Skontaktuj się z Nami Tutaj
Ochrona przed słońcem

Systemy ochrony przed słońcem

Siłowniki LINAK sterujące ruchem pergoli i żaluzji pomagają obniżyć zużycie energii i utrzymać optymalne warunki klimatyczne w budynkach.

Rozwiązania na bazie siłowników z myślą o lepszej ochronie przed słońcem

Coraz więcej rządów na świecie wprowadza ulgi podatkowe zachęcające do inwestowania w energooszczędne urządzenia. Skłania to właścicieli nieruchomości do poszukiwania sposobów na obniżenie zużycia energii i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych wewnątrz pomieszczeń. Inteligentne siłowniki zintegrowane z systemami zacieniającymi, takimi jak żaluzje i pergole, mogą być źródłem wielu korzyści, w tym:

  • gwarancji ekologicznego i energooszczędnego systemu,
  • prostego montażu i bezobsługowej eksploatacji,
  • bezproblemowej integracji z systemami zarządzania budynkiem (BMS).

Niezależnie od tego, czy celem jest regulacja temperatury w budynku biurowym, czy stworzenie inteligentnego systemu ochrony przed słońcem dla kawiarni, liczy się komfort. Siłowniki LINAK pozwalają inwestorom zapewnić gościom lub pracownikom optymalny komfort przebywania w budynku, ustawiając urządzenia zacieniające pod optymalnym kątem względem słońca.

Oszczędny sposób na ograniczenie emisji CO₂
Siłowniki elektryczne charakteryzują się niskim zużyciem energii. Na tym jednak nie koniec. Jako element układu wentylacji i klimatyzacji całego budynku umożliwiają zautomatyzowaną regulację ilości światła słonecznego przez cały rok, przyczyniając się w ten sposób do dalszej redukcji zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych.

Proste w montażu rozwiązanie niewymagające konserwacji
Rozwiązania z zastosowaniem siłowników elektrycznych nie mają słabych punktów. Są pozbawione wymagających konserwacji węży, pomp i sprężarek. Dzięki temu są bardzo proste w montażu. Siłowniki LINAK pozwalają także na konfigurację typu plug-and-play, czyli błyskawiczną i samodzielną instalację.

Inteligentny system do integracji z istniejącym układem
Rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK umożliwiają integrację z prawie wszystkimi układami sterowania. Dzięki temu właściciele mogą zautomatyzować istniejące systemy kontroli klimatu lub ochrony przed słońcem, a w konsekwencji ograniczyć do minimum wahania temperatury i oszczędzać energię. Z wygodą dla ludzi i z korzyścią dla środowiska.

Pliki

Więcej o żaluzjach fasadowych

Zintegrowane systemy żaluzji fasadowych pozwalają regulować dostęp światła i ciepła, zapewniając w ten sposób lepszy klimat w pomieszczeniach i poprawiając efektywność energetyczną budynku.

Więcej o pergolach

Pergole zapewniają cień, gdy słońce znajduje się w najwyższym punkcie na niebie. Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązania systemowe LINAK zapewniają szybką i łatwą regulację położenia pergoli chroniących przed słońcem.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt