyjnego regulowania wysokości maszyny, podnoszenia osłon ochronnych i precyzyjnego pozycjonowania głowic zgrzewających. Oczywiście wszystko to w warunkach minimum przestojów. 

Ekologiczne i energooszczędne rozwiązania
Siłowniki elektryczne nie wymagają energochłonnych sprężarek ani pomp olejowych. Oznacza to, że zużycie energii przez siłownik w trybie bezczynności, czyli w stanie spoczynku, jest na niezauważalnym poziomie. Ponadto siłowniki elektryczne nie zawierają awaryjnych elementów, takich jak węże, co oznacza brak ryzyka wycieku oleju i skażenia środowiska lub zanieczyszczenia opakowania. Rozwiązania na bazie siłowników LINAK powodują najmniejszą możliwą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Nowoczesna i prosta konstrukcja oraz niskie koszty eksploatacji
Brak węży, pomp i sprężarek sprawia, że siłowniki elektryczne są praktycznie bezobsługowe. Jednocześnie kompaktowa konstrukcja siłowników LINAK w różnych rozmiarach czyni je prostszymi w montażu w porównaniu z innymi siłownikami. To inteligentne rozwiązanie nadaje się do integracji z niemal każdym układem sterowania, zapewniając jeszcze dokładniejszą kontrolę, więcej opcji obsługi oraz wyższy poziom automatyzacji.

Niskie koszty i minimalny czas przestojów
Siłowniki LINAK zawierają mniej części mechanicznych niż inne typy siłowników. Wszystkie produkty są poddawane wnikliwym testom, zanim trafią na rynek, co ma na celu uzyskanie pewności ich większej trwałości, dłuższej żywotności oraz krótszego czasu przestojów. Prosta integracja i kompletna konfiguracja oznaczają, że nasze rozwiązania nadają się pracy bezpośrednio po podłączeniu, a nasi specjaliści zapewniają pomoc w dobraniu możliwie najbardziej opłacalnego rozwiązania.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA12
Siłowniki elektryczne LINAK – precyzyjna regulacja ruchu w maszynach pakujących play-icon

Siłowniki elektryczne LINAK – precyzyjna regulacja ruchu w maszynach pakujących

Rozwiązania na bazie siłowników firmy LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych

Pliki

Więcej o automatyce przemysłowej

W broszurze przedstawiono różnorodne warianty wykorzystania systemów siłowników z myślą o podniesieniu funkcjonalności rozwiązań automatyki przemysłowej.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania w segmencie automatyki przemysłowej

Siłowniki LINAK zapewniają inteligentne sterowanie ruchem, precyzyjną regulację i dokładność załadunku w obszarze systemów nowoczesnej automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone maszynom pakującym

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w maszynach pakujących. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Rozwiązania na bazie siłowników firmy LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt