Skontaktuj się z Nami Tutaj
Łodzie i jachty

Rozwiązania do łodzi i jachtów

Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych LINAK zapewniają możliwość wydajnej i niezawodnej regulacji wyposażenia jednostek pływających: od włazów i świetlików, aż po koje i platformy kąpielowe.

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników do łodzi i jachtów

Producenci z sektora budownictwa stoczniowego stoją obecnie w obliczu coraz większych wymagań klientów, którzy od nowoczesnych jednostek pływających oczekują wyższej funkcjonalności i większej automatyzacji połączonej z możliwością zdalnej obsługi. Dotyczy to nie tylko systemów nawigacji i sterowania, lecz także rozwiązań w obrębie udogodnień i wyposażenia wnętrza. Zagadnieniami kluczowymi w tym przypadku są elastyczność i wszechstronność. Zastosowanie rozwiązań na bazie siłowników LINAK jest korzystne ze względu na:

  • elastyczność w projektowaniu wszechstronnych rozwiązań;
  • możliwość wprowadzenia trwałych siłowników przystosowanych do warunków panujących na morzu;
  • gwarancję rozwiązań prostych w montażu i niewymagających konserwacji.

Zajęcia rekreacyjne na morzu muszą być wydajne i wygodne, bez względu na to, czy wybieramy się na rodzinny rejs jachtem, czy dowodzimy dużym frachtowcem. Czynności, takie jak otwieranie włazów i drzwi czy uchylanie świetlików muszą być za każdym razem przeprowadzone w sposób prawidłowy. Z kolei możliwość regulacji ustawienia foteli i sprzętu audiowizualnego pozwala zapewnić większy komfort użytkowania i optymalnie wykorzystać ograniczoną ilość miejsca.

Przewaga dzięki nowym rozwiązaniom
Doświadczenia klientów związane z użytkowaniem rozwiązań, którymi dysponują obecnie, są impulsem do poszukiwania nowych sposobów na podniesienie komfortu jednostek pływających. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, zespół inżynierów i konsultantów LINAK, stojący za wszechstronnymi i inteligentnymi rozwiązaniami z zastosowaniem siłowników, nie ustaje w wysiłkach zmierzających do ich udoskonalenia i dalszego rozwoju. 

Wydajne systemy stworzone na potrzeby żeglugi morskiej
Woda – a szczególnie woda słona – nie wpływa korzystnie na sprzęt. Promienie słoneczne mają jeszcze bardziej niszczycielskie działanie. Korozja i zużywanie się instalacji elektrycznych to zjawiska wszechobecne, lecz siłowniki LINAK zostały przetestowane pod kątem odporności na trudne warunki i posiadają niezbędne aprobaty.

Prosty montaż rozwiązań niewymagających konserwacji
Rozwiązania oparte na zastosowaniu siłowników elektrycznych są proste w montażu. Zapewniają łatwą instalację i oferują pełną swobodę dopasowania do innych układów sterowania. Nie zawierają węży ani pomp, przez co nie stwarzają ryzyka wycieku oleju. Po zainstalowaniu nie wymagają konserwacji. Takie połączenie sprawia, że rozwiązania LINAK są czystą i bardziej opłacalną alternatywą z myślą o jednostkach pływających.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Pliki

Więcej o łodziach i jachtach

W ofercie LINAK znaleźć można szeroki wybór siłowników, kolumn i układów obsługowych przystosowanych do eksploatacji na łodziach i jachtach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt