Rozwiązania na bazie siłowników z myślą o lepszej ochronie przed słońcem
Coraz więcej rządów na świecie wprowadza ulgi podatkowe zachęcające do inwestowania w energooszczędne urządzenia. Skłania to właścicieli nieruchomości do poszukiwania sposobów na obniżenie zużycia energii i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych wewnątrz pomieszczeń. Inteligentne siłowniki zintegrowane z systemami zacieniającymi, takimi jak żaluzje i pergole, mogą być źródłem wielu korzyści, w tym:
- gwarancji ekologicznego i energooszczędnego systemu,
- prostego montażu i bezobsługowej eksploatacji,
- bezproblemowej integracji z systemami zarządzania budynkiem (BMS).
Niezależnie od tego, czy celem jest regulacja temperatury w budynku biurowym, czy stworzenie inteligentnego systemu ochrony przed słońcem dla kawiarni, liczy się komfort. Siłowniki LINAK pozwalają inwestorom zapewnić gościom lub pracownikom optymalny komfort przebywania w budynku, ustawiając urządzenia zacieniające pod optymalnym kątem względem słońca.
Oszczędny sposób na ograniczenie emisji CO₂
Siłowniki elektryczne charakteryzują się niskim zużyciem energii. Na tym jednak nie koniec. Jako element układu wentylacji i klimatyzacji całego budynku umożliwiają zautomatyzowaną regulację ilości światła słonecznego przez cały rok, przyczyniając się w ten sposób do dalszej redukcji zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych.
Proste w montażu rozwiązanie niewymagające konserwacji
Rozwiązania z zastosowaniem siłowników elektrycznych nie mają słabych punktów. Są pozbawione wymagających konserwacji węży, pomp i sprężarek. Dzięki temu są bardzo proste w montażu. Siłowniki LINAK pozwalają także na konfigurację typu plug-and-play, czyli błyskawiczną i samodzielną instalację.
Inteligentny system do integracji z istniejącym układem
Rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK umożliwiają integrację z prawie wszystkimi układami sterowania. Dzięki temu właściciele mogą zautomatyzować istniejące systemy kontroli klimatu lub ochrony przed słońcem, a w konsekwencji ograniczyć do minimum wahania temperatury i oszczędzać energię. Z wygodą dla ludzi i z korzyścią dla środowiska.