Skontaktuj się z Nami Tutaj
Łóżka medyczne

Domowe łóżka medyczne

Starzenie się społeczeństwa przy jednoczesnym braku wystarczającej liczby personelu do opieki nad pacjentami i skróceniu czasu hospitalizacji przekłada się na wzrost zapotrzebowania na łóżka do opieki domowej. Rozwiązania na bazie siłowników LINAK zapewniają optymalny ruch, sprzyjają dobremu samopoczuciu i bezpieczeństwu pacjentów oraz ich wcześniejszej mobilizacji.

Domowe łóżka medyczne

Systemy siłowników do domowych łóżek medycznych

Łóżka medyczne do opieki domowej są często wykorzystywane w opiece nad osobami starszymi lub pacjentami, którzy w warunkach domowych wracają do zdrowia po pobycie w szpitalu. Jednak niezależnie od sytuacji, osoby te nadal wymagają wsparcia ze strony opiekuna ze względu na ograniczoną mobilność lub jej brak. Niemniej już samo przebywanie w bliskim otoczeniu, w którym mogą czuć się bezpiecznie dzięki dostępności niezawodnych rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb, sprawia, że powrót do zdrowia staje się łatwiejszy.

Rozwiązania systemowe LINAK® przyczyniają się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa pacjentów oraz pomagają zapewnić ich opiekunom optymalny poziom ergonomii pracy.

Rozwiązania systemowe LINAK zapewniają wysoką jakość, długi czas sprawnego działania i poprawiają ogólną wydajność łóżek do opieki domowej.

Systemy siłowników elektrycznych do domowych łóżek medycznych to nie tylko sprawdzone i przetestowane rozwiązania w zakresie niezawodnej regulacji ruchu. To także:

  • Lepsza ergonomia
  • Optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa pacjenta
  • wydajny napęd na potrzeby transportu i przechowywania łóżka

Lepsza ergonomia

Systemy elektrycznych siłowników liniowych do domowych łóżek medycznych umożliwiają jednoczesną regulację położenia podparcia pleców, nóg i/lub kolan oraz wysokości łóżka. Złożone schematy ruchu pozwalają uzyskać odpowiednią wysokość roboczą i bardziej ergonomiczną pozycję przy pracy, ułatwiając personelowi wykonywanie codziennych czynności. W ten sposób ruchy wspomagane przez siłowniki elektryczne LINAK przyczyniają się do większej satysfakcji z pracy.

 

Optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa pacjenta

W przypadku osób starszych upadek z łóżka może być fatalny w skutkach. Elektryczne siłowniki liniowe LINAK umożliwiają obniżenie leża do poziomu podłogi, zapobiegając upadkom i urazom. Pozycja obniżona podłogowa ogranicza ryzyko obrażeń w przypadku upadku z łóżka.

Ustawienie łóżka na odpowiedniej wysokości pozwala opuścić łóżko i wrócić do niego w sposób bezpieczny, dzięki możliwości stabilnego postawienia stóp na podłodze, siedząc na brzegu łóżka. Pozwala to również na utrzymanie odpowiedniej równowagi ciała.

 

Usprawnienie transportu i przechowywania łóżka

Najczęściej po zakończeniu leczenia i rehabilitacji w warunkach domowych łóżko medyczne zostaje zwolnione i przekazane kolejnemu pacjentowi. Z myślą o ułatwieniu transportu zintegrowaliśmy w konstrukcji łóżka przycisk, który za jednym naciśnięciem umożliwia całkowite wycofanie wszystkich siłowników. Dzięki temu składanie łóżka przebiega sprawniej, umożliwiając szybki i wygodny transport. Kable do podłączenia systemu są wymienialne, dzięki czemu można go odłączyć na czas transportu, a następnie szybko i sprawnie podłączyć z powrotem.

Czytaj więcej

Pliki

Więcej o łóżkach medycznych

Łóżko jest naturalnym punktem wyjścia dla poszukiwań innowacyjnych sposobów na zapewnienie osobom chorym większej niezależności. Oferta produktowa LINAK doskonale sprawdza się w rozwiązaniach wykorzystywanych w łóżkach medycznych.

Przegląd produktów MEDLINE & CARELINE

Poznaj szeroki wybór innowacyjnych produktów MEDLINE & CARELINE, które pomogą ci usprawnić sprzęt wykorzystywany w szpitalach i placówkach opieki medycznej.

Folder rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa

Różne zastosowania wymagają różnych funkcji bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie dla branży medycznej projektujesz, w LINAK znajdziesz szeroką gamę standardowych i opcjonalnych funkcji bezpieczeństwa.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt