Skontaktuj się z Nami Tutaj
Łóżka medyczne

Łóżka w domach opieki

Starzenie się społeczeństwa przy jednoczesnym braku wystarczającej liczby personelu do opieki nad pacjentami przekłada się na wzrost zapotrzebowania na łóżka do domów opieki. Rozwiązania na bazie siłowników LINAK zapewniają optymalny ruch, sprzyjają dobremu samopoczuciu i bezpieczeństwu pacjentów, a także umożliwiają komunikację z systemem informacji o domach opieki i usługami cyfrowymi, co przekłada się na wzrost wydajności pracy opiekunów.

Łóżko do domów opieki z produktami LINAK

Rozwiązania systemowe dla łóżek w domach opieki

Łóżka takie są używane w ośrodkach opieki długoterminowej, które zapewniają opiekę medyczną osobom, które nie są w stanie żyć samodzielnie. Często są to długotrwałe pobyty na stałe. Łóżka te są również używane w placówkach opiekuńczych zajmujących się rehabilitacją i krótkotrwałymi pobytami.

Bez względu na to, gdzie znajduje się łóżko w domu opieki, musi ono zapewniać pacjentowi dobre samopoczucie i bezpieczeństwo oraz zwiększać ergonomię pracy opiekunów i specjalistów ds. terapii.

LINAK® poprawia komfort pacjentów i ergonomię pracy opiekunów dzięki wielu możliwościom elektrycznej regulacji oparcia pleców, podnóżka, wysokości i/lub podparcia kolan. Pozycja obniżona podłogowa to tylko jedna z funkcji zapewniających bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie ryzyka obrażeń w przypadku upadku z łóżka. „Bezpieczne wejście/wyjście” to kolejna pozycja ułatwiająca wejście i wyjście pacjenta z zachowaniem wysokiego bezpieczeństwa.

Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych LINAK zapewniają więcej niż tylko płynną i cichą pracę. O ich wartości dodanej stanowią:

  • Rozwiązania Intelligent Care Solutions™ optymalizujące samopoczucie i bezpieczeństwo pacjentów
  • Technologia LINAK LCi™ i usługi cyfrowe, podnoszące wydajność pracy
  • Rozwiązanie cyfrowe OneConnect™ z możliwością serwisowania urządzeń w trybie zdalnym dla zapewnienia długiego okresu sprawnego działania

Rozwiązania Intelligent Care Solutions — zapewniające więcej niż ruch
Inteligentny system LINAK OpenBus™ opiera się na platformie modułowej i oferuje szeroki wybór akcesoriów zwiększających funkcjonalność i komfort użytkowania, takich jak oświetlenie pod łóżkiem, włączane po wyjściu z łóżka w celu ułatwienia orientacji w ciemności i zapobiegania wypadkom.

Usługi cyfrowe pozwalają uzyskać wyższe standardy opieki
Interfejs komunikacyjny LINAK LCi zapewnia łączność z systemami zewnętrznymi i umożliwia odbieranie powiadomień dotyczących pustego łóżka lub czynności sanitarnych bezpośrednio na smartfonie, komputerze stacjonarnym i głównym panelu pielęgniarskim. Możliwość zapewnienia łączności między łóżkiem a urządzeniami innych producentów sprawia, że łóżka w domu opieki stają się integralną częścią systemu informacyjnego domu opieki, z korzyścią dla wydajności pracy personelu medycznego.

Niezawodny system kontroli ruchu
Firma LINAK słynie z niezawodnych produktów, które odznaczają się długotrwałym i bezawaryjnym działaniem. W przypadku łóżek w domu opieki wszystkie napędy muszą bezwzględnie pozostawać pod stałą kontrolą, dlatego też oferujemy naszym klientom łatwy sposób optymalizacji ich procesu wsparcia technicznego. Rozwiązanie LINAK OneConnect™ zapewnia zdalny dostęp do danych serwisowych, umożliwiając szybkie i sprawne rozwiązywanie problemów z dowolnego miejsca na świecie, dla zagwarantowania długiego czasu sprawnego działania łóżka.

Czytaj więcej

Pliki

Więcej o łóżkach medycznych

Łóżko jest naturalnym punktem wyjścia dla poszukiwań innowacyjnych sposobów na zapewnienie osobom chorym większej niezależności. Oferta produktowa LINAK doskonale sprawdza się w rozwiązaniach wykorzystywanych w łóżkach medycznych.

Przegląd produktów MEDLINE & CARELINE

Poznaj szeroki wybór innowacyjnych produktów MEDLINE & CARELINE, które pomogą ci usprawnić sprzęt wykorzystywany w szpitalach i placówkach opieki medycznej.

Folder rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa

Różne zastosowania wymagają różnych funkcji bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie dla branży medycznej projektujesz, w LINAK znajdziesz szeroką gamę standardowych i opcjonalnych funkcji bezpieczeństwa.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt