Skontaktuj się z Nami Tutaj
Żaluzje i pergole

Żaluzje fasadowe

Siłowniki elektryczne LINAK umożliwiają regulację ilości światła słonecznego, przyczyniając się do poprawy komfortu wewnątrz budynków. Oznacza to niższe zużycie energii przez systemy chłodzenia i ogrzewania.

Żaluzje

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników do żaluzji fasadowych

W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi poświęca się kwestii oszczędności energii w budynkach mieszkalnych i użytkowych. Odczuwając rosnącą potrzebę dostępu do naturalnego światła, coraz częściej decydujemy się na duże przeszklenia. Do uzyskania optymalnego poziomu komfortu i obniżenia kosztów energii niezbędna jest możliwość odpowiedniej regulacji ilości wpadającego światła i temperatury wewnątrz budynku. Rozwiązania z zastosowaniem siłowników elektrycznych pomagają regulować ustawienie żaluzji fasadowych i są źródłem dodatkowych korzyści, takich jak:

  • łatwa instalacja i brak potrzeby konserwacji;
  • próby i certyfikaty potwierdzające bezproblemowe działanie niezależnie od warunków atmosferycznych;
  • niskie zużycie energii i przyjazną dla środowiska konstrukcję.

Warunki panujące wewnątrz są zagadnieniem zawsze i wszędzie aktualnym. Specjaliści zachęcają do korzystania ze światła naturalnego jako sposobu na poprawę wydajności pracowników przy zapewnieniu możliwie najlepszej jakości powietrza. Aby utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz budynków, należy nieustannie kontrolować wilgotność powietrza i poziom wentylacji. Żaluzje fasadowe zapewniają nieocenioną pomoc w tym względzie, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom na bazie siłowników można z łatwością regulować ich ustawienie.

Prosty montaż i bezobsługowa eksploatacja
Siłowniki elektryczne są pozbawione takich elementów jak węże, pompy czy sprężarki, co sprawia, że ich montaż jest bardzo prosty. Siłowniki LINAK do działania wymagają jedynie podłączenia przewodu zasilającego i kabla danych łączącego je z systemem klimatyzacji. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że rozwiązanie działa bezpośrednio po podłączeniu. Nowoczesne rozwiązania na bazie siłowników LINAK do żaluzji nie wymagają ponadto konserwacji. Jest to szczególnie przydatne w przypadku żaluzji, które często są zamontowane poza zwykłym zasięgiem.

Siłowniki działają niezależnie od pogody
Poziomy temperatury i natężenia światła słonecznego często zmieniają się w ciągu doby, tygodnia i roku. Siłowniki LINAK są poddawane próbom i posiadają atesty potwierdzające ich bezproblemowe działanie niezależnie od warunków atmosferycznych. Rozwiązania na bazie siłowników ze zintegrowanym sterownikiem (IC) nadają się do łatwej integracji z istniejącymi układami klimatyzacji. Pozwala to klientom umiejętnie zadbać o budynek zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Niedrogie, ekologiczne rozwiązania
Siłowniki LINAK charakteryzują się niskim zużyciem energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Zintegrowane z nadrzędnym układem klimatyzacji budynku siłowniki elektryczne pomagają zachować kontrolę nad temperaturą i zapewnić optymalne warunki panujące wewnątrz budynku – znacznie obniżając poziomy zużycia energii i emisji CO₂. 

Czytaj więcej
Rozwiązanie systemowe oparte na technologii Bluetooth

Pliki

Więcej o żaluzjach fasadowych

Zintegrowane systemy żaluzji fasadowych pozwalają regulować dostęp światła i ciepła, zapewniając w ten sposób lepszy klimat w pomieszczeniach i poprawiając efektywność energetyczną budynku.

Więcej o pergolach

Pergole zapewniają cień, gdy słońce znajduje się w najwyższym punkcie na niebie. Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązania systemowe LINAK zapewniają szybką i łatwą regulację położenia pergoli chroniących przed słońcem.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Systemy ochrony przed słońcem

Siłowniki LINAK sterujące ruchem pergoli i żaluzji pomagają obniżyć zużycie energii i utrzymać optymalne warunki klimatyczne w budynkach.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone żaluzjom

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w żaluzjach. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt